menu

Strona Główna > Newsy > Lee Elbaz otrzymuje więcej czasu na odwołanie

Lee Elbaz otrzymuje więcej czasu na odwołanie


Skazana na 22 lata więzienia Lee Elbaz wydaje się grać na zwłokę poprzez procedurę składania apelacji. Wyrok, od którego chce się odwołać związany jest z jej udziałem w oszustwie o wartości 145 mln USD.

Przetrzymywana w amerykańskim areszcie obywatelka Izraela zwróciła się do sądu z prośbą o przedłużenie czasu na złożenie odwołania od wyroku. Pierwotny termin upływał 2 lipca. Jako uzasadnienie Elbaz wskazała niekompetencję swojego obrońcy z urzędu, który nie znał akt sprawy, a także czasochłonność przygotowywanego odwołania.

Sędzia Patricia S. Connor wydała orzeczenie, w którym przychyliła się do prośby skazanej. Zaznaczyła jednak, że nowy termin – 3 sierpnia 2020 będzie ostatecznym, a wszelkie dalsze próby opóźnienia procedur zostaną odrzucone. Lee Elbaz została skazana na 22 lata więzienia i zgodnie ze stanowiskiem prokuratorów powinna osobiście oddać poszkodowanym 28 mln USD.

Oszustwo w kotłowni

Lee Elbaz zarządzała kotłownią (nieuczciwym call-center), które wyłudzało środki od inwestorów na całym świecie. Działając w firmie Yukom, zajmowała się sprzedażą opcji binarnych marek BigOption i BinaryBook. Kobieta, która nadała sobie pseudonim „maszynki do zarabiania pieniędzy” szkoliła oraz nadzorowała pracowników. Ci zaś pod fałszywą tożsamością przekonywali klientów do inwestycji, na których tracili pieniądze.

Działania Yukomu przyniosły straty tysiącom osób na całym świecie. Wartość wyłudzonych środków szacuje się na 145 mln USD. Razem z Elbaz, na salach sądowych w USA, znalazło się 21 pracowników Yukomu. Pierwszą skazaną była izraelska celebrytka Lissa Mel. Wyrok usłyszał także właściciel Yukomu – Yosef Herzog.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

broker usgfx opuszcza australię

Australia obniża dźwignię do 1:30

ASIC wprowadził ograniczenia w sprzedaży kontraktów CFD. Zmiany wchodzą w życie 29 marca 2021 roku ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (22.10): Solid Invest, Bitrend, Pibexa…

Na listach ostrzeżeń pojawili się:  Solid Invest (Capital Letter GmbH) - solidinvest.co Bitrend - bitrend.io ...
Czytaj dalej
sądowe kłopoty brokera global brokerage

Kolejni inwestorzy mogą dołączyć do pozwu przeciwko Global Brokerage

Przedstawiciele stron składających pozew zbiorowy przeciwko spółce Global Brokerage, wcześniej funkcjonującej jako FXCM, złożyli w ...
Czytaj dalej
sc malayasia

Malezyjski regulator ostrzega przed 3 brokerami, w tym HotForex

Malezyjska Komisja ds. Papierów Wartościowych (SC) dodała trzy kolejne spółki do swej czarnej listy. Uwagę ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę