menu

Strona Główna > Newsy > Lee Elbaz otrzymuje więcej czasu na odwołanie

Lee Elbaz otrzymuje więcej czasu na odwołanie


Skazana na 22 lata więzienia Lee Elbaz wydaje się grać na zwłokę poprzez procedurę składania apelacji. Wyrok, od którego chce się odwołać związany jest z jej udziałem w oszustwie o wartości 145 mln USD.

Przetrzymywana w amerykańskim areszcie obywatelka Izraela zwróciła się do sądu z prośbą o przedłużenie czasu na złożenie odwołania od wyroku. Pierwotny termin upływał 2 lipca. Jako uzasadnienie Elbaz wskazała niekompetencję swojego obrońcy z urzędu, który nie znał akt sprawy, a także czasochłonność przygotowywanego odwołania.

Sędzia Patricia S. Connor wydała orzeczenie, w którym przychyliła się do prośby skazanej. Zaznaczyła jednak, że nowy termin – 3 sierpnia 2020 będzie ostatecznym, a wszelkie dalsze próby opóźnienia procedur zostaną odrzucone. Lee Elbaz została skazana na 22 lata więzienia i zgodnie ze stanowiskiem prokuratorów powinna osobiście oddać poszkodowanym 28 mln USD.

Oszustwo w kotłowni

Lee Elbaz zarządzała kotłownią (nieuczciwym call-center), które wyłudzało środki od inwestorów na całym świecie. Działając w firmie Yukom, zajmowała się sprzedażą opcji binarnych marek BigOption i BinaryBook. Kobieta, która nadała sobie pseudonim „maszynki do zarabiania pieniędzy” szkoliła oraz nadzorowała pracowników. Ci zaś pod fałszywą tożsamością przekonywali klientów do inwestycji, na których tracili pieniądze.

Działania Yukomu przyniosły straty tysiącom osób na całym świecie. Wartość wyłudzonych środków szacuje się na 145 mln USD. Razem z Elbaz, na salach sądowych w USA, znalazło się 21 pracowników Yukomu. Pierwszą skazaną była izraelska celebrytka Lissa Mel. Wyrok usłyszał także właściciel Yukomu – Yosef Herzog.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (15.06): RevoTrade, Tradobit, Antares…

All Financial Trading - www.allfinancialtrading.com JMGTradingMarkets - www.jmgtradingmarkets.com EUFM / European Financial Market - www.eufm.eu Eu-Trade4u ...
Czytaj dalej
były trader jp morgan spędzi 8 miesięcy w więzieniu

Deutsche Bank może zarobić 1 mld USD na inwestycji w firmę żeglugową

Mark Spehn nie mógł dołączyć do miliardera Idana Ofera na przyjęciu z okazji pierwszej oferty ...
Czytaj dalej
kubańskie banki nie będą przyjmować dolarów w gotówce

Banki na Kubie przestaną przyjmować dolary w gotówce

Od 21 czerwca kubańskie banki przestaną przyjmować dolary w gotówce, z powodu embarga nałożonego przez ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (14.06): SEC aktualizuje zbiorczą listę ostrzeżeń

Investorcog - www.investorcog.com Irvine Mutual - www.irvinemutual.com JC Capital Markets - www.jccapitalmarkets.com Lane Capital Group - ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę