menu

Strona Główna > Newsy > Likwidatorzy USGFX próbują przejąć zagraniczne konta spółki

Likwidatorzy USGFX próbują przejąć zagraniczne konta spółki


Likwidator australijskiego oddziału USGFX, BRI Ferrier, zamroził konto spółki w Puerto Rico.

USG Global (Union Standard International Group Ltd.) w informacji dla klientów, oskarżyło BRI Ferrier o nadużycie władzy. Broker poinformował, że likwidator jego australijskiego oddziału skierował polecenie do First Bank w Puerto Rico, w którym nakazał mu zamrozić konta należące do spółki.

To zachowanie nie tylko wpłynęło negatywnie na postępy USG Global w zakresie pomocy przy wnioskach o wypłatę składanych do USGFX, ale także poważnie wpłynęło na prawa klientów USG Global – czytamy w oświadczeniu firmy.

Pomimo że wszystkie spółki należące do grupy USG znajdują się w rękach jednej osoby, firma utrzymuje że działają one niezależnie od siebie. Brokerska marka z siedzibą w Vanuatu, którą dotknęły działania BRI Ferrer, funkcjonuje na innej licencji niż likwidowany oddział USGFX z Australii. Dom maklerski poinformował, że jest zdeterminowany, aby zachować swoją globalną działalność niezależnie od problemów z ASIC.

Ponadto spółka podkreśliła, że chociaż nie ma kontroli nad sytuacją w likwidowanym oddziale USGFX Australia, wciąż przetwarza wnioski o wypłaty, skierowane przez klientów, którzy przenieśli swoje rachunki do jego innych podmiotów zależnych.

Kłopoty USGFX Australia

USGFX, będące jednym z najstarszych brokerów walutowych w regionie Pacyfiku i Australii, spotkało się w zeszłym roku z szeregiem problemów prawnych. Broker twierdził, że ich przyczyną był zatarg z regulatorem i postanowił poddać się pod dobrowolną administrację. Wyznaczona do tego spółka stwierdziła, że kondycja finansowa USGFX uniemożliwia jej skuteczne działanie. W efekcie doszło do likwidacji australijskiego oddziału, odebrania jej licencji i przekazania pod zarząd BRI Ferrier. Siedziba główna USG Group przeniosła się wówczas do Londynu, gdzie działa na licencji FCA.

W ostatnim czasie spółka spotkała się także z oskarżeniami o nieuprawnioną obsługę klientów z Chin. 

BRI Ferrer dementuje

Dzień po informacji od USGFX, oświadczenie w sprawie wydało BRI Ferrer. Czytamy w nim:

8 lutego 2021 r. USG Global wydało oświadczenie, że Likwidatorzy USGFX w jakiś sposób polecili Pierwszemu Bankowi w Puerto Rico zamrożenie ich rachunków bankowych. To po prostu nieprawda.

Likwidator przedstawił także, że nie ma uprawnień do zamrażania kont spółek. Przyglądamy się sprawie i będziemy aktualizować ten wątek.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

makroprzeglad forexrev

„Matka wszystkich kryzysów”. MakroPrzegląd #1/4 Grudzień

Nouriel Roubini był jednym z tych, którzy ostrzegali świat przed kryzysem 2008 roku. 64-letni profesor ...
Czytaj dalej
aresztowanie 4 szefów Great Private Equity

CBA zatrzymało kolejne osoby w sprawie piramidy finansowej

Zespół prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował, że ostatnich dniach zatrzymano kolejne osoby związane z firmą ...
Czytaj dalej
Zamknięcie moskiewskiej giełdy blokuje zyski traderów

10 najbardziej „szortowanych” spółek w listopadzie

Trudna sytuacja makroekonomiczna w 2022 roku negatywnie wpłynęła na wyniki osiągane przez wielu inwestorów funkcjonujących ...
Czytaj dalej
Hiszpańska policja rozbiła gang oszustów inwestycyjnych

Hiszpańska policja rozbiła gang oszustów inwestycyjnych

Hiszpańska policja zlikwidowała gang cyberprzestępców, który wykorzystywał fałszywe strony inwestycyjne do oszukiwania ofiar w całej ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę