menu

Strona Główna > Newsy > Likwidatorzy USGFX próbują przejąć zagraniczne konta spółki

Likwidatorzy USGFX próbują przejąć zagraniczne konta spółki


Likwidator australijskiego oddziału USGFX, BRI Ferrier, zamroził konto spółki w Puerto Rico.

USG Global (Union Standard International Group Ltd.) w informacji dla klientów, oskarżyło BRI Ferrier o nadużycie władzy. Broker poinformował, że likwidator jego australijskiego oddziału skierował polecenie do First Bank w Puerto Rico, w którym nakazał mu zamrozić konta należące do spółki.

To zachowanie nie tylko wpłynęło negatywnie na postępy USG Global w zakresie pomocy przy wnioskach o wypłatę składanych do USGFX, ale także poważnie wpłynęło na prawa klientów USG Global – czytamy w oświadczeniu firmy.

Pomimo że wszystkie spółki należące do grupy USG znajdują się w rękach jednej osoby, firma utrzymuje że działają one niezależnie od siebie. Brokerska marka z siedzibą w Vanuatu, którą dotknęły działania BRI Ferrer, funkcjonuje na innej licencji niż likwidowany oddział USGFX z Australii. Dom maklerski poinformował, że jest zdeterminowany, aby zachować swoją globalną działalność niezależnie od problemów z ASIC.

Ponadto spółka podkreśliła, że chociaż nie ma kontroli nad sytuacją w likwidowanym oddziale USGFX Australia, wciąż przetwarza wnioski o wypłaty, skierowane przez klientów, którzy przenieśli swoje rachunki do jego innych podmiotów zależnych.

Kłopoty USGFX Australia

USGFX, będące jednym z najstarszych brokerów walutowych w regionie Pacyfiku i Australii, spotkało się w zeszłym roku z szeregiem problemów prawnych. Broker twierdził, że ich przyczyną był zatarg z regulatorem i postanowił poddać się pod dobrowolną administrację. Wyznaczona do tego spółka stwierdziła, że kondycja finansowa USGFX uniemożliwia jej skuteczne działanie. W efekcie doszło do likwidacji australijskiego oddziału, odebrania jej licencji i przekazania pod zarząd BRI Ferrier. Siedziba główna USG Group przeniosła się wówczas do Londynu, gdzie działa na licencji FCA.

W ostatnim czasie spółka spotkała się także z oskarżeniami o nieuprawnioną obsługę klientów z Chin. 

BRI Ferrer dementuje

Dzień po informacji od USGFX, oświadczenie w sprawie wydało BRI Ferrer. Czytamy w nim:

8 lutego 2021 r. USG Global wydało oświadczenie, że Likwidatorzy USGFX w jakiś sposób polecili Pierwszemu Bankowi w Puerto Rico zamrożenie ich rachunków bankowych. To po prostu nieprawda.

Likwidator przedstawił także, że nie ma uprawnień do zamrażania kont spółek. Przyglądamy się sprawie i będziemy aktualizować ten wątek.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

szykuje się poważna podwyżka podatków od zysków kapitałowych w stanach zjednoczonych - joe biden

Joe Biden podwyższy podatki dla najbogatszych inwestorów do 39,6%?

Administracja Joe Bidena planuje podwyższyć podatki od zysków kapitałowych dla inwestorów o zarobkach przekraczających 1 ...
Czytaj dalej
broker plus500 publikuje wyniki finansowe

Plus500 przejmuje Cunningham Commodities

Plus500, jeden z czołowych brokerów Forex/CFD, wchodzi na rynek opcji i kontraktów futures w Stanach ...
Czytaj dalej
aresztowanie 4 szefów Great Private Equity

CBA aresztuje szefów Great Private Equity. Inwestorzy stracili 51 mln PLN

Funkcjonariusze CBA zatrzymali w zeszłym tygodniu 4 osoby z kierownictwa spółki Great Private Equity (GPE) ...
Czytaj dalej
finra usa

FINRA nakłada zakaz działalności na byłego analityka Goldman Sachs

Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) zakazała byłemu analitykowi Goldman Sachs, Brianowi Maguire, pozyskiwania poufnych informacji ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę