menu

Strona Główna > Newsy > Michael Burry przyznaje się do błędu

Michael Burry przyznaje się do błędu


Znany amerykański inwestor Michael Burry, który przewidział kryzys finansowy w 2008 roku, wycofał swoje oświadczenie, w którym powiedział swoim zwolennikom na Twitterze, aby „sprzedawali”. Zmiana stanowiska następuje po konsekwentnych przewidywaniach, że rynki finansowe będą utrzymywać się poniżej szczytu z 2021 roku.

W czwartek Burry reaktywował swoje konto na Twitterze – które często kasuje – aby opublikować zwięzłe oświadczenie: „Myliłem się, mówiąc, aby sprzedawać”.

Było to nawiązanie do tweeta opublikowanego 31 stycznia, kiedy to Burry zalecił sprzedaż, a wkrótce potem usunął swoje konto. Od tego czasu często reaktywował i usuwał konto, aby zamieszczać inne prognozy finansowe – w tym te dotyczące amerykańskiego sektora bankowego na początku tego miesiąca.

Nietrafione prognozy Burry’ego

12 marca – w dniu, w którym Rezerwa Federalna ogłosiła pomoc dla deponentów Silicon Valley Bank – Burry porównał sytuację do krachów finansowych z 2000 i 2008 roku. – Ludzie pełni pychy i chciwości podejmują głupie ryzyko i ponoszą porażkę – napisał. – Wtedy drukują pieniądze, bo to tak świetnie działa.

Dzień później Burry stwierdził, że kryzys bankowy może „rozwiązać się bardzo szybko” i nie dostrzega żadnego poważnego zagrożenia na rynku.

Choć Burry znany jest z częstego przewidywania finansowych katastrof, po czwartkowej korekcie dodał tweeta potwierdzającego jego optymistyczne nastawienie. Niedawne negatywne prognozy rynkowe Burry publikował m.in. po upadku giełdy FTX w listopadzie ubiegłego roku. Zalecał wówczas inwestorom, aby trzymali się z dala od sektora kryptowalut i zamiast tego skierowali swoje inwestycje w stronę złota. Cena złota wzrosła o około 10% od początku roku, podczas gdy BTC zyskał 69%.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę