menu

Strona Główna > Newsy > Morgan Stanley: S&P 500 straci kolejne 15-25% w ciągu najbliższych miesięcy

Morgan Stanley: S&P 500 straci kolejne 15-25% w ciągu najbliższych miesięcy


Morgan Stanley oczekuje, że S&P 500 spadnie o kolejne 15-25% w ciągu najbliższych czterech miesięcy. W ten sposób amerykański gigant finansowy wskazuje, że bessa na rynku akcji jeszcze się nie skończyła.

S&P 500 już traci 16% w porównaniu z rokiem ubiegłym, ale Morgan Stanley twierdzi, że to jeszcze nie koniec spadków.

– Nasze szacunki na lata 2022/2023/2024 są obecnie odpowiednio 3%/13%/14% poniżej konsensusu – napisał zespół analityków Morgan Stanley pod kierownictwem Mike’a Wilsona w nocie do inwestorów. – W naszym bazowym scenariuszu, rok 2023 oznacza obecnie skromny spadek zysków (-3% w ujęciu rocznym), choć w tym scenariuszu nie zakładamy recesji gospodarczej.

Analitycy oczekują, że S&P 500 spadnie do końca roku do poziomu 3400. A jeśli w gospodarkę uderzy recesja, to według nich ten kluczowy indeks może spaść do poziomu 3000. Biorąc pod uwagę, że S&P 500 znajduje się obecnie na poziomie około 3992, prognoza Morgan Stanley oznacza dalszy spadek o 15 do 25%.

Nie oznacza to jednak, że należy sprzedawać wszystko. Firma z Wall Street nadal dostrzega okazje inwestycyjne. Oto trzy z nich, które uważa za szczególnie atrakcyjne.

Eli Lilly

Amerykański gigant farmaceutyczny ma kapitalizację rynkową na poziomie ok. 300 mld USD, a jego produkty są sprzedawane w 120 krajach na całym świecie. Pomimo pogorszenia się sytuacji na rynku w tym roku, Eli Lilly radzi sobie doskonale. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2022 roku przychody Eli Lilly wzrosły o 5% rok do roku.

Welltower

Welltower działa w branży nieruchomości. Firma nie jest właścicielem centrów handlowych ani eleganckich biurowców, ale koncentruje się na infrastrukturze ochrony zdrowia i zapewnia kapitał w postaci nieruchomości operatorom domów seniora, dostawcom usług opieki nad chorymi oraz systemom opieki zdrowotnej.

Exxon Mobil

Dzięki wysokim cenom ropy, akcje spółek energetycznych okazały się jednymi z najlepiej radzących sobie w S&P 500. Przykładowo Exxon Mobil wzrósł o 79% od początku roku.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.



Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę