menu

Strona Główna > Newsy > Morgan Stanley: S&P 500 straci kolejne 15-25% w ciągu najbliższych miesięcy

Morgan Stanley: S&P 500 straci kolejne 15-25% w ciągu najbliższych miesięcy


Morgan Stanley oczekuje, że S&P 500 spadnie o kolejne 15-25% w ciągu najbliższych czterech miesięcy. W ten sposób amerykański gigant finansowy wskazuje, że bessa na rynku akcji jeszcze się nie skończyła.

S&P 500 już traci 16% w porównaniu z rokiem ubiegłym, ale Morgan Stanley twierdzi, że to jeszcze nie koniec spadków.

– Nasze szacunki na lata 2022/2023/2024 są obecnie odpowiednio 3%/13%/14% poniżej konsensusu – napisał zespół analityków Morgan Stanley pod kierownictwem Mike’a Wilsona w nocie do inwestorów. – W naszym bazowym scenariuszu, rok 2023 oznacza obecnie skromny spadek zysków (-3% w ujęciu rocznym), choć w tym scenariuszu nie zakładamy recesji gospodarczej.

Analitycy oczekują, że S&P 500 spadnie do końca roku do poziomu 3400. A jeśli w gospodarkę uderzy recesja, to według nich ten kluczowy indeks może spaść do poziomu 3000. Biorąc pod uwagę, że S&P 500 znajduje się obecnie na poziomie około 3992, prognoza Morgan Stanley oznacza dalszy spadek o 15 do 25%.

Nie oznacza to jednak, że należy sprzedawać wszystko. Firma z Wall Street nadal dostrzega okazje inwestycyjne. Oto trzy z nich, które uważa za szczególnie atrakcyjne.

Eli Lilly

Amerykański gigant farmaceutyczny ma kapitalizację rynkową na poziomie ok. 300 mld USD, a jego produkty są sprzedawane w 120 krajach na całym świecie. Pomimo pogorszenia się sytuacji na rynku w tym roku, Eli Lilly radzi sobie doskonale. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2022 roku przychody Eli Lilly wzrosły o 5% rok do roku.

Welltower

Welltower działa w branży nieruchomości. Firma nie jest właścicielem centrów handlowych ani eleganckich biurowców, ale koncentruje się na infrastrukturze ochrony zdrowia i zapewnia kapitał w postaci nieruchomości operatorom domów seniora, dostawcom usług opieki nad chorymi oraz systemom opieki zdrowotnej.

Exxon Mobil

Dzięki wysokim cenom ropy, akcje spółek energetycznych okazały się jednymi z najlepiej radzących sobie w S&P 500. Przykładowo Exxon Mobil wzrósł o 79% od początku roku.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

makroprzeglad forexrev

„Matka wszystkich kryzysów”. MakroPrzegląd #1/4 Grudzień

Nouriel Roubini był jednym z tych, którzy ostrzegali świat przed kryzysem 2008 roku. 64-letni profesor ...
Czytaj dalej
aresztowanie 4 szefów Great Private Equity

CBA zatrzymało kolejne osoby w sprawie piramidy finansowej

Zespół prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował, że ostatnich dniach zatrzymano kolejne osoby związane z firmą ...
Czytaj dalej
Zamknięcie moskiewskiej giełdy blokuje zyski traderów

10 najbardziej „szortowanych” spółek w listopadzie

Trudna sytuacja makroekonomiczna w 2022 roku negatywnie wpłynęła na wyniki osiągane przez wielu inwestorów funkcjonujących ...
Czytaj dalej
Hiszpańska policja rozbiła gang oszustów inwestycyjnych

Hiszpańska policja rozbiła gang oszustów inwestycyjnych

Hiszpańska policja zlikwidowała gang cyberprzestępców, który wykorzystywał fałszywe strony inwestycyjne do oszukiwania ofiar w całej ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę