menu

Strona Główna > Newsy > Nagrody SEC dla informatorów przekroczyły już sumę 1 mld USD

Nagrody SEC dla informatorów przekroczyły już sumę 1 mld USD


Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) poinformowała o przyznaniu nagród dla informatorów w wysokości 110 mln USD i 4 mln USD. Ich pomoc doprowadziła do pomyślnego zakończenia postępowania prowadzonego przez SEC.

Dzięki tym nagrodom program SEC dla informatorów wypłacił już ponad 1 mld USD dla 207 informatorów, w tym ponad 500 mln USD w samym tylko roku podatkowym 2021. 110 mln USD to druga co do wielkości nagroda w historii programu, po ponad 114 mln USD, które SEC przyznała w październiku 2020 roku.

Na 110 mln USD nagrody dla pierwszego informatora składa się z około 40 mln USD przyznane w związku ze sprawą prowadzoną przez SEC oraz około 70 mln USD nagrody wynikającej z powiązanych działań innej agencji. Pierwszy informator przedstawił istotną niezależną analizę, która w znacznym stopniu przyczyniła się do postępów w dochodzeniach prowadzonych przez SEC i inną agencję.

Program SEC działa od 2012 roku

Drugi informator dobrowolnie dostarczył informacje, które doprowadziły do podjęcia skutecznych działań egzekucyjnych, ale informacje te zostały przekazane SEC po wszczęciu dochodzenia przez pracowników i podjęciu istotnych kroków dochodzeniowych, a ich zakres był znacznie bardziej ograniczony w porównaniu z informacjami i pomocą dostarczonymi przez pierwszego informatora.

Od czasu wydania pierwszej nagrody w 2012 roku SEC przyznała około 1 mld USD 207 osobom. Wszystkie wypłaty są dokonywane z funduszu ochrony inwestorów ustanowionego przez Kongres, który jest finansowany w całości z sankcji pieniężnych wpłacanych do SEC przez podmioty naruszające prawo papierów wartościowych. Osoby informujące o nieprawidłowościach mogą kwalifikować się do nagrody, jeśli dobrowolnie dostarczą SEC oryginalne, terminowe i wiarygodne informacje, które prowadzą do skutecznego egzekwowania prawa. Nagrody dla informatorów mogą wynosić od 10-30% zebranych pieniędzy, gdy sankcje pieniężne przekraczają 1 mln USD.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

tradingview osiąga kapitalizację rzędu 3 mld

Platforma TradingView pozyskała finansowanie w wysokości 298 mln USD

Spółka TradingView, jedna z najpopularniejszych na świecie platform do tworzenia wykresów dla inwestorów i traderów, ...
Czytaj dalej
etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro (UK) ze wzrostem przychodów o 717% w 2020 roku

Spółka eToro (UK) Limited, brytyjski oddział globalnej grupy, ujawniła swoje dane finansowe za rok fiskalny ...
Czytaj dalej
Atak hakerski na ASIC

ASIC bierze na cel 300-osobową grupę pump and dump

Na kanale ASX Pump Organization w serwisie Telegram pojawiło się ostrzeżenie od Australijskiej Komisji Papierów ...
Czytaj dalej
giełda w bukareszcie z rekordową wartością transakcji

Zaskakująca aktywność traderów detalicznych w Korei Południowej

Ostatni miesiąc letnich wakacji przyniósł kontynuację kluczowych trendów w branży FX. Jak pokazują najnowsze dane ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę