menu

Strona Główna > Newsy > Nancy Pelosi sprzedała akcje Google o wartości 3 mln USD

Nancy Pelosi sprzedała akcje Google o wartości 3 mln USD


Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi sprzedała akcje Google warte 3 mln USD zaledwie miesiąc przed złożeniem przez rząd USA pozwu antymonopolowego przeciwko firmie. Zgodnie z dostępnymi danymi, sprzedaż nastąpiła 28 stycznia w czterech oddzielnych transakcjach.

Wczoraj Departament Sprawiedliwości USA złożył swój drugi w ciągu dwóch lat pozew antymonopolowy przeciwko firmie Google. Pozew koncentrował się również na reklamie internetowej firmy i jednym z jego celów jest nakłonienie firmy do zbycia części jej działalności.

Kolejny pozew antymonolowy złożony przez władze USA przeciwko globalnemu gigantowi z pewnością jest ważnym wydarzeniem gospodarczym. Google obecnie jest jedną z najbardziej szanowanych i najczęściej użytkowanych platform internetowych w Stanach Zjednoczonych.

Pozew koncentruje się na działalności reklamowej firmy w Internecie. Ponadto odnosi się do pozwu złożonego przez administrację prezydenta Bidena po tym, jak osobny pozew antymonopolowy został złożony przeciwko firmie w 2020 roku za czasów administracji prezydenta Trumpa.

Kontrowersje wokół inwestycji Pelosi

Wcześniejszy pozew zarzucał firmie Google „rzekomą siłę monopolistyczną, którą chce wykorzystać w celu odcięcia konkurencji od usług wyszukiwania internetowego poprzez umowy wykluczające”. Takie informacje przekazywała stacja CNBC. Oczekuje się, że sprawa trafi przed sąd mniej więcej we wrześniu tego roku.

Co ciekawe, Nancy Pelosi, sprzedała akcje Google warte 3 mln USD tuż przed złożeniem wczoraj drugiego pozwu antymonopolowego przez amerykański Departament Sprawiedliwości. Pelosi kolejny raz wywołuje spore kontrowersje związane z inwestycjami. Już wcześniej był to powód, że jeden z senatorów przygotował ustawę nazwaną od jej nazwiska.

Wspomniana Ustawa Pelosi to akt prawny, który zabraniałby członkom kongresu posiadania i obracania papierami wartościowymi. Co ciekawe, to właśnie ta praktyka i jej osobliwe wyczucie czasu sprawiły, że wielu obserwatorów stawia poważne pytania dotyczące tej transakcji.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

London Metal Exchange (LME) przełożyła w piątek wznowienie handlu niklem w godzinach pracy w Azji ...
Czytaj dalej
Broker Oanda ma kłopoty w Brazylii

OANDA przenosi europejską siedzibę do Polski

OANDA Global Corporations poinformowała o rozpoczęciu prowadzenia europejskiej działalności z Polski pod nadzorem Komisji Nadzoru ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

CySEC podsumowuje działania prowadzone w 2022 roku

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) podsumowała 2022 rok i poinformowała, że nadzorowała 837 ...
Czytaj dalej
nbp podejmuje powolne działania w walce z inflacją w polsce

Inflacja w Polsce w lutym na poziomie 18,4%

Główny Urząd Statystyczny podał dziś odczyt inflacji za luty bieżącego roku. Według danych GUS inflacja ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę