menu

Strona Główna > Newsy > Niemcy chcą ograniczyć działalność „kotłowni”

Niemcy chcą ograniczyć działalność „kotłowni”


Według doniesień medialnych, władze niemieckie zamierzają rozprawić się z oszustami świadczącymi usługi finansowe na Cyprze i w innych jurysdykcjach. Chcą to osiągnąć, wydając szereg nakazów aresztowania. Według nieoficjalnych informacji, że w ciągu ostatnich kilku tygodni doszło do co najmniej jednego aresztowania, a zatrzymanej osobie grozi ekstradycja do Niemiec.

Akcja organów ścigania wydaje się koncentrować na nieuregulowanych brokerach i tzw. „kotłowniach”. Nie jest jasne, czy te osoby aktualnie rezydują na Cyprze, czy przebywali tam w przeszłości. Władze nie podają też żadnych nazwisk ściganych osób ani nazw firm.

Kontrolowany przez Turcję obszar Cypru miał stać się nowym zagłębiem oszustów i nakazy te mogą również dotyczyć osób przebywających na tych terytoriach. W regionie tym nie obowiązują żadne regulacje w tym zakresie, ponieważ znajduje się on poza skuteczną jurysdykcją władz cypryjskich.

O działaniach władz niemieckich poinformował serwis Finance Magnates, który wspomniał również, że w ciągu ostatnich kilku tygodni władze aresztowały na Cyprze co najmniej jedną osobę, która obecnie oczekuje na ekstradycję. W sierpniu tego roku przeprowadzono natomiast ekstradycję Alexandra Vinnika, domniemanego operatora BTC-e, który z Grecji trafił przed wymiar sprawiedliwości w Stanach Zjednoczonych.

Władze aresztują oszustów finansowych

W ubiegłym miesiącu gazeta Times of Israel poinformowała, że obywatel Izraela, który oszukał drobnych inwestorów na ponad 1 mln EUR, został aresztowany na greckim lotnisku. To aresztowanie również odbyło się na podstawie nakazu uzyskanego przez prokuratorów w Niemczech.

W maju izraelska policja aresztowała Michaela Zetsera, Dimę Leichtmana oraz Rana Thomasa Peleda pod zarzutem działalności przestępczej o łącznej wartości wielu milionów dolarów.

Niedawno gigant technologiczny Apple usunął aplikacje MetaTrader z App Store. Choć dokładny powód tego posunięcia nie został oficjalnie ujawniony, uważa się, że jest to reakcja na nagminne wykorzystywanie MetaTradera przez nieregulowanych brokerów i oszustów.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę