menu

Strona Główna > Newsy > Niemcy ostrzegają przed zakłóceniami w łańcuchu dostaw – powodem Omikron

Niemcy ostrzegają przed zakłóceniami w łańcuchu dostaw – powodem Omikron


Niemieckie Stowarzyszenie Handlowe BGA ostrzega przed masowymi zakłóceniami w łańcuchu dostaw. Powodem zakłóceń jest szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa w wariancie Omikron. Obecnie, niemiecki przemysł zmaga się z niedoborem w dostawie mikroczipów oraz innych komponentów.

Federalne Stowarzyszenie Handlu Hurtowego, Zagranicznego i Usług (BGA) ostrzega przed zakłóceniami w łańcuchach dostaw w związku z rosnącą liczbą infekcji spowodowanych falą Omikrona.

BGA zapewniło, że długoterminowe załamanie łańcuchów dostaw jest jednak mało prawdopodobne. Jak powiedział Dirk Jandura, prezes BGA:

Ponieważ Omikron rozprzestrzenia się znacznie szybciej na całym świecie, w najgorszym przypadku może prowadzić do rozległych przerw w globalnej dostawie sieci. Wielu hurtowników w międzyczasie uelastyczniło swoje łańcuchy dostaw, aby być lepiej przygotowanym na zakłócenia. Ale: nadal nie można w pełni zabezpieczyć się przed globalną pandemią. Nie ma ryzyka upadku, ale jest ryzyko masowego zakłócenia łańcucha dostaw – przynajmniej tymczasowo.

Prezes BGA wzywa rząd do wsparcia hurtowników przez np. zaoferowanie im niższych cen energii. Niemiecki rząd w obawie przed zatrzymaniem krytycznych usług przez koronawirusa, zaostrzył regulacje dotyczące m.in. wizyt w barach i restauracjach.

Natomiast Niemiecka Izba Handlowa (DIHK) wyraziła zaniepokojenie rosnącą liczbą infekcji w sektorze logistycznym. Sektor ten, i tak cierpi z powodu braku personelu. Ostrzega również o konsekwencjach rosnącej liczby zakażeń w sektorze handlu detalicznego żywnością, w sektorze usług i w produkcji wyrobów medycznych.

Peter Adrian, prezes DIHK stwierdził, że:

Aby zapewnić podstawowe zaopatrzenie dla nas wszystkich, politycy powinni zawsze uwzględniać tę infrastrukturę gospodarczą w swoich dalszych rozważaniach.

Zakażenia Omikronem w Niemczech

Wysoce zakaźny wariant koronawirusa Omikron odpowiada aktualnie za blisko 44% zakażeń koronawirusa na terenie Niemiec. Jak podaje Instytut Chorób Zakaźnych im. Roberta Kocha, Niemcy zgłosiły wczoraj 45 690 zakażeń, a to jest o blisko 50% więcej niż tydzień temu.

Autor: Anna Sutowicz

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

KNF wszczyna postępowanie wyjaśniające w sprawie obrotu akcjami Ekipa Holding SA

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o wszczęciu postępowania wyjaśniającego dotyczącego podejrzenia popełnienia przestępstw wykorzystania i ujawnienia ...
Czytaj dalej
makroprzeglad forexrev

Kryzys bankowy i FED: czy rynek znowu nie ma racji? MakroPrzegląd #4/4 Marzec

W ubiegłym tygodniu FED podniósł stopy o 25pb, ale i zmienił narrację, sygnalizując możliwą pauzę ...
Czytaj dalej
Inwestorzy detaliczni opuszczają rynek akcji

Conotoxia wprowadza usługę doradztwa inwestycyjnego dla klientów detalicznych

Globalna spółka Cinkciarz.pl udostępnia klientom Conotoxia Ltd. (oddziału obsługującego trading detaliczny) usługę doradztwa inwestycyjnego. Klienci ...
Czytaj dalej
nbp podejmuje powolne działania w walce z inflacją w polsce

Amerykańskie banki mogą mieć nawet 1,7 bln USD niezrealizowanych strat

Po gwałtownym upadku Silicon Valley Bank i Signature Bank na początku tego miesiąca, a także ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę