menu

Strona Główna > Newsy > Niespodziewany wzrost wartości akcji spółki Aston Martin

Niespodziewany wzrost wartości akcji spółki Aston Martin


Akcje spółki Aston Martin Lagonda Global Holdings Plc niespodziewanie zyskały aż 25%, co niektórzy analitycy przypisują krótkiej sprzedaży. Analitycy wskazują również, że wpływ na wartość akcji może mieć również zajęcie trzeciego miejsca przez Fernando Alonso w zespole Aston Martin Racing podczas Grand Prix Bahrajnu w Formule 1.

Akcje producenta luksusowych samochodów od kilku dni wyraźnie rosną. Wzrost rozpoczął się w ubiegłym tygodniu po informacji spółki o dobrych wynikach i możliwości zwiększenia dostaw w drugiej połowie roku.

– Może to być pewne pokrycie krótkiej sprzedaży lub ogólnie lepsze postrzeganie spółki na podstawie uspokajających wyników za rok finansowy 2022 – powiedział Anthony Dick, analityk branży motoryzacyjnej w Oddo BHF. – Możliwe jest również, że wpływ na to mają wyniki F1.

Dobry występ teamu Aston Martin w Bahrajnie

Prezes firmy Aston Martin i największy akcjonariusz Lawrence Stroll powiedział, że silny popyt na pojazdy Aston Martin jest częściowo spowodowany świadomością marki wynikającą z jej wejścia do  Formuły 1.

– Pozyskaliśmy dla firmy Aston Martin zupełnie nowego, młodszego klienta, którego nigdy wcześniej nie mieliśmy, czego dowodem jest sukces Vantage F1 Edition – powiedział Stroll podczas rozmowy z analitykami w zeszłym tygodniu. Aston Martin wprowadził Vantage F1 wraz z powrotem do wyścigów Formuły 1 w 2021 roku.

W 2022 roku kontrakt z zespołem Aston Martin podpisał Fernando Alonso, a drugim kierowcą teamu jest 24-letni syn Lawrence’a Strolla, Lance. W Bahrajnie Alonso był trzeci, a Stroll zajął szóste miejsce. Oznacza to, że po pierwszym wyścigu Aston Martin niespodziewanie plasuje się na drugim miejscu w klasyfikacji konstruktorów i wyprzedza znacznie bardziej doświadczone zespoły Mercedesa i Ferrari.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

London Metal Exchange (LME) przełożyła w piątek wznowienie handlu niklem w godzinach pracy w Azji ...
Czytaj dalej
Broker Oanda ma kłopoty w Brazylii

OANDA przenosi europejską siedzibę do Polski

OANDA Global Corporations poinformowała o rozpoczęciu prowadzenia europejskiej działalności z Polski pod nadzorem Komisji Nadzoru ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

CySEC podsumowuje działania prowadzone w 2022 roku

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) podsumowała 2022 rok i poinformowała, że nadzorowała 837 ...
Czytaj dalej
nbp podejmuje powolne działania w walce z inflacją w polsce

Inflacja w Polsce w lutym na poziomie 18,4%

Główny Urząd Statystyczny podał dziś odczyt inflacji za luty bieżącego roku. Według danych GUS inflacja ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę