menu

Strona Główna > Newsy > OANDA Europe z 20% spadkiem przychodów w 2019 roku

OANDA Europe z 20% spadkiem przychodów w 2019 roku


Broker OANDA Europe Limited, regulowany przez brytyjską FCA, opublikował wyniki finansowe za 2019 rok. Z danych wynika, że spółka zanotowała w tym okresie 20% spadek przychodów. Przełożyło się to na stratę netto w wysokości 3,55 mln GBP, w porównaniu z 823 962 GBP zysku w roku 2018.

Sprawozdania złożone w Companies House wskazują, że OANDA Europe zanotowała w 2019 roku przychody w wysokości 11,83 mln GBP. Dla porównania, w 2018 roku kwota ta wyniosła 14,8 mln GBP. Broker podkreśla, że spadek przychodów związany jest przede wszystkim z długoterminowym wpływem regulacji ESMA ograniczających możliwość zawierania transakcji z dźwignią. Zdaniem przedstawicieli OANDA, po wprowadzeniu wytycznych ESMA w sierpniu 2018 roku, wielu europejskich brokerów zanotowało 20-40% obniżenie przychodów w kolejnym roku.

Wspomniany 20% dotyczy brytyjskiego oddziału brokera. OANDA jako cała grupa prowadzi działalność za pośrednictwem wielu podmiotów na całym świecie. Warto również pamiętać, że po Brexicie spółka prowadzi działalność w Europie poprzez utworzony niedawno oddział na Malcie. Pomimo spadku przychodów, koszty administracyjne brokera wzrosły do 15,26 mln GBP. W 2018 roku ta kwota wynosiła 13,91 mln GBP. Wzrost wydatków wynikał głównie ze zwiększenia aktywności marketingowej.

Broker liczy na dobry wynik za 2020 rok

Spółka skupiła się na inwestycjach w oferowane produkty i marketing internetowy. W efekcie ma to wzmocnić rozpoznawalność marki i przyczynić się do dalszego rozwoju. Inwestycje mają również przełożyć się na wprowadzenie korzystniejszych cen, a także nowe instrumenty finansowe i usprawnienia platformy transakcyjnej. Broker nie ujawnił jeszcze wyników finansowych za rok 2020, ale przedstawiciele firmy twierdzą już, że wyniki te przekroczyły wcześniejsze oczekiwania. Podobne nastroje cechują także innych brokerów, którzy odnieśli duże korzyści z zawirowań rynkowych wywołanych pandemią.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

statystyki z europejskiego rynku instrumentów pochodnych za 2019 rok

Duży wzrost w rozliczeniach instrumentów pochodnych w UE w 2019

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) opublikował trzeci roczny raport statystyczny, który analizuje ...
Czytaj dalej
webinar xtb - bartosiak i kwiecień - co czeka nas w 2021 roku

Kwiecień i Bartosiak: „Co czeka nas w 2021 roku?”

26 stycznia o godz. 19:00 odbędzie się webinarium dotyczące sytuacji ekonomicznej w Polsce i na ...
Czytaj dalej
commerzbank ostrzegał bafin o nieprawidłowościach w wirecard a nadzór finansowy zignorował informacje

BaFin zignorował ostrzeżenie Commerzbanku ws. Wirecard

Commerzbank miał zgłosić podejrzenie przestępstwa w spółce Wirecard, na kilka miesięcy przed wybuchem afery. Według ...
Czytaj dalej
hakerzy przejmują bazę danych z rozmowami z klientami brokera fxcm

Broker FXCM ofiarą hacku – skradziono dane

Broker FXCM Inc poinformował, że systemy internetowe spółki w Izraelu zostały częściowo zhakowane po tym, ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę