menu

Strona Główna > Newsy > Oanda kolejnym brokerem z zakazem świadczenia usług w Brazylii

Oanda kolejnym brokerem z zakazem świadczenia usług w Brazylii


Po zakazach świadczenia usług nałożonych na IC Markets i Orotrade, brazylijski organ nadzoru finansowego (CVM) wydał identyczny dokument skierowany przeciwko brokerowi Oanda Global Markets. 

CVM poinformowało, że Oanda nie ma lokalnej licencji, która uprawniałaby ją do obsługi klientów z Brazylii. Zakaz świadczenia usług został wydany we czwartek 27 stycznia. Podobnie jak w przypadku IC Markets i Orotrader regulator zagroził, że jeżeli broker nie zastosuje się do polecenia, będzie zmuszony do zapłaty grzywny w wysokości 1000 reali dziennie (750 złotych).

Brazylijski nadzór finansowy podkreślił, że podmiotem którego dotyczy komunikat jest właściciel strony www.oanda.com/bvi -pt – spółka Oanda Global Markets Ltd. Nie ma więc żadnych wątpliwości, że zakaz dotyczy znanego brokera, a nie firmy-klona, który wykorzystuje zbliżoną nazwę.

Oanda to globalna marka brokerska obecna na rynku od 1996 roku. Jej biura mieszczą się m.in. na Malcie, w USA, Kana­dzie, Wielkiej Brytanii, Japonii i Australii. W marcu zeszłego roku spółka sfinalizowała przejęcie TMS Brokers – najstarszego brokera walutowego w Polsce. W kwietniu jego dotychczasowy prezes, Marcin Niewiadomski, został powołany na stanowisko dyrektora Oanda na Europę.

Brazylijski regulator w natarciu

W minionym tygodniu brazylijskie CVM nałożyło zakazy świadczenia usług na brokerów IC Markets i Orotrader. Również tutaj regulator komunikował, że ich właściciele nie uzyskali licencji, która dawałaby im prawo do obsługi klientów w jego jurysdykcji. Jeśli brokerzy nie zastosują się do zakazu, grozi im 1000 reali grzywny za każdy dzień świadczenia usług Brazylijczykom.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

Inwestorzy detaliczni opuszczają rynek akcji

Michael Burry przyznaje się do błędu

Znany amerykański inwestor Michael Burry, który przewidział kryzys finansowy w 2008 roku, wycofał swoje oświadczenie, ...
Czytaj dalej
esma zawiesza obowiązek raportowania o wykonaniu

ESMA rozważa większą ochronę inwestorów korzystających z copy tradingu

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), regulator rynków finansowych w Unii Europejskiej, opublikował ...
Czytaj dalej
Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Francuskie władze dokonały we wtorek nalotu na pięć banków w ramach śledztwa w sprawie podejrzeń ...
Czytaj dalej
budynek komisji nadzoru finansowego na pięknej w warszawie

Prosper Capital kwestionuje karę nałożoną przez KNF

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o nałożeniu 1,2 mln zł kary na firmę Prosper Capital DM ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę