menu

Strona Główna > Newsy > OANDA otwiera nowy oddział na Malcie

OANDA otwiera nowy oddział na Malcie


Spółka OANDA wykonała kolejny krok w ramach przygotowań do zbliżającego się Brexitu. Tym razem broker uzyskał licencję na działalność swojej nowej spółki zależnej na Malcie. Ponadto OANDA daje klientom swojego brytyjskiego oddziału, OANDA Europe Limited (OEL), możliwość przeniesienia rachunków do nowej maltańskiej spółki lub pozostania w spółce regulowanej przez brytyjską FCA.

W wiadomości e-mail rozesłanej do klientów OANDA wyjaśnia, że osoby chcące pozostać klientami OEL nie muszą wykonywać żadnych czynności. Broker zaznacza jednak, że od 1 stycznia 2021 roku nie będzie w stanie zaoferować takim klientom żadnych nowych usług. Klienci, którzy chcą przenieść się do maltańskiej spółki, będą mogli to uczynić od wtorku 22 grudnia.

Informacja o utworzeniu maltańskiej spółki pojawia się niemal trzy miesiące po przejęciu przez OANDA polskiej spółki TMS Brokers. Wówczas globalny broker informował, że w planie ma kolejne przejęcia i ekspansję na nowe rynki. Spółka OANDA już teraz jest obecna na wielu rynkach, w tym m.in. w Kanadzie, Europie i regionie Azji i Pacyfiku. Z platformy transakcyjnej brokera mogą korzystać zarówno klienci detaliczni, jak i instytucjonalni. Jej użytkownicy mają również dostęp do informacji walutowych przeznaczonych dla drobnych inwestorów, wielkich korporacji i podmiotów zarządzających aktywami.

Brokerzy gotowi na Brexit

Dążenie do rozszerzenia zasięgu geograficznego wiąże się oczywiście ze zbliżającym się wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Nadchodzący Brexit prawdopodobnie spowoduje znaczące zmiany w europejskim środowisku regulacyjnym, w szczególności spodziewane są ograniczenia, które zostaną nałożone na firmy podlegające regulacji FCA. Obecna umowa przejściowa zezwala na nieprzerwane świadczenie transgranicznych usług finansowych jedynie do końca 2020 roku. Obecnie wszystko wskazuje na rozwód bez porozumienia, w efekcie, bez wprowadzenia środków zaradczych, klienci z UE mogą zostać odcięci od brytyjskich operatorów rynkowych.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

trader of the month tickmill

Tickmill: trader sierpnia ze skutecznością 80%

Nowym traderem miesiąca w konkursie Tickmill został Ahmed, który wykazał się w sierpniu imponującą skutecznością na poziomie ...
Czytaj dalej
etoro nawiązuje współpracę z arsenalem - źródło: arsenal

eToro nawiązuje współpracę z Arsenalem

Izraelski broker eToro poinformował o nawiązaniu współpracy z angielskim klubem piłkarskim Arsenal Londyn. To jeden ...
Czytaj dalej
broker capital.com informuje o dużym wzroście liczby nowych użytkowników w 1 kwartale 2021

Capital.com wprowadza wpłaty i wypłaty poprzez PayPal

Capital.com, jedna z najszybciej rozwijających się platform handlowych i inwestycyjnych w Europie, ogłosiła, że wprowadziła ...
Czytaj dalej
fed utrzymuje politykę monetarną na obecnym kursie

Fed: rynki przygotowane na zmianę polityki monetarnej

Kilka miesięcy temu prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział, że zdaniem banku centralnego w gospodarce ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę