menu

Strona Główna > Newsy > OANDA otwiera nowy oddział na Malcie

OANDA otwiera nowy oddział na Malcie


Spółka OANDA wykonała kolejny krok w ramach przygotowań do zbliżającego się Brexitu. Tym razem broker uzyskał licencję na działalność swojej nowej spółki zależnej na Malcie. Ponadto OANDA daje klientom swojego brytyjskiego oddziału, OANDA Europe Limited (OEL), możliwość przeniesienia rachunków do nowej maltańskiej spółki lub pozostania w spółce regulowanej przez brytyjską FCA.

W wiadomości e-mail rozesłanej do klientów OANDA wyjaśnia, że osoby chcące pozostać klientami OEL nie muszą wykonywać żadnych czynności. Broker zaznacza jednak, że od 1 stycznia 2021 roku nie będzie w stanie zaoferować takim klientom żadnych nowych usług. Klienci, którzy chcą przenieść się do maltańskiej spółki, będą mogli to uczynić od wtorku 22 grudnia.

Informacja o utworzeniu maltańskiej spółki pojawia się niemal trzy miesiące po przejęciu przez OANDA polskiej spółki TMS Brokers. Wówczas globalny broker informował, że w planie ma kolejne przejęcia i ekspansję na nowe rynki. Spółka OANDA już teraz jest obecna na wielu rynkach, w tym m.in. w Kanadzie, Europie i regionie Azji i Pacyfiku. Z platformy transakcyjnej brokera mogą korzystać zarówno klienci detaliczni, jak i instytucjonalni. Jej użytkownicy mają również dostęp do informacji walutowych przeznaczonych dla drobnych inwestorów, wielkich korporacji i podmiotów zarządzających aktywami.

Brokerzy gotowi na Brexit

Dążenie do rozszerzenia zasięgu geograficznego wiąże się oczywiście ze zbliżającym się wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Nadchodzący Brexit prawdopodobnie spowoduje znaczące zmiany w europejskim środowisku regulacyjnym, w szczególności spodziewane są ograniczenia, które zostaną nałożone na firmy podlegające regulacji FCA. Obecna umowa przejściowa zezwala na nieprzerwane świadczenie transgranicznych usług finansowych jedynie do końca 2020 roku. Obecnie wszystko wskazuje na rozwód bez porozumienia, w efekcie, bez wprowadzenia środków zaradczych, klienci z UE mogą zostać odcięci od brytyjskich operatorów rynkowych.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
tms

Najnowsze wiadomości:

sec

Binance kontra SEC: kolejny cios dla branży kryptowalut?

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wniosła pozew przeciwko giełdzie kryptowalut Binance i jej ...
Czytaj dalej
ropa

Arabia Saudyjska zapowiada cięcia produkcji ropy na lipiec, ceny rosną na rynkach surowców

Ceny ropy wzrosły na początku tygodnia po zapowiedzi Arabii Saudyjskiej o dodatkowych cięciach produkcji na ...
Czytaj dalej
giełda w bukareszcie z rekordową wartością transakcji

Akcje rosną po publikacji danych z rynku pracy w USA

Akcje na giełdzie zanotowały wzrost w piątek po opublikowaniu silnych danych z rynku pracy za ...
Czytaj dalej
FDIC

Amerykańskie banki odnotowały największe spadki depozytów od 39 lat – raport FDIC

W pierwszym kwartale tego roku amerykańskie banki odnotowały spadek depozytów o wartości 472 miliardów dolarów ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę