menu

Strona Główna > Newsy > OANDA przenosi europejską siedzibę do Polski

OANDA przenosi europejską siedzibę do Polski


OANDA Global Corporations poinformowała o rozpoczęciu prowadzenia europejskiej działalności z Polski pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

Broker oferuje teraz usługi w Unii Europejskiej za pośrednictwem spółki OANDA TMS Brokers SA, która ma siedzibę w Warszawie. Utworzenie nowej europejskiej bazy nastąpiło w momencie, gdy OANDA w ramach decyzji strategicznej zamknęła swoją działalność na Malcie.

– To ekscytujący nowy rozdział i duża szansa na rozwój firmy OANDA w Unii Europejskiej. Chcemy służyć klientowi w najlepszy możliwy sposób, dlatego podjęliśmy decyzję o ulokowaniu naszej centrali w Polsce – powiedział dyrektor OANDA na Europę, Marcin Niewiadomski. – To był naturalny wybór, ponieważ pozwoli nam budować markę OANDA w oparciu o mocne strony OANDA TMS.

OANDA zabezpieczyła realizację swoich planów w Polsce po przejęciu 100% udziałów w polskiej spółce brokerskiej TMS Brokers, która obecnie funkcjonuje pod nazwą OANDA TMS. Założona w 1997 roku spółka TMS była najstarszym i drugim co do wielkości brokerem w Polsce. Wcześniej OANDA ujawniła swoje zamiary zakończenia działalności na Malcie i konsolidacji działań w Europie pod marką OANDA TMS.

OANDA wchodzi na rynek kryptowalut

Spółka OANDA rozpoczęła działalność na rynku forex w 1996 roku i obecnie działa globalnie na wszystkich głównych rynkach. Oprócz polskiej bazy broker posiada licencje w innych krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii, Australii, Singapurze i Wielkiej Brytanii. OANDA jest jednym z niewielu brokerów legalnie oferujących handel walutami w USA.

Obecnie OANDA koncentruje się również na szybko rosnącym rynku kryptowalut. W zeszłym roku broker współpracował z firmą blockchain Paxos, aby uruchomić usługę handlu kryptowalutami w Stanach Zjednoczonych.

Broker wzmocnił również swoją kadrę kierowniczą, zatrudniając w ubiegłym roku kilku istotnych pracowników. Galina Georgieva, była członkini zarządu Prime XM została dyrektorką ds. operacji produktowych, a Jessica Beckstead, która spędziła 18 lat w FXCM, objęła stanowisko dyrektora zarządzającego w Ameryce Północnej dyrektora generalnego w USA.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

London Metal Exchange (LME) przełożyła w piątek wznowienie handlu niklem w godzinach pracy w Azji ...
Czytaj dalej
Broker Oanda ma kłopoty w Brazylii

OANDA przenosi europejską siedzibę do Polski

OANDA Global Corporations poinformowała o rozpoczęciu prowadzenia europejskiej działalności z Polski pod nadzorem Komisji Nadzoru ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

CySEC podsumowuje działania prowadzone w 2022 roku

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) podsumowała 2022 rok i poinformowała, że nadzorowała 837 ...
Czytaj dalej
nbp podejmuje powolne działania w walce z inflacją w polsce

Inflacja w Polsce w lutym na poziomie 18,4%

Główny Urząd Statystyczny podał dziś odczyt inflacji za luty bieżącego roku. Według danych GUS inflacja ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę