menu

Strona Główna > Newsy > Od kryptomanii do wielu aktywów: analiza zachowań inwestorów

Od kryptomanii do wielu aktywów: analiza zachowań inwestorów


Od czasu załamania na rynku bitcoina pod koniec roku 2017 branża CFD/FX nie obserwowała takiego zainteresowania ze strony detalicznych traderów. Większość brokerów zanotowała zyski w porównaniu z poprzednimi okresami, a ich siłą napędową byli głównie nowi klienci, którzy chcieli wykorzystać pandemiczne zamieszanie na rynkach.

Portal Finance Magnates przeprowadził analizę, w ramach której sprawdził, które instrumenty finansowe skupiły największą uwagę traderów w ostatnich latach. Ciekawy obraz rynku dają również wyniki publikowane przez brokerów. Przykładowo spółka Plus500 w sprawozdaniu za rok 2017 chwaliła się, że liczba aktywnych klientów w czwartym kwartale 2017 roku była o 212% wyższa niż w roku poprzednim. Jednocześnie wzrost liczby nowych klientów był jeszcze większy i wyniósł 571% w porównaniu z czwartym kwartałem 2016 roku. Wynik ten jest tym bardziej istotny, że w ostatnim kwartale 2017 roku BTC pobił wszystkie rekordy, rejestrując swoją najwyższą wartość w historii. Pokazuje to również, jak wielu klientów wchodzi na rynek, gdy nowy instrument handlowy staje się popularny.

Pod koniec 2017 roku rynek bitcoina załamał się, a cena zaczęła szybko spadać i z ponad 17 tys. USD w ciągu roku obniżyła się do mniej niż 4 tys. USD pod koniec 2018 roku. W efekcie rok 2018 nie był łatwy dla branży kryptowalutowej. W 2019 roku sytuacja w branży wróciła do normy. Finance Magnates zbadał instrumenty handlowe, które były najbardziej popularne po załamaniu rynku BTC i licznych zawirowaniach regulacyjnych. Analizę przeprowadzono przy użyciu dwóch narzędzi: Media Sentiment Index stworzonego przez Finance Magnates oraz informacji uzyskanych od brytyjskich brokerów IG i CMC Markets.

Sentymenty inwestycyjne - Finance Magnates

Sentymenty inwestycyjne – Finance Magnates

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

euro dolar eurusd

Związane ręce Europy. MakroPrzegląd #3/4 maj

Rozbieżność filozofii FED-u i Europejskiego Banku Centralnego nadal faworyzuje dolara - kiedy Stany Zjednoczone są ...
Czytaj dalej
easymarkets pozyskało licencję na seszelach

easyMarkets dodaje dostęp do platformy MetaTrader 5

Broker easyMarkets poinformował, że dodał do swojej oferty dostęp do popularnej platformy MetaTrader 5. Otwierając ...
Czytaj dalej
izraelska policja aresztuje 26 oszustów z rynku forex

Policja w Izraelu dokonała aresztowania w sprawie prania pieniędzy

Jak wynika z niepotwierdzonych doniesień przekazywanych przez serwis Finance Magnates, izraelska policja aresztowała jednego z ...
Czytaj dalej
broker capital.com informuje o dużym wzroście liczby nowych użytkowników w 1 kwartale 2021

Capital.com: traderki mają wyższy poziom wiedzy niż traderzy

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Capital.com, 50% kobiet traderów na platformie brokera na wszystkich rynkach ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę