menu

Strona Główna > Newsy > Od kryptomanii do wielu aktywów: analiza zachowań inwestorów

Od kryptomanii do wielu aktywów: analiza zachowań inwestorów


Od czasu załamania na rynku bitcoina pod koniec roku 2017 branża CFD/FX nie obserwowała takiego zainteresowania ze strony detalicznych traderów. Większość brokerów zanotowała zyski w porównaniu z poprzednimi okresami, a ich siłą napędową byli głównie nowi klienci, którzy chcieli wykorzystać pandemiczne zamieszanie na rynkach.

Portal Finance Magnates przeprowadził analizę, w ramach której sprawdził, które instrumenty finansowe skupiły największą uwagę traderów w ostatnich latach. Ciekawy obraz rynku dają również wyniki publikowane przez brokerów. Przykładowo spółka Plus500 w sprawozdaniu za rok 2017 chwaliła się, że liczba aktywnych klientów w czwartym kwartale 2017 roku była o 212% wyższa niż w roku poprzednim. Jednocześnie wzrost liczby nowych klientów był jeszcze większy i wyniósł 571% w porównaniu z czwartym kwartałem 2016 roku. Wynik ten jest tym bardziej istotny, że w ostatnim kwartale 2017 roku BTC pobił wszystkie rekordy, rejestrując swoją najwyższą wartość w historii. Pokazuje to również, jak wielu klientów wchodzi na rynek, gdy nowy instrument handlowy staje się popularny.

Pod koniec 2017 roku rynek bitcoina załamał się, a cena zaczęła szybko spadać i z ponad 17 tys. USD w ciągu roku obniżyła się do mniej niż 4 tys. USD pod koniec 2018 roku. W efekcie rok 2018 nie był łatwy dla branży kryptowalutowej. W 2019 roku sytuacja w branży wróciła do normy. Finance Magnates zbadał instrumenty handlowe, które były najbardziej popularne po załamaniu rynku BTC i licznych zawirowaniach regulacyjnych. Analizę przeprowadzono przy użyciu dwóch narzędzi: Media Sentiment Index stworzonego przez Finance Magnates oraz informacji uzyskanych od brytyjskich brokerów IG i CMC Markets.

Sentymenty inwestycyjne - Finance Magnates

Sentymenty inwestycyjne – Finance Magnates

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

Nominacja Omarovej na Kontrolera Waluty wycofana na jej wniosek

Prezydent Stanów Zjednoczonych J. Biden wycofał nominację Saule Omarovej jako kandydata na Kontrolera Waluty w ...
Czytaj dalej
dane z japoni wskazują na spadek pkb

Spadek PKB w Japonii w trzecim kwartale

Japońska gospodarka skurczyła się w trzecim kwartale nieco bardziej niż według początkowych doniesień. To efekt ...
Czytaj dalej
Tickmill wprowadza nowe narzędzie tradingowe acuity do badania sentymentu rynkowego

Tickmill uruchamia narzędzie do badania nastrojów rynkowych

Brytyjski broker Tickmill poinformował  o udostępnieniu nowego narzędzia transakcyjnego Acuity MT4/MT5. Według spółki, funkcja daje ...
Czytaj dalej
poziom konsumpcji w chinach słabł w kwietniu

Co dalej z chińskim Evergrande?

Niektórzy zagraniczni posiadacze obligacji China Evergrande Group nie otrzymali należnej płatności do końca 30-dniowego okresu ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę