menu

Strona Główna > Newsy > Operator Trade360 rezygnuje z australijskiej licencji

Operator Trade360 rezygnuje z australijskiej licencji


Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) poinformowała, że dostawca pozagiełdowych instrumentów pochodnych Sirius Financial Markets Pty Ltd, który działa pod marką Trade360, zrzekł się australijskiej licencji umożliwiającej prowadzenie działalności w tym kraju.

Firma obecnie zamyka swoje operacje detaliczne i hurtowe w Australii i zamierza zaprzestać świadczenia usług finansowych od 29 lipca 2022 roku. Działania firmy to efekt dochodzenia prowadzonego przez ASIC z powodu popełnionych naruszeń.

– Dochodzenie ASIC ujawniło niepokojące straty z tytułu obrotu kontraktami CFD, w tym straty inwestora Sirius Financial, który miał ograniczoną wiedzę o rynku, tracąc ponad 400 000 USD w wyniku inwestycji w rzekomo bezpieczne kontrakty CFD – powiedziała komisarz ASIC Danielle Press.

Według ustaleń dochodzenia, firma zaangażowała zagraniczne call center pod nazwą Toyga Media Ltd do pozyskiwania klientów chętnych na inwestycje w ryzykowne, takie jak kontrakty CFD i rynek forex z dźwignią.

Pracownicy call center wywierali presję na klientów, namawiając ich do inwestowania na platformie Sirius. Oferowali nawet klientom porady finansowe, ale firma Sirius nie posiadała licencji na oferowanie takich usług. Dodatkowo ASIC stwierdziła, że „Sirius Financial została również uznana za podmiot zaangażowany w działania, które mogły wprowadzać w błąd lub oszukiwać klientów”.

Kary dla kadry kierowniczej

Australijski regulator zakazał także dwóm byłym członkom kierownictwa Sirius Financial, Jonathanowi Schneiderowi i Oskarowi Pecynie, sprawowania funkcji zarządczych w firmach świadczących usługi finansowe na okres ośmiu lat.

Zarówno Schneider, jak i Pecyna brali udział w naruszaniu obowiązków licencyjnych przez firmę Sirius. Zdaniem regulatora, nie byli oni odpowiednio przeszkoleni i nie posiadali kompetencji w zakresie kontrolowania firmy świadczącej usługi finansowe.

– W toku postępowania stwierdzono, że obaj mężczyźni niewłaściwie wykonywali swe obowiązki, nie byli odpowiedzialnymi menedżerami i brakowało im niezbędnego profesjonalizmu, uczciwości, osądu i staranności, aby odgrywać rolę w zarządzaniu lub kontroli dostawcy usług finansowych – dodała ASIC.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

Dukascopy Bank wprowadza możliwość wpłat i wypłat w USDT

Dukascopy zmienia warunki handlowe w reakcji na kryzys bankowy

Broker Dukascopy Bank zmienia warunki handlowe w odniesieniu do niektórych instrumentów. To reakcja na kryzys, ...
Czytaj dalej
LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

London Metal Exchange (LME) przełożyła w piątek wznowienie handlu niklem w godzinach pracy w Azji ...
Czytaj dalej
Broker Oanda ma kłopoty w Brazylii

OANDA przenosi europejską siedzibę do Polski

OANDA Global Corporations poinformowała o rozpoczęciu prowadzenia europejskiej działalności z Polski pod nadzorem Komisji Nadzoru ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

CySEC podsumowuje działania prowadzone w 2022 roku

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) podsumowała 2022 rok i poinformowała, że nadzorowała 837 ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę