menu

Strona Główna > Newsy > Oszustka Lee Elbaz ponownie podważa wyrok pozbawienia wolności

Oszustka Lee Elbaz ponownie podważa wyrok pozbawienia wolności


Oszustka binarna Lee Elbaz, dyrektor generalny Yukom Communications, po raz kolejny zakwestionowała wydany wcześniej wyrok, który skazuje ją na 22 lata pozbawienia wolności oraz nakazuje zwrot 28 mln USD ofiarom jej oszustw.

Elbaz 28 lipca 2022 złożyła w sądzie apelacyjnym wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy. Dzieje się to mniej niż miesiąc po tym, jak sąd apelacyjny podtrzymał wyrok wydany przez sąd okręgowy. Wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy jest ostatnią opcją, z jakiej może skorzystać osoba oskarżona, która chce zakwestionować orzeczenie sądu.

Lee Elbaz kierowała skuteczną „kotłownią”

Firma Yukom Communications była zaangażowana w sprzedaż trefnych opcji binarnych pod markami BinaryBook i BigOption. Pracownicy firmy, których szkoliła Elbaz, działali według schematu oszustwa w kotłowni. Stosując agresywne techniki sprzedażowe dzwonili do osób na całym świecie i nakłaniali je do inwestowania pieniędzy w skomplikowane produkty finansowe, o których nie miały pojęcia. Pomijali przy tym istotną informację, że strata klienta przekłada się na ich zyski. Szerzej o sprawie Lee Elbaz informowaliśmy w sierpniu 2020 roku.

Lee Elbaz została zatrzymana w 2017 roku podczas podróży do Stanów Zjednoczonych. Akt oskarżenia usłyszała w marcu 2018 roku przebywając w amerykańskim areszcie. Razem z nią sądzono także 15 pracowników firmy. W grudniu 2019 roku sąd skazał ją na 22 lata więzienia. Po odsiadce kobieta będzie podlegać jeszcze pod 3-letni nadzór kuratora.

Na początku śledztwa twierdzono, że Elbaz brała udział w wyłudzeniu około 140 mln USD. Kwota wynikała z danych na platformie służącej do rozliczeń z klientami kupującymi opcje sprzedawane przez jej kotłownie. Niemniej śledczy nie mogli ustalić z całą pewnością czy część z nich nie jest fikcją i przystąpili do samodzielnych obliczeń, które skończyły się ustaleniem, że firma Yukom Communications odpowiadała za wyłudzenie 106 mln USD.

 

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

makroprzeglad forexrev

„Matka wszystkich kryzysów”. MakroPrzegląd #1/4 Grudzień

Nouriel Roubini był jednym z tych, którzy ostrzegali świat przed kryzysem 2008 roku. 64-letni profesor ...
Czytaj dalej
aresztowanie 4 szefów Great Private Equity

CBA zatrzymało kolejne osoby w sprawie piramidy finansowej

Zespół prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował, że ostatnich dniach zatrzymano kolejne osoby związane z firmą ...
Czytaj dalej
Zamknięcie moskiewskiej giełdy blokuje zyski traderów

10 najbardziej „szortowanych” spółek w listopadzie

Trudna sytuacja makroekonomiczna w 2022 roku negatywnie wpłynęła na wyniki osiągane przez wielu inwestorów funkcjonujących ...
Czytaj dalej
Hiszpańska policja rozbiła gang oszustów inwestycyjnych

Hiszpańska policja rozbiła gang oszustów inwestycyjnych

Hiszpańska policja zlikwidowała gang cyberprzestępców, który wykorzystywał fałszywe strony inwestycyjne do oszukiwania ofiar w całej ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę