menu

Strona Główna > Newsy > Oszustka Lee Elbaz ponownie podważa wyrok pozbawienia wolności

Oszustka Lee Elbaz ponownie podważa wyrok pozbawienia wolności


Oszustka binarna Lee Elbaz, dyrektor generalny Yukom Communications, po raz kolejny zakwestionowała wydany wcześniej wyrok, który skazuje ją na 22 lata pozbawienia wolności oraz nakazuje zwrot 28 mln USD ofiarom jej oszustw.

Elbaz 28 lipca 2022 złożyła w sądzie apelacyjnym wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy. Dzieje się to mniej niż miesiąc po tym, jak sąd apelacyjny podtrzymał wyrok wydany przez sąd okręgowy. Wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy jest ostatnią opcją, z jakiej może skorzystać osoba oskarżona, która chce zakwestionować orzeczenie sądu.

Lee Elbaz kierowała skuteczną „kotłownią”

Firma Yukom Communications była zaangażowana w sprzedaż trefnych opcji binarnych pod markami BinaryBook i BigOption. Pracownicy firmy, których szkoliła Elbaz, działali według schematu oszustwa w kotłowni. Stosując agresywne techniki sprzedażowe dzwonili do osób na całym świecie i nakłaniali je do inwestowania pieniędzy w skomplikowane produkty finansowe, o których nie miały pojęcia. Pomijali przy tym istotną informację, że strata klienta przekłada się na ich zyski. Szerzej o sprawie Lee Elbaz informowaliśmy w sierpniu 2020 roku.

Lee Elbaz została zatrzymana w 2017 roku podczas podróży do Stanów Zjednoczonych. Akt oskarżenia usłyszała w marcu 2018 roku przebywając w amerykańskim areszcie. Razem z nią sądzono także 15 pracowników firmy. W grudniu 2019 roku sąd skazał ją na 22 lata więzienia. Po odsiadce kobieta będzie podlegać jeszcze pod 3-letni nadzór kuratora.

Na początku śledztwa twierdzono, że Elbaz brała udział w wyłudzeniu około 140 mln USD. Kwota wynikała z danych na platformie służącej do rozliczeń z klientami kupującymi opcje sprzedawane przez jej kotłownie. Niemniej śledczy nie mogli ustalić z całą pewnością czy część z nich nie jest fikcją i przystąpili do samodzielnych obliczeń, które skończyły się ustaleniem, że firma Yukom Communications odpowiadała za wyłudzenie 106 mln USD.

 

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

KNF wszczyna postępowanie wyjaśniające w sprawie obrotu akcjami Ekipa Holding SA

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o wszczęciu postępowania wyjaśniającego dotyczącego podejrzenia popełnienia przestępstw wykorzystania i ujawnienia ...
Czytaj dalej
makroprzeglad forexrev

Kryzys bankowy i FED: czy rynek znowu nie ma racji? MakroPrzegląd #4/4 Marzec

W ubiegłym tygodniu FED podniósł stopy o 25pb, ale i zmienił narrację, sygnalizując możliwą pauzę ...
Czytaj dalej
Inwestorzy detaliczni opuszczają rynek akcji

Conotoxia wprowadza usługę doradztwa inwestycyjnego dla klientów detalicznych

Globalna spółka Cinkciarz.pl udostępnia klientom Conotoxia Ltd. (oddziału obsługującego trading detaliczny) usługę doradztwa inwestycyjnego. Klienci ...
Czytaj dalej
nbp podejmuje powolne działania w walce z inflacją w polsce

Amerykańskie banki mogą mieć nawet 1,7 bln USD niezrealizowanych strat

Po gwałtownym upadku Silicon Valley Bank i Signature Bank na początku tego miesiąca, a także ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę