menu

Strona Główna > Ostrzeżenia > Oszustwo na Binance’a – uwaga na fałszywą obsługę giełdy

Oszustwo na Binance’a – uwaga na fałszywą obsługę giełdy


Otrzymuje zgłoszenia o oszustach, podszywających się pod obsługę giełdy kryptowalut Binance.

Według nowego scenariusza oszustwa, fałszywi przedstawiciele giełdy Binance dzwonią do losowych osób i pomagają im założyć konta na giełdzie, żeby następnie je okraść.

Oszuści obiecują pomoc w inwestowaniu w bitcoiny i podają się za obsługą giełdy, jednak nie mają z nią nic wspólnego. Ofiary są przekonywane do zainstalowania oprogramowania AnyDesk, dzięki któremu obce osoby otrzymują dostęp do ich komputera. Następnie poszkodowani są prowadzeni przez procedurę rejestracji konta na legalnej platformie do handlu kryptowalutami. Ostatnim krokiem jest wyprowadzenie środków na adresy kontrolowane przez oszustów.

Na początku dzwoni telefon

Po podniesieniu słuchawki słyszymy osobę, która podaje się analityka, konsultanta, lub kogoś z obsługi giełdy kryptowalut. Dzwoniący opowiada o gigantycznych zyskach, które można osiągnąć inwestując w bitcoiny. Obiecuje pomóc w procedurze rejestracji konta. Warunkiem jest zainstalowanie oprogramowania AnyDesk.

Osoba po drugiej stronie słuchawki to pracownik kotłowni, czyli call center wyspecjalizowanego w wyłudzaniu pieniędzy. Tego rodzaju oszuści wykorzystują zazwyczaj brak orientacji w rynkach finansowych i bez żadnych skrupułów wykorzystują niewiedzę swoich ofiar. Wiele tego rodzaju centrów telefonicznych działa na Ukrainie i w Rosji, więc jeśli usłyszymy, że dzwoniący ma wschodni akcent, w naszej głowie powinny zapalić się ostrzegawcze lampki.

AnyDesk

To oprogramowanie, które umożliwia zdalny dostęp do komputera, na którym zostanie zainstalowane. Za jego pośrednictwem fałszywy przedstawiciel Binance’a, lub innej giełdy (otrzymywaliśmy także zgłoszenia o osobach podszywających się pod obsługę strony blockchain.com), pomaga w założeniu konta.

Później ofiara loguje się na stronie swojego banku, żeby przelać pieniądze na platformę. Na tym etapie oszust może przejąć jej hasło by później samodzielnie wyczyścić jej rachunek lub zaciągnąć kredyt. Najczęściej za przelew odpowiada jednak sama ofiara, która wierzy w bajkę o inwestowaniu. Jej pieniądze trafiają na platformę Binance’a, gdzie z pomocą oszusta zostają wymienione na kryptowaluty.

Na końcu oszust wyprowadza środki z konta na platformie na kontrolowany przez siebie adres. Ofiara zostaje bez pieniędzy i najczęściej obwinia za to giełdę, na której otworzyła konto. 

Pamiętaj że:

 • Giełdy kryptowalut nie pomagają w inwestowaniu i nie pozyskują klientów przez telefon.
 • Binance nie ma polskiej obsługi klienta.
 • Każda osoba gwarantująca pewny zysk na rynku kryptowalut jest kłamcą. Przez wysoką zmienność są to inwestycje obarczone ogromnym ryzykiem.
 • Żaden obcy nie pomoże Ci bezinteresownie w zarządzaniu Twoim kapitałem. Trzeba zachować zdrowy rozsądek i pamiętać, że oferty, które są zbyt piękne by były prawdziwe najczęściej nie są prawdziwe.
Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze ostrzeżenia:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia finansowe z Polski (KNF) i Wielkiej Brytanii (FCA) | Listopad 2023 #1

Aktualizacja ostrzeżeń od regulatorów z Polski i Wielkiej Brytanii. Sprawdź, czy znajduje się na niej ...
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia finansowe z Kanady (OSC), Irlandii (CBI), Holandii (AFM), Belgii (FSMA) | Październik 2023 #2

Aktualizacja ostrzeżeń od regulatorów z Kanady (OSC), Irlandii (CBI), Holandii (AFM) oraz Belgii (FSMA). Sprawdź, ...
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia od FCA, CSSF, AMF, HCMC, FSA | Październik 2023 #1

Aktualizacja ostrzeżeń od regulatorów z Wielkiej Brytanii (FCA), Luksemburga (CSSF), Francji (AMF), Grecji (HCMC) oraz ...
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia od HCMC, CSSF, CBI, KNF, CNMV | Wrzesień 2023 #5

Aktualizacja ostrzeżeń od regulatorów z Grecji (HCMC), Luksemburgu (CSSF), Irlandii (CBI), Polski (KNF), Hiszpanii (CNMV) ...

Komentarze

 1. seba

  Ja też dałem się nabić w butelkę. Nigdy bym nie pomyślał, że mógłbym być tak naiwny, wręcz głupi. Zadzwonił do mnie niejaki Krystian (nie pamiętam nazwiska), mówił, że pochodzi z Estonii i pracuje w Londynie w firmie inwestycyjnej, skończył szkołę finansową w Londynie, jego matka jest polką, itd. Najgorsze jest to, że od początku mi coś nie pasowało, a jednak zauroczony, a raczej oślepiony perspektywą zarobienia dużych pieniędzy dałem się wciągnąć. Podobnie jak u innych osób chodziło o inwestowanie na platformie binance. Oczywiście pożyczka zaciągnięta w banku, straciłem 14 tys. Facet jednak nie miał zamiaru na tym poprzestać. Poradził mi zaciągnąć dodatkowy kredyt na 50 tysięcy, ale w tym momencie się opamiętałem. Jeszcze w pełni do mnie nie dotarło, jak dałem się zrobić na szaro. Najgorsze jest to, że ci ludzie są nieuchwytni i myślę, że nie ma co psioczyć na policję, bo co oni mogą zrobić? Jak wytropić takich oszustów, jeżeli oni mogą być w jakimkolwiek miejscu na świecie.

  Opublikowano 28 grudnia 2021
 2. Jacek

  Oszuści korzystają ze spoofingu, który polega na podszywaniu się pod kogoś lub coś w celu oszukania sieci lub osoby, czyli korzystając z systemów Voip, mogą zmieniać nazwę lub numer telefonu, np. PKO BP, Mama, oraz przypadkowe nr telefonów prywatnych osób. W tym przypadku blokowanie takich numerów nie ma sensu, bo numery telefonów dotyczą nieświadomych osób. Ponadto zablokowany numer może spowodować, iż mając ogłoszenie na np. OLX, taka osoba, która ma zablokowany numer nie zadzwoni do nas. Wiem to, z doświadczenia, gdyż mając nieodebrane nr telefonów, widziałem, że to oszuści dzwonią, dzwoniłem pod te numery. Okazało się, że są to osoby prywatne i nigdy nie dzwonili pod mój numer telefonu. We wcześniejszym komentarzu był pomysł, aby podawać nr telefonu dzielnicowego, ja bym to bardziej rozszerzył, podając nr telefonów polityków, CBA, ABW, Straży Miejskiej, może to ich zmusi do działania, aby takich oszukańczych praktyk zaprzestano.

  Opublikowano 29 września 2021
 3. Alicja

  Do mnie zglosila sie Mira Zlotowska jako moj doradca. Zainstalowala u mnie Any desk”pomogla „mi zalatwic kredyt 11 tysiecy, ktory natychmiast przelala na konto Dariusza Dyni. Pozniej przelala na moje konto 7900 z jakiegos prywatnego konta i zazadala po chwili zwrotu. Na szczesie moj bank byl czujny i zablokowal moje konto.ZRobila mi awanture przez telefon i straszyla prokuratura. Zglosilam sprawe na Policje, ale marne szanse na odzyskanie pieniedzy.
  Po akcencie to jednak byli jacys ze wschodu.

  Opublikowano 6 września 2021
 4. Magda

  Również zostałam oszukana, oczywiście przez osoby, które podawały się pewnie za nieprawdziwe, Edyta Mrozowicz i Gabriel Nowak, ale teraz to nic w porównaniu z tym jak bardzo byłam naiwna, trudna sytuacja i człowiekowi wyłącza się myślenie. Byłam w podobnej sytuacji, jak pozostali, zainstalowany Anydesk i wszystko było robione za mnie, jaki człowiek potrafi być głupi, że daje się wpuszczać w oszustwo i jeszcze liczy na to, że faktycznie ktoś z chęcią pomoże. Czuję się okropnie z tego powodu, że byłam tak naiwna i dałam się oszukać, na ogromne pieniądze.

  Opublikowano 22 czerwca 2021
 5. Jan

  Do mnie dzwonili oraz pisali e-mail osoby ze wschodnim akcentem, Łukasz Boczkowski oraz Franciszek Marek z Finantiko, tak się przedstawiali, oczywiście to ściema. Próbowali mnie naciągnąć na 250 dolarów na cryptopainin, oczywiście założyli mi konto, na które znali login oraz hasło, by móc później przelać bitcoiny na swoje konta. Niestety udawałem, że są problemy techniczne, to wtedy zaproponowali, żebym przelał im za pomocą Bitcoin.pl bitcoiny, podając mi ich klucz publiczny, też im się nie udało. Dzwonią z systemów VOIP, a to oznacza iż mogą podać jakikolwiek nr telefonu jako nazwę, nr telefonu generuję im system. Wiem, bo wykonałem klika kontrolnych połączeń na te numery. Okazało się, iż dodzwoniłem się do prywatnych osób. Stosują tzw. spoofing. Jako swój kontakt podają adres i telefon zagranicznej instytucji. Mówią, że pracują na bitcoin.pl, z ciekawości sprawdziłem, ale podano mi, że takich osób nie znają. Na takim sposobie oszustwa tracą głównie osoby pracujące u nas uczciwe i legalnie. Podsumowując, jak słyszę wschodni akcent przez telefonów, od razy mam blokadą umysłową i jestem na „nie”.

  Opublikowano 13 czerwca 2021
 6. stanislaw

  to zlodzieje a policja nie robi nic tak stolica okrada ludzi na binance mnie na 118tys Maja Krawiec okradla mnie mnie przez edysk i zniknela a finantico nic nie robi z tego widac im to na reke

  Opublikowano 27 kwietnia 2021
 7. Natalia

  Riva Financial systems Złodzieje oszuści Ruscy albo Ukraińcy Pani Mira Złotowska Stefan Muller Z konta w minutę zeszło mi 30 tys złotych. Sprawa jest już na policji/ prokuraturze Anydesk i QuickSupport to programy dzięki którym bez mojej wiedzy udało się in wyczyścić mi konto i wziąć dwa kredyty. Na szczęście nieudane. Jesteś poszkodowany daj znać [email protected]

  Opublikowano 9 kwietnia 2021
 8. stanislaw

  przyjmujecie opinie ale nikt nic nie robi zeby zlapac ich na goracym uczynku zlodziejstwa.Jakim cudem oni zdobywaja numery telefonow z rejestracji kto im udostepnia to powinny byc tylko dla wtajemniczonych.Ktos to udostepnia zz tej firmy zlodziejom ze oni podszywwaja sie pod firme .a gdzie policja internetowa. siedzicie i czytacie a z tego nic nie wynika

  Opublikowano 30 marca 2021
 9. blekitny

  EvaReimann@finantiko Maja krawiec @finantiko to zlodzieje z Bitcoina to oni dzwonia i oszukuja ze sa brokerami bitcoina ale to oszusci Ukraincy z rosji zlodzieje do nich dolacza Darek Krawiec maz Maji powiadamiajac ich ze zgloszono na policje mowia ze prokuratorzy siedza u nich w kieszeni nie boja sie niczego

  Opublikowano 23 marca 2021
 10. vivaldi

  Uważajcie na oszustów TRS MARKTS,broker Bogdan Kowalski ( pewnie fałszywe nazwisko )

  Opublikowano 12 marca 2021
 11. vivaldi

  Witam ,w ten sam sposób jak państwo zostałem oszukany w lutym. Oddałem sprawę kancelarii Anty-Portal. Czy coś odzyskamy- chyba marne szanse. Ale próbujmy.

  Opublikowano 12 marca 2021
  • ForexRev Team

   Będziemy wdzięczni za opinię na temat ich działań, dostaliśmy sporo sprzecznych informacji.

   Opublikowano 12 marca 2021
  • Oszukana1

   Ja zostałam oszukania też ze do mnie zadzwonił pan i powiedział ze mam na subskoncie 68tysięcy dla mnie do przelanie zarobinych i kupią uwierzyłam mu i tez kazał założyć mi Aplikację po kurej on sam skakał ze strony na stronę a ja siedziałem jak wyryta i nie dotykałam nawet myszki skradł wszystkie dane z telefonu mi i wszedł na moje konto bankowe i powiedział ze nie morze my przelać pieniędzy bo mam kredyt na minusie i powiedział ze weznie kredyt 15tusięcy na dziesięć minut żeby mug mi przelać te pieniądze co ma dla mnie Aten kredyt zaraz spowrotem przelej do banku i po 15 minutach pytam się czy się udało jak zaczęły się strony ?zamykać to sprawdziłam konto to tylko przez sekundę widziałam te 15tusięcy na moim kocie pużniej powiedział ze mam zostać jeszcze minut na linii i po tych 5 minutach on się rozłączył i wszystko na komputerze też się wyłączyło to weszłam na konto i nic już na kocie nie było nawet tych 15tysięcy zł i biegiem zadzwoniłam na infolinie do banku zablokowali wszystko konta karty dowody i ci z tego jak teraz bank ten w którym on wziął nam nie kredyt mi nie wierzy i nie wiem co mam dalej zrobić z tym wszystkim bo policja powiedziała ze oni i tak go nie złapią bo te pieniądze są już na kocie u niego litwie i oni nie mają takiej możliwości tam się dostać .

   Opublikowano 18 kwietnia 2021
 12. stanislaw

  po zaainstalowaniu sie do binnance zglosila sie Maja Krawiec ze jest moja prowadzaca ze pooze mi wygrac sporo pieiedzy kazala anydysk zamontowac.Okladla na 117 tys zlotych wraz z mezemDarkiem mialem juz 7 tys eeuro wygrane a potem 10 iwciaz kradli na poczet pozyczki mojej to albo ukraincy albo ruscy taki akcent mowy mieli

  Opublikowano 9 marca 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Uwaga: Opinie i wpisy w ForexRev.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinny być traktowane jako rekomendacje kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. ForexRev.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.
Przewiń na górę