menu

Strona Główna > Newsy > Pepperstone ubiega się o licencję CySEC

Pepperstone ubiega się o licencję CySEC


Według doniesień serwisu Finance Magnates, australijski broker rynku Forex – Pepperstone wystąpił z wnioskiem o licencję Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełdy (CySEC). Na czele nowego podmiotu regulowanego przez CySEC ma stanąć Victor Zachariades.

Spółka z główną siedzibą w Australii na razie nie podaje szczegółów swoich planów związanych z Cyprem. Potwierdziła jednak, że proces licencyjny w CySEC jest elementem działań Pepperstone związanych z Brexitem. Obecnie Pepperstone posiada oddziały regulowane przez Australijską Komisję Papierów Wartościowych i Inwestycji (ACIS), brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA), Urząd ds. Usług Finansowych Dubaju (DFSA) oraz Komisję Papierów Wartościowych Wysp Bahama (SCB).

Zmiany wywołane Brexitem

Obecnie broker prowadzi już działalność na Cyprze, ale swe usługi świadczy za pośrednictwem oddziału regulowanego przez FCA. Dzięki okresowi przejściowemu Brexitu jego usługi wciąż jeszcze są dostępne w krajach europejskich. Pozwalają na to regulacje paszportowe, które umożliwiają podmiotom podlegającym FCA świadczenie usług w krajach Unii Europejskiej. Brexit jednak całkowicie zmieni tę sytuację, dlatego wielu brokerów stara się uzyskać licencję w innych krajach, aby po ostatecznym wyjściu Wielkiej Brytanii z UE mogli prowadzić swą działalność bez utrudnień.

Interwencja w Australii

Tymczasem w Australii, gdzie mieści się główna siedziba Pepperstone, regulujący rynek finansowy ASIC zamierza wprowadzić własne środki interwencji produktowej. Jeśli ASIC zrealizuje swe plany, ograniczenia dotyczące dźwigni będą tam jeszcze bardziej restrykcyjne niż w Europie. Pepperstone głośno krytykuje zamiary regulatora. CEO grupy Pepperstone Tamas Szabo stwierdził niedawno, że proponowana interwencja znacząco ograniczy innowacyjność australijskich firm. Występował w tej sprawie także przed specjalną komisją, gdzie krytykował działania ASIC.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

Atak hakerski na ASIC

Atak hakerski na serwery ASIC

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) potwierdziła w poniedziałek, że bezpieczeństwo jednego z jej ...
Czytaj dalej
etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro kończy 2020 rok z przychodami w wysokości 600 mln USD

Izraelska platforma transakcyjna eToro pochwaliła się wynikami finansowymi za 2020 rok. Wynika z nich, że ...
Czytaj dalej
holenderskie amf rozważa ograniczenie sprzedaży certyfikatów turbo

AFM nakłada 375 tys. EUR kary na 24option

Holenderski Urząd Nadzoru Finansowego (AFM) opublikował komunikat, w którym informuje o nałożeniu kary na cypryjską ...
Czytaj dalej
commerzbank ostrzegał bafin o nieprawidłowościach w wirecard a nadzór finansowy zignorował informacje

2 Austriaków aresztowanych za pomoc w ucieczce COO Wirecard

Wiedeńska policja aresztowała byłego oficera wywiadu oraz prawicowego polityka, którzy mieli zorganizować ucieczkę Jana Marsalka ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę