menu

Strona Główna > Newsy > Platforma TradingView pozyskała finansowanie w wysokości 298 mln USD

Platforma TradingView pozyskała finansowanie w wysokości 298 mln USD


Spółka TradingView, jedna z najpopularniejszych na świecie platform do tworzenia wykresów dla inwestorów i traderów, poinformowała o pozyskaniu 298 mln USD w ostatniej rundzie finansowania prowadzonej przez Tiger Global.

W oficjalnym komunikacie prasowym firma wskazuje, że jej obecna wycena wynosi 3 mld USD. TradingView ma klientów płacących za usługi w ponad 180 krajach. Popularna platforma analityczna w ostatnich 18 miesiącach zanotowała znaczący wzrost liczby użytkowników. We wskazanym okresie liczba kont na platformie TradingView wzrosła o 400%, a liczba wizyt na stronie zwiększyła się o 237%. W najbliższych latach platforma planuje również rozszerzenie współpracy z brokerami.

30 mln użytkowników miesięcznie

Denis Globa, prezes i współzałożyciel TradingView, powiedział, że globalne doświadczenie Tiger Global i wiedza z zakresu fintech w znacznym stopniu przyczynią się do realizacji wizji TradingView, czyli świadomego handlu i inwestowania finansowego dla całego świata.

– Zbudowaliśmy tę firmę z przekonaniem, że ludzie na całym świecie chcą tego samego: mieć kontrolę nad własną przyszłością ekonomiczną – podkreślił Globa.

TradingView zyskał ogromną popularność wśród inwestorów i traderów w ciągu ostatnich kilku lat. Z ponad 30 milionami użytkowników miesięcznie, TradingView jest jedną z najwyżej ocenianych stron internetowych o tematyce inwestycyjnej na świecie. Tiger Global Management to z kolei jedna z największych firm inwestycyjnych na świecie.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę