menu

Strona Główna > Newsy > Plus500 publikuje wyniki za trzeci kwartał 2020

Plus500 publikuje wyniki za trzeci kwartał 2020


Broker Plus500 udostępnił swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał 2020 roku. Z danych wynika, że spółka notuje kolejne spadki obrotów w porównaniu z poprzednimi rekordowymi kwartałami. W porównaniu z trzecim kwartałem 2019 roku Plus500 notuje jednak wyraźny wzrost wyników.

Przychody za trzeci kwartał bieżącego roku wyniosły w przypadku Plus500 216,4 mln USD. To wzrost o 96% w porównaniu z poprzednim rokiem. Jednocześnie widać duży spadek w porównaniu z wynikiem 316,6 mln USD osiągniętym w pierwszym kwartale bieżącego roku i 249 mln USD w drugim kwartale. EBIDTA w trzecim kwartale wzrósł o 91% do poziomu 134,2 mln USD rok do roku.

Duży wzrost liczby klientów

Broker zwiększył również grono swoich klientów. W trzecim kwartale Plus500 może pochwalić się 46 238 nowymi klientami i ogólną liczbą 197 976 aktywnych traderów. Dochody klientów osiągnęły poziom 240 mln USD (wzrost o 124%  rok do roku). To drugi w historii wynik osiągnięty przez brokera. Prezes Plus500 David Zruia przyznał, że wyniki w trzecim kwartale bieżącego roku są bardzo dobre i podtrzymują dobrą passę z pierwszej połowy roku. Zruia podkreślił również, że wyniki spółki to efekt jakości i zróżnicowania oferowanej technologii, za pomocą której Plus500 wspiera swoich klientów w trudnych warunkach rynkowych.

Broker jest również w trakcie procesu skupowania własnych akcji zwykłych o wartości 67,3 mln USD. Proces rozpocząć się w sierpniu i w ostatnim kwartale udało się odkupić akcje o wartości 18,1 mln USD. Od momentu uruchomienia programu Plus500 pozyskał ponad 10 mln własnych akcji stanowiących około 10% wszystkich wyemitowanych akcji. Informacje o wynikach finansowych Plus500 wywołały dość dużą reakcję rynku. Cena akcji Plus500 w momencie otwarcia notowań spadła we wtorek o 6%.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

ic markets announces a fee for access to market data

IC Markets poszerza ofertę o 5 kryptowalut

Broker IC Markets wzmocnił ofertę kontraktów CFD na kryptowaluty. Dodano do niej Binance Coin, Cardano, ...
Czytaj dalej
tms brokers

TMS Brokers dodaje kontrakty CFD na 1300 akcji i obniża prowizję

Broker TMS Brokers dodał do oferty ponad 1300 kontraktów CFD na ETF-y i zagraniczne akcje ...
Czytaj dalej
Wallstreetbets pompuje akcje gamestop ale brokerzy stają po stronie funduszy

Prawie 900 000 kont handlowało na GME podczas akcji WallStreetBets

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przeanalizowała wydarzenia związane ze styczniową pompą na akcjach ...
Czytaj dalej
fxcm broker

FXCM poszerza ofertę o CFD na francuskie, niemieckie i brytyjskie akcje

Broker FXCM ogłosił wczoraj znaczne wzmocnienie oferty na kontrakty CFD na akcje. Klienci spółki mogą ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę