menu

Strona Główna > Newsy > Plus500 rozważa wejście na giełdę w USA

Plus500 rozważa wejście na giełdę w USA


Broker detaliczny Plus500 rozważa opcję wejścia na giełdę w Stanach Zjednoczonych. Takie informacje podał dziennik The Times, wskazując również, że dla spółki ma to być alternatywa dla dotychczasowych notowań na giełdzie papierów wartościowych w Londynie.

Choć oficjalnie nie zostało to potwierdzone, jedną z przyczyn podjęcia takiej decyzji ma być frustracja, narastająca wśród członków zarządu brokera, związana z wyceną firmy. Obecnie broker wyceniany jest na 1,42 mld GBP (około 1,8 mld USD), co stanowi ponad dwukrotność jego przychodów za 2022 rok, które wyniosły 832,6 mln USD i około pięciokrotność zysku w wysokości 370,4 mln USD.

Notowany w Londynie broker już w I kwartale 2023 roku odnotował przychody w wysokości 207,9 mln USD, a EBITDA wyniosła 100,9 mln USD. Według konsensusu analityków, w 2023 roku broker ma osiągnąć 601,2 mln USD przychodów, natomiast EBITDA szacowana jest na 266,9 mln USD, a zysk na akcję na 2,43 USD. Spółka nie jest zadłużona i zamknęła I kwartał z ponad 950 mln USD salda gotówkowego.

Cena akcji Plus500 rosła od kwietnia 2019, ale w ciągu ostatnich sześciu miesięcy znacznie spadła. Akcje brokera są obecnie notowane na poziomie 15,69 GBP w porównaniu do 52-tygodniowego maksimum na poziomie 19,78 GBP. Firma aktywnie odkupuje również swoje akcje z rynku w ramach trwającego programu skupu o wartości 70 mln USD. Oprócz tego izraelski broker w 2022 roku rozdał swoim akcjonariuszom 30 mln USD w formie dywidendy.

Ekspansja brokera w USA

Tymczasem Plus500 rozszerza swoją obecność w Stanach Zjednoczonych. Broker wszedł na rynek amerykański w 2021 roku dzięki przejęciu Cunningham Commodities i Cunningham Trading Systems. W III kwartale 2022 roku uruchomił właściwą dla USA platformę handlu kontraktami terminowymi.

Dodatkowo broker podkreślił swoje amerykańskie ambicje, gdy podpisał czteroletnią umowę sponsorską z Chicago Bulls, amerykańską drużyną koszykarską z NBA.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
tms

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę