menu

Strona Główna > Newsy > Plus500 z 16% wzrostem przychodów w 2022 roku

Plus500 z 16% wzrostem przychodów w 2022 roku


Broker Plus500 opublikował swoje wstępne, nieaudytowane wyniki za 2022 rok. Notowany w Londynie izraelski broker ogłosił również nowy program skupu akcji o wartości 42,4 mln USD oraz specjalny program skupu o wartości 27,6 mln USD.

Spółka rozdzieli również roczną dywidendę w wysokości 20 mln USD dla akcjonariuszy w wysokości 0,2156 USD za akcję oraz specjalną dywidendę w wysokości 10 mln USD w wysokości 0,1078 USD za akcję, która zostanie wypłacona w lipcu.

Wypłata dywidendy będzie możliwa, ponieważ broker zakończył 2022 rok ze wskaźnikiem EBITDA w wysokości 453,8 mln USD, co jest o 17% wyższym wynikiem niż w roku poprzednim. Na dodatek jego przychody wzrosły o 16% do poziomu 832,6 mln USD.

Najnowsze ogłoszenie o wykupie akcji i dywidendzie przez Plus500 sprawiło, że całkowita wartość wypłat firmy dla akcjonariuszy w 2022 roku wyniosła 270,2 mln USD, co stanowi 73% zysku netto za rok podatkowy. Broker zakończył już program wykupu o wartości 60,2 mln USD oraz specjalny program wykupu o wartości 50 mln USD. Ponadto w listopadzie ubiegłego roku spółka wypłaciła 60 mln USD dywidendy tymczasowej.

Akcje zyskują po informacji o dywidendzie

Plus500 jest jednym z niewielu publicznie notowanych detalicznych domów maklerskich. Po ogłoszeniu informacji o wykupie i dywidendzie wartość akcji wzrosła o ponad 1,2%. Plus500 jest firmą wolną od długów, a najnowsze wyniki „potwierdzają gotówkową naturę jej modelu biznesowego… [napędzanego] przez pozyskiwanie i utrzymywanie klientów” – podkreślają analitycy Liberum.

Firma skorzystała ze swojej „zdolności do przyciągania i zatrzymywania długoterminowych klientów o wysokiej wartości”, ponieważ 87% przychodów z transakcji pozagiełdowych pochodziło od klientów handlujących od ponad roku. Dodatkowo, łączne depozyty skoczyły do 2,3 mld USD z 2,1 mld USD w poprzednim roku podatkowym, a średni depozyt na aktywnego klienta wzrósł do rekordowego poziomu 8000 USD (5000 USD w roku poprzednim).

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę