menu

Strona Główna > Newsy > Plus500 z rekordową aktywnością klientów

Plus500 z rekordową aktywnością klientów


Broker Plus500 opublikował dane dotyczące wyników w drugim kwartale 2020 roku. Wynika z nich, że zwiększony poziom zmienności na rynkach utrzymał się i ponownie wpłynął na rekordową aktywność klientów.

Zmienność panująca na rynkach przyciągnęła sporą falę nowych traderów, jak również wyrwała z uśpienia mniej aktywnych inwestorów. Przełożyło się to rzecz jasna na wyniki spółki Plus500. Od początku drugiego kwartału 2020 roku liczba klientów brokera wzrosła o ponad 100 tys. Wynik ten znacząco przekracza oczekiwania na cały kwartał, jak również przewyższa liczbę nowych klientów z pierwszego kwartału, która wyniosła niespełna 83 tys.

Przychody z tytułu aktywności klientów również osiągnęły rekordowy poziom i od początku drugiego kwartału wyniosły 249 mln USD. Ponadto, w ostatnich tygodniach, a w szczególności w tygodniu kończącym się 5 czerwca, tegoroczny Customer Trading Performance wskazał na wysokie zyski odnotowane przez klientów Plus500. Z tego powodu ogólne przychody spółki w drugim kwartale 2020 wynoszą około 102,5 mln USD.

Spółka z siedzibą w Izraelu podkreśla jednak, że nie wiadomo, jak długo utrzyma się obecny poziom zmienności rynku. Z tego powodu, jak również w obliczu niepewności związanej z wpływem zmian regulacyjnych w Australii, Plus500 oczekuje, że przychody i zysk na przestrzeni całego roku nie będą znacząco odbiegać od oczekiwań. Tymczasowy CEO Plus500 David Zruia podkreślił, że spółka jest zadowolona z wyników, dużej liczby nowych klientów oraz wzrostu depozytów do kwoty niemal pół miliarda USD.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (27.11): Any1Pro, Zurich Markets…

Na listach ostrzeżeń pojawili się:  Access Fx Trade (B.O. Tradefinancials Ltd) - accessfxtrade.com Bright Finance ...
Czytaj dalej
asic uderza w dwa scamy

ASIC anuluje licencje AFS dwóm spółkom

Australijski regulator rynku finansowego (ASIC) poinformował o anulowaniu licencji australijskich usług finansowych (AFS) dwóm podmiotom ...
Czytaj dalej
xtb

Black Friday W XTB

Szaleństwo promocyjne związane z Black Friday nie ominęło również branży Forex. Broker XTB przygotował dla ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (26.11): 24 News Trade, WikiFX…

Na listach ostrzeżeń pojawili się: 24 News Trade - 24news.trade MrGuru - mrguru.io/en Market Pulse ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę