menu

Strona Główna > Newsy > Policja w Izraelu dokonała aresztowania w sprawie prania pieniędzy

Policja w Izraelu dokonała aresztowania w sprawie prania pieniędzy


Jak wynika z niepotwierdzonych doniesień przekazywanych przez serwis Finance Magnates, izraelska policja aresztowała jednego z pracowników brokera działającego w tym kraju. Przyczyną aresztowania ma być pranie pieniędzy. W wyniku policyjnej obławy, która prawdopodobnie została przeprowadzona w tym tygodniu w nadmorskim mieście Herzilya, aresztowano właściciela istniejącej od dawna firmy specjalizującej się w tradingu.

Na tym etapie nie ujawniono jeszcze pełnych szczegółów sprawy, jednak Finance Magnates powołuje się na kilka źródeł. W tym tygodniu lokalny portal izraelski informował o aresztowaniu 21 osób pod zarzutem działalności przestępczej, w tym prania pieniędzy. Nie wiadomo jednak, czy obie sprawy są ze sobą powiązane.

Według lokalnych doniesień, szacunkowa kwota, która została wyprana przez pomioty biorące udział w tym procederze wynosi 500 000 000 NIS. W ostatnim czasie policja izraelska bardzo aktywnie zwalczała oszustwa i działalność przestępczą w sektorze finansowym, aresztując wielu obywateli izraelskich zarówno w kraju, jak i za granicą.

W październiku aresztowano 2 obywateli Izraela związanych z tradingiem na podstawie wniosku o ekstradycję złożonego przez Niemcy. Ponadto były dyrektor finansowy firmy Celsius został aresztowany w tym roku pod zarzutem oszustw finansowych, które miał popełnić podczas pracy w Singulariteam.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

Inwestorzy detaliczni opuszczają rynek akcji

Michael Burry przyznaje się do błędu

Znany amerykański inwestor Michael Burry, który przewidział kryzys finansowy w 2008 roku, wycofał swoje oświadczenie, ...
Czytaj dalej
esma zawiesza obowiązek raportowania o wykonaniu

ESMA rozważa większą ochronę inwestorów korzystających z copy tradingu

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), regulator rynków finansowych w Unii Europejskiej, opublikował ...
Czytaj dalej
Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Francuskie władze dokonały we wtorek nalotu na pięć banków w ramach śledztwa w sprawie podejrzeń ...
Czytaj dalej
budynek komisji nadzoru finansowego na pięknej w warszawie

Prosper Capital kwestionuje karę nałożoną przez KNF

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o nałożeniu 1,2 mln zł kary na firmę Prosper Capital DM ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę