menu

Strona Główna > Newsy > Ponad 30 mln AUD straty Australijczyków na oszustwach inwestycyjnych

Ponad 30 mln AUD straty Australijczyków na oszustwach inwestycyjnych


Australijska Komisja ds. Konkurencji i Konsumentów (ACCC) opublikowała dane, z których wynika, że straty poniesione przez obywateli Australii w wyniku inwestycyjnych oszustw w pierwszej połowie 2020 roku wyniosły dokładnie 30 490 348 AUD (21 mln USD). Dane zebrał Scamwatch, który podlega ACCC.

W okresie od stycznia do czerwca 2020 roku złożono łącznie 3115 skarg związanych z oszustwami inwestycyjnymi. Najwięcej zgłoszeń pochodziło od osób w grupie wiekowej od 35 do 44 lat. Osoby w grupie powyżej 65 roku życia z kolei ponosiły największe straty w wyniku działalności oszustów.

Najgorszy kwiecień

Największe straty w pierwszej połowie bieżącego roku zanotowano w kwietniu, kiedy to ofiary naciągaczy straciły łącznie 6,67 mln AUD. Kolejne miesiące pod względem wielkości strat to marzec (6,59 mln AUD) i czerwiec (5,86 mln AUD). Według danych Scamwatch oszustwa inwestycyjne stanowią największą grupę oszustw pod względem wyłudzonych sum. Kolejne miejsca na tej niechlubnej liście zajmują oszustwa matrymonialne.

Poprzednie lata

W roku 2019 straty Australijczyków w wyniku oszustw inwestycyjnych wyniosły ponad 61,6 mln AUD. Był to znaczący wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim, kiedy to mieszkańcy Australii zgłosili szkody o łącznej wartości 38,8 mln AUD. W roku 2019 największe straty zanotowano w lipcu, sierpniu oraz grudniu. Liczba skarg osiągnęła poziom 4986, a najbardziej aktywną grupą wiekową byli inwestorzy od 25 do 34 roku życia.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (15.06): RevoTrade, Tradobit, Antares…

All Financial Trading - www.allfinancialtrading.com JMGTradingMarkets - www.jmgtradingmarkets.com EUFM / European Financial Market - www.eufm.eu Eu-Trade4u ...
Czytaj dalej
były trader jp morgan spędzi 8 miesięcy w więzieniu

Deutsche Bank może zarobić 1 mld USD na inwestycji w firmę żeglugową

Mark Spehn nie mógł dołączyć do miliardera Idana Ofera na przyjęciu z okazji pierwszej oferty ...
Czytaj dalej
kubańskie banki nie będą przyjmować dolarów w gotówce

Banki na Kubie przestaną przyjmować dolary w gotówce

Od 21 czerwca kubańskie banki przestaną przyjmować dolary w gotówce, z powodu embarga nałożonego przez ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (14.06): SEC aktualizuje zbiorczą listę ostrzeżeń

Investorcog - www.investorcog.com Irvine Mutual - www.irvinemutual.com JC Capital Markets - www.jccapitalmarkets.com Lane Capital Group - ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę