menu

Strona Główna > Newsy > Prokuratura szuka pokrzywdzonych przez Aspen Holding

Prokuratura szuka pokrzywdzonych przez Aspen Holding


Prokuratura Krajowa wydała ostrzeżenie przed fałszywym brokerem Aspen Holding i prosi poszkodowanych o zgłaszanie się do najbliższych jednostek policji lub prokuratury, albo o bezpośredni kontakt z cyberpolicją z Rzeszowa, która prowadzi sprawę.

Aspen Holding to jeden z nieuczciwych brokerów Forex, przed którym ostrzegaliśmy w sierpniu 2019. W grudniu tego samego roku dołączono go do listy ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego.

Według dzisiejszego ogłoszenia, sprawą Aspen Holding zajmuje się Wydział do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Nadzór nad śledztwem prowadzi Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie pod sygn. PK VI WZ Ds. 17.2020.

Jak informuje prokuratura kontakt z każdym z pokrzywdzonych odbywał się telefonicznie z inicjatywy osób podających się jako doradcy klienta. Osoby te korzystały często z numerów o początkowej kombinacji 48 71 716 (…). „Doradcy” przekonywali klientów do zainwestowania środków poprzez platformę aspenholding.com. Wszyscy, którzy to zrobili stracili wpłacone pieniądze.

Aspen Holding funkcjonuje nadal korzystając z nowej strony internetowej aspenholding.co. Nie podaje już na niej nazw spółek zależnych Next Trade i TLC Consulting, ani adresów w Bułgarii i Vanuatu, znanych z poprzedniej domeny (szczegóły w ostrzeżeniu). Być może fałszywa marka brokerska ma obecnie nowych operatorów.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro podsumowuje wyniki spółek za IV kwartał

Spółka eToro przedstawiła podsumowanie wyników spółek za IV kwartał. Autorem analizy jest Paweł Majtkowski, analityk ...
Czytaj dalej
Nieruchomosci usa

USA – pozytywne dane z rynku nieruchomości!

Mamy świeże dane na temat pozwoleń na budowę budynków mieszkalnych na terenie Stanów Zjednoczonych. To ...
Czytaj dalej
Wielka Brytania UK CPI

Wielka Brytania – CPI 5.4% vs konsensus: 5.2%

Główny urząd statystyczny Wielkiej Brytanii opublikował świeże dane na temat wartości Consumer Price Index, powszechnie ...
Czytaj dalej
chińska prowincja przetestuje politykę wspólnego dobrobytu czyli redystrybucję dochodów

Chiny z 8,1% wzrostem gospodarczym w 2021 roku

Gospodarka Chin odbiła się w 2021 roku, odnotowując najlepszy wzrost od dekady, w czym pomógł ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę