menu

Strona Główna > Newsy > Prokuratura szuka poszkodowanych przez Omega Best

Prokuratura szuka poszkodowanych przez Omega Best


Prokuratura okręgowa dla Warszawy-Pragi opublikowała oświadczenie, w którym wzywa osoby poszkodowane finansowo przez portal Omega Best do zgłaszania organowi swoich przypadków.

Jak głosi oświadczenie:

Prokuratura Okręgowa Warszawa –Praga w Warszawie prowadzi śledztwo w sprawie doprowadzenia w okresie od listopada 2018 r. do 31 maja 2019 r. na terenie Polski nieustalonych kontrahentów PORTALU OMEGA prowadzonego przez Nautilius Investment LTD z siedzibą w Ras Al. Khaimah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez wprowadzenie w błąd co do rzeczywistego przeznaczenia pieniędzy wpłacanych na zakup produktu o nazwie Active Box o wartości od 20 do 20.000 Euro, będącego według organizatora połączeniem usług reklamowych, udziału w badaniach marketingowych i zadaniach związanych z obsługą chmury kryptowalutowej oraz obietnicach zysku składanych przy dokonaniu inwestycji wynoszących 30 % – 70% wpłaconej kwoty, podczas gdy w rzeczywistości uzyskane fundusze nie były nigdzie lokowane, a  przeznaczone na wypłaty prowizji dla już funkcjonujących w systemie osób, tj. o czyn z art. 286 § 1 k.k.

Mając to na uwadze, prosi się wszystkich pokrzywdzonych w tej sprawie o zgłoszenie się do udziału w postępowaniu poprzez złożenie pisemnego zawiadomienia o  popełnionym przestępstwie opisującego zwięźle stan sprawy. Zawiadomienie takie można przesłać pocztą na adres prokuratury ul. Bródnowska 13/15, 03-439 Warszawa lub mailowo na adres [email protected] z powołaniem się na sygnaturę PO II Ds. 64.2020.

Informacje, że Omega Best jest w istocie piramidą finansową pojawiły się już w grudniu 2019 r. Działania przeciwko portalowi oraz jego właścicielowi podjął najpierw UOKiK, następnie zaś, z jego zawiadomienia, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Właścicielem przestępczego procederu oficjalnie, jak wspomniano w oświadczeniu, jest firma Nautilius Investment LTD, jednak na niedziałającej już stronie oszukańczego przedsięwzięcia wyświetlają się komunikaty o „tymczasowej przerwie technicznej” w języku angielskim oraz chińskim, co może (zwłaszcza w odniesieniu do tego drugiego) sugerować kierunek geograficzny, z któreg operowali faktyczni scammerzy.

Jak napisała na swojej stronie Fundacja Trading Jam:

Przystąpienie do postępowania karnego ma niezwykle istotne znaczenie dla każdego kto stracił środki finansowe w następstwie działalności portalu Omega, ponieważ daje możliwość dochodzenia naprawienia szkody w postępowaniu przed sądem karnym.

W przeciwnym razie, nawet jeśli wyrok sądu karnego będzie wyrokiem skazującym, jedyną drogą dochodzenia roszczeń będzie droga cywilna, ale już niestety nie przed sądem w Polsce, ze względu na fakt, iż Nautilius Investment LTD ma siedzibę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Autor: Marek Lesiuk

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Najnowsze wiadomości:

usgfx z brakami na koncie

ASIC anuluje licencję AFS brokera USGFX

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) poinformowała o anulowaniu licencji AFS (Australian Financial Services) ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro sponsorem 12 klubów w Wielkiej Brytanii i Niemczech

eToro poinformowało o nawiązaniu współpracy z kolejnymi klubami piłkarkimi. Tym razem lista drużyn sponsorowanych przez ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (17.09): Qteck, Interactive Trade…

Na listach ostrzeżeń pojawili się: Bitcoin Bank Bitcoin Code Bitcoin-Evolution / Bitcoin-Revolution Bitcoin Trader La ...
Czytaj dalej
wyrok grzywny dla firmy tworzącej oprogramowanie do manipulacji rynkowych

CFTC nakłada karę za manipulacje na rynku kontraktów futures

Amerykańska Commodity Futures Trading Commission nałożyła karę na firmę należącą do programisty Jitesha Thakkara. Zdaniem ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę