menu

Strona Główna > Newsy > Rishi Sunak przedstawił plan rozwoju usług finansowych w Wielkiej Brytanii

Rishi Sunak przedstawił plan rozwoju usług finansowych w Wielkiej Brytanii


Brytyjski Kanclerz Skarbu Rishi Sunak zobowiązał się do uczynienia Wielkiej Brytanii najbardziej „zaawansowanym i ekscytującym” centrum usług finansowych na świecie.

Podczas czwartkowego wystąpienia w Mansion House, brytyjski Kanclerz Skarbu Rishi Sunak, nakreślił plan dla sektora, który ma na celu zwiększenie jego przewagi konkurencyjnej. Być może najważniejszym elementem jego przemówienia była deklaracja, że Wielka Brytania nie zamierza już dążyć za wszelką cenę do podpisania umów o równoważności usług finansowych z Unią Europejską i w pełni wykorzysta swoją swobodę w ustalaniu nowych reguł.

Idziemy do przodu, kontynuując współpracę w kwestiach globalnych finansów, ale jako suwerenna jurysdykcja z własnymi priorytetami. Mamy teraz swobodę robienia rzeczy inaczej i lepiej i zamierzamy ją w pełni wykorzystać – powiedział brytyjski Kanclerz Skarbu.

Sunak przedstawił również program, zgodnie z którym firmy będą musiały zgłaszać swój wpływ na środowisko oraz potencjalny wpływ zmian klimatycznych na ich działalność. Według Departamentu Skarbu, nowe wymagania dotyczące ujawniania informacji na temat zrównoważonego rozwoju będą miały zastosowanie do firm w całej gospodarce. Kanclerz w swym przemówieniu powiedział m.in, że w miarę przekazywania pałeczki kolejnemu pokoleniu liderów w branży finansowej, patrzy z optymizmem w przyszłość.

Bądźmy ambitni w kraju i pewni siebie na arenie międzynarodowej. Z planem, dzięki któremu państwo stanie się najbardziej zaawansowanym i ekscytującym centrum usług finansowych na świecie przez najbliższe dziesięciolecia, tworząc dobrobyt w kraju i propagując nasze wartości za granicą. – mówił.

Większy nacisk na politykę klimatyczną

Dokument z pełnymi szczegółami ambitnego planu reformy sektora finansowego został już opublikowany na stronie brytyjskiego rządu. Sunak wygłosił swe przemówienie w czasie coraz większych obaw o przyszłość brytyjskiego sektora finansowego bo Brexicie. W styczniu, w efekcie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, Amsterdam zrzucił Londyn z pozycji największego centrum finansowego w Europie.

Tradycyjne coroczne wystąpienie kanclerza skarbu w Mansion House jest kluczowym przemówieniem Sunaka w tym roku. Jest to platforma, na której może on przedstawić swój pogląd na gospodarkę i świat oraz cele na przyszłość. Nowe środki, które ogłosił, zwiększą presję na duże firmy, które mają pomóc w złagodzeniu skutków zmian klimatycznych. Na początku czerwca gigant naftowy Shell obiecał szybszą redukcję emisji gazów cieplarnianych w następstwie orzeczenia prawnego w Holandii. Podobnie jak jego rywal BP, spółka wyznaczyła cele, których realizacja ma doprowadzić do zmniejszenia emisji do „zera netto” do połowy tego stulecia.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

inflacja

Ponure perspektywy dla rynków wschodzących

Pierwsza połowa roku była trudna dla rynków wschodzących, a wraz z rozpoczęciem przez Rezerwę Federalną ...
Czytaj dalej
Brytyjski rzecznik ds. usług finansowych wskazuje na rosnącą liczbę oszustw

Brytyjski rzecznik ds. usług finansowych wskazuje na rosnącą liczbę oszustw

Brytyjski rzecznik ds. usług finansowych opublikował coroczne dane dotyczące skarg za rok finansowy 2021/22 (od ...
Czytaj dalej
cena ropy spada gdy zapasy w usa rosną

Złe dane ze światowych rynków zapowiadają nadchodzącą recesję

W środę światowe rynki akcji drugi dzień z rzędu notowały spadki, a rentowność obligacji obniżyła ...
Czytaj dalej

70-80% traderów traciło środki w ciągu ostatnich 5 lat, średnio 6 657 zł [KNF]

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała raport na temat wyników klientów detalicznych na rynku Forex. Dotyczy on ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę