menu

Strona Główna > Newsy > Robinhood zawiera ugodę o wartości 10,2 mln USD

Robinhood zawiera ugodę o wartości 10,2 mln USD


Spółka Robinhood Financial LLC zgodziła się zapłacić 10,2 mln USD kary z tytułu usterek technicznych i niedociągnięć operacyjnych, które spowodowały szkody dla inwestorów.

Ugoda wynika z dochodzenia zainicjowanego przez stanowe organy regulacyjne ds. papierów wartościowych w Alabamie, Kolorado, Kalifornii, Delaware, New Jersey, Południowej Dakocie i Teksasie, koordynowanego przez Północnoamerykańskie Stowarzyszenie Administratorów Papierów Wartościowych (NASAA) w odniesieniu do błędów operacyjnych Robinhooda na rynku detalicznym.

Dochodzenie zostało zapoczątkowane przez awarie platformy Robinhood w marcu 2020 r., gdy setki tysięcy inwestorów dokonywały transakcji w aplikacji Robinhood.

NASAA wskazała również, że znalazła kilka niedociągnięć w działalności Robinhooda w okresie przed marcem 2021 roku. Obejmuje to braki w procedurach weryfikacji i zatwierdzania rachunków z marżą, niewystarczające narzędzia do monitorowania i raportowania oraz wadliwe protokoły obsługi klienta. Te niedociągnięcia w niektórych przypadkach nie pozwalały klientom Robinhooda na realizacje transakcji, nawet w sytuacji, gdy cena niektórych akcji spadała.

– Robinhood wielokrotnie nie radził sobie z obsługą klientów, ale ta ugoda jasno pokazuje, że firma musi poważnie traktować swoje obowiązki związane z obsługą klienta i usunąć niedociągnięcia – zauważył Andrew Hartnett, prezes NASAA.

Robinhood zgadza się na program zgodności z przepisami

Według NASAA Robinhood nie przyznał się ani nie zaprzeczył ustaleniom organizacji. Regulator wskazał również, że „nie znalazł dowodów na umyślne lub nieuczciwe postępowanie Robinhooda”. Ponadto firma współpracowała z regulatorem podczas dochodzenia.

NASAA dodała, że firma brokerska zgodziła się złożyć raport z wdrożenia zaleceń do stanowych organów regulacyjnych. Firma wdrożyła również zalecenia naprawcze wykonane przez niezależnego konsultanta ds. zgodności.

– Rok po zawarciu ugody firma Robinhood złoży oświadczenie w stanie Alabama, że zachowuje pełną zgodność z zaleceniami niezależnego konsultanta ds. zgodności nakazanymi przez FINRA lub w inny sposób ustanowiła środki, które są bardziej skuteczne w odniesieniu do zaleceń – wyjaśniła NASAA.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę