menu

Strona Główna > Newsy > RoboMarkets dodaje ponad 30 kontraktów CFD na brazylijskie akcje

RoboMarkets dodaje ponad 30 kontraktów CFD na brazylijskie akcje


Europejski broker RoboMarkets poinformował o poszerzeniu oferty o nowe kontrakty CFD na brazylijskie akcje. Nowe instrumenty są dostępne na platformie R Trader i obejmują ponad 30 spółek o największej płynności notowanych na giełdzie w Sao Paolo.

– Bardzo się cieszę, że daliśmy naszym klientom możliwość handlu nowymi akcjami na rynku, którego wcześniej nie obejmowaliśmy. Brazylia znajduje się w pierwszej dziesiątce krajów o najwyższym PKB. Przyjazne środowisko makroekonomiczne, w tym wysokie ceny energii, wspierają pozytywne perspektywy dla brazylijskich akcji, które oferują atrakcyjne ceny i duży potencjał wzrostu – powiedział Kirył Kiryczenka, szef projektu R Trader.

Nowe instrumenty obejmują akcje takich firm, jak Petrobras, Itau Unibanco, Banco Bradesco, AmBev i Vale. RoboMarkets ujawniło, że warunki obrotu kontraktami CFD na brazylijskie akcje obejmują prowizje w wysokości od 0,1% (nie mniej niż 10 BRL), spready od 0 pipsów i czas handlu w godzinach od 16:10 do 22:55.

Wcześniej platforma oferowała ograniczoną możliwość handlu brazylijskimi akcjami, ale dostęp do CFD na akcje, które są przedmiotem obrotu na lokalnym rynku, znacznie poszerza możliwości inwestycyjne i pomaga w dywersyfikacji portfeli. Na początku tego roku RoboMarkets ogłosił, że nie będzie już oferował kontraktów CFD na kryptowaluty. Firma motywowała, że podjęła tę decyzję, aby chronić klientów przed wysokim ryzykiem związanym ze zmiennością na tym rynku.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro podsumowuje wyniki spółek za IV kwartał

Spółka eToro przedstawiła podsumowanie wyników spółek za IV kwartał. Autorem analizy jest Paweł Majtkowski, analityk ...
Czytaj dalej
Nieruchomosci usa

USA – pozytywne dane z rynku nieruchomości!

Mamy świeże dane na temat pozwoleń na budowę budynków mieszkalnych na terenie Stanów Zjednoczonych. To ...
Czytaj dalej
Wielka Brytania UK CPI

Wielka Brytania – CPI 5.4% vs konsensus: 5.2%

Główny urząd statystyczny Wielkiej Brytanii opublikował świeże dane na temat wartości Consumer Price Index, powszechnie ...
Czytaj dalej
chińska prowincja przetestuje politykę wspólnego dobrobytu czyli redystrybucję dochodów

Chiny z 8,1% wzrostem gospodarczym w 2021 roku

Gospodarka Chin odbiła się w 2021 roku, odnotowując najlepszy wzrost od dekady, w czym pomógł ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę