menu

Strona Główna > Newsy > RoboMarkets uruchamia nową markę w Niemczech dla profesjonalnych traderów

RoboMarkets uruchamia nową markę w Niemczech dla profesjonalnych traderów


Niemiecki oddział RoboMarkets uruchomił nową markę RoboMarkets Pro, pod którą broker będzie kierował swoją ofertę do profesjonalnych traderów. Nowa marka jest obsługiwana przez RoboMarkets Deutschland GMBH, która jest regulowana przez niemiecki BaFIN.

Pod nową marką platforma brokerska będzie skupiać się na klientach profesjonalnych, którzy są rezydentami Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). Według brokera, decyzja o uruchomieniu nowych usług była podyktowana rosnącym zapotrzebowaniem wśród takich klientów.

– Profesjonalni traderzy są obecnie najbardziej zaniedbywaną grupą klientów w branży brokerskiej. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby poświęcić im więcej uwagi i uczynić ich trading bardziej komfortowym – powiedział Maximilian Felske, dyrektor generalny RoboMarkets Pro.

Aby zakwalifikować się jako profesjonalista, trader musi posiadać portfel o wartości ponad 500 000 EUR w depozytach gotówkowych i instrumentach inwestycyjnych. Ponadto trader powinien przeprowadzać duże transakcje na danym rynku ze średnią częstotliwością dziesięciu na kwartał w ciągu ostatnich czterech kwartałów i powinien pracować w sektorze finansowym przez co najmniej rok na stanowisku związanym z finansami.

Zmiany w europejskiej branży tradingowej

Europejska branża handlowa zmieniła się w 2018 roku, gdy ESMA wprowadziła surowe ograniczenia dotyczące dźwigni finansowej i innych taktyk marketingowych dla klientów detalicznych. Część traderów odeszła wówczas z europejskiego rynku i przeniosła się do domów maklerskich regulowanych w innych jurysdykcjach.

Jednakże, jako klient profesjonalny, trader w RoboMarkets Pro będzie miał dostęp do dźwigni do 300:1 , która w przypadku traderów detalicznych jest ograniczona do 30:1.

Felske dodaje, że ta grupa klientów ma rosnące zapotrzebowanie na produkty o wysokiej dźwigni finansowej. Firma będzie się więc koncentrować na zaspokojeniu tego zapotrzebowania, obsługując ich w najlepszy sposób, począwszy od procesu onboardingu, a skończywszy na specjalnych warunkach dla najbardziej popularnych produktów: CFD na główne indeksy, główne pary walutowe itp.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

Inwestorzy detaliczni opuszczają rynek akcji

Michael Burry przyznaje się do błędu

Znany amerykański inwestor Michael Burry, który przewidział kryzys finansowy w 2008 roku, wycofał swoje oświadczenie, ...
Czytaj dalej
esma zawiesza obowiązek raportowania o wykonaniu

ESMA rozważa większą ochronę inwestorów korzystających z copy tradingu

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), regulator rynków finansowych w Unii Europejskiej, opublikował ...
Czytaj dalej
Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Francuskie władze dokonały we wtorek nalotu na pięć banków w ramach śledztwa w sprawie podejrzeń ...
Czytaj dalej
budynek komisji nadzoru finansowego na pięknej w warszawie

Prosper Capital kwestionuje karę nałożoną przez KNF

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o nałożeniu 1,2 mln zł kary na firmę Prosper Capital DM ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę