menu

Strona Główna > Newsy > Sąd obliczy ponownie straty ofiar kotłowni Lee Elbaz

Sąd obliczy ponownie straty ofiar kotłowni Lee Elbaz


Według wcześniejszych ustaleń królowa binarnych oszustw, miała doprowadzić inwestorów do strat w wysokości 140 mln USD. Sąd postanowił przeliczyć wszystko od nowa.

9 grudnia sąd w Maryland, przed którym toczy się rozprawa, nakazał zebranie się stron w celu ponownego wycenienia skali oszustwa. Wstępne szacunki wskazują na 140 mln USD. Teraz sąd skorzysta jednak z danych firmy SpotOption – dostawcy platform dla brokerów opcji binarnych. Z jej usług korzystały także firmy Lee Elbaz. W obliczeniach wzięte pod uwagę zostaną szkody wyrządzone przez wszystkie trzy kierowane przez nią marki: Yukom, Numaris i Linkopię. Zsumowane będą straty wszystkich poszkodowanych z całego świata.

Bez względu na wynik obliczeń (który według prognoz będzie wyższy niż poprzednie ustalenia) wszystko wskazuje na to, że Lee Elbaz zostanie skazana na dożywocie. Taką karę oszacował sąd, biorąc pod uwagę nie tylko straty pieniężne, ale także bezwzględność oskarżonej. Nazywająca siebie „maszynką do zarabiania pieniędzy” Elbaz, nie wahała się celować w podatne i wrażliwe ofiary wpędzając je w ogromne długi.

W stworzonych przez siebie firmach miała też szczególną rolę mentora i guru, który uczył i kierował działaniami oszustów na słuchawkach. Elbaz zatrudniła, przeszkoliła i nadzorowała dziesiątki pracowników, których kłamstwa doprowadziły do strat dziesiątki tysięcy klientów. Ostateczny wyrok w sprawie ma zapaść 19 grudnia.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

tygodniowy przegląd newsów FX/Krypto

ForexRev: przegląd tygodnia (11.01 – 17.01)

Wiele osób coś straciło. Australijczycy 61,6 mln dolarów, białoruscy traderzy obowiązek podatkowy, a 7 oszustów ...
Czytaj dalej
Amerykańskie SEC przyznało w tym roku 88 milionów dolarów nagrody

Kolejna piramida finansowa w USA, straty: 75 mln USD

Firma Todays Growth Consultant, znana także jako Income Store, wyłudziła pieniądze od co najmniej 500 ...
Czytaj dalej
FCA wprowadza obowiązek ochrony przed ujemnym saldem

FCA spodziewa się spadku zysków brokerów CFD

Brytyjska Financial Conduct Authority (FCA) opublikowała analizę, w której ocenia wpływ ograniczeń prawnych w zakresie ...
Czytaj dalej
FCA ostrzeżenie

FCA ostrzega przed A.B.Capitals i Any1Profits

Brytyjskie Financial Conduct Authority wydało ostrzeżenia przed dwiema nielicencjonowanymi platformami tradingowymi. A.B.Capitals oraz Any1Profits nie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę