menu

Strona Główna > Newsy > Sąd oddala pozew OANDA przeciwko Gain Capital o naruszenie patentu

Sąd oddala pozew OANDA przeciwko Gain Capital o naruszenie patentu


Sprawa o naruszenie patentu wniesiona przez OANDA przeciwko Gain Capital została oddalona przez sąd w New Jersey. Broker z siedzibą w Kanadzie ma 60 dni na złożenie poprawionego pozwu. W przeciwnym razie sąd zamieni oddalenie powództwa z możliwością powtórnego wniesienia sprawy w trwałe odrzucenie.

Wyjaśniając powody swej decyzji, sędzia powiedział, że spółka OANDA nie wnioskowała o nałożenie wstępnego zakazu, co jest swego rodzaju przeciwwskazaniem do stwierdzenia nadmiernego uszczerbku. Ponadto, sędzia stwierdził, że broker nie wyjaśnił, dlaczego nie skierował sprawy do sądu we wcześniejszym terminie i dlaczego czekał aż 18 miesięcy po początkowym ostrzeżeniu GAIN o potencjalnym naruszeniu. Zdaniem sądu, taka zwłoka jest niewytłumaczalna i nie działa na korzyść OANDA.

Amerykańskie Biuro ds. Patentów i Znaków Towarowych (PTAB) odrzuciło wniosek firmy Gain Capital o przeprowadzenie przeglądu dwóch patentów, o których naruszenie spółka została oskarżona. Sędzia stwierdził jednak, że ta odmowa może zostać unieważniona i PTAB może wszcząć procedurę CBM, która może potrwać nawet rok lub dłużej i dopiero wtedy sąd będzie mógł podjąć ostateczną decyzję.

Sprawa wraca do punktu wyjścia

Przypomnijmy, że OANDA zarzuca grupie GAIN naruszenie dwóch patentów zarejestrowanych w PTAB. Pozew w tej sprawie trafił do sądu w maju bieżącego roku. W lipcu spółki GAIN wystąpiły o oddalenie pozwu argumentując, że OANDA nie wskazała żadnego produktu, który rzekomo narusza prawa patentowe i w związku z tym nie ma podstaw do żadnych roszczeń z tego tytułu. Zdaniem GAIN, z 80% prawdopodobieństwem można stwierdzić, że co najmniej część roszczeń OANDA nie będzie podlegać ochronie patentowej.

Niedawno pisaliśmy również o odrzuceniu wniosku o CBM, złożonego do PTAB przez GAIN. Zachęcona tym spółka OANDA zwróciła się wówczas do sądu o przyspieszenie postępowania, jednak jego ostatnia decyzja z pewnością stanowi spory zawód dla kanadyjskiego brokera.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

szykuje się poważna podwyżka podatków od zysków kapitałowych w stanach zjednoczonych - joe biden

Joe Biden podwyższy podatki dla najbogatszych inwestorów do 39,6%?

Administracja Joe Bidena planuje podwyższyć podatki od zysków kapitałowych dla inwestorów o zarobkach przekraczających 1 ...
Czytaj dalej
broker plus500 publikuje wyniki finansowe

Plus500 przejmuje Cunningham Commodities

Plus500, jeden z czołowych brokerów Forex/CFD, wchodzi na rynek opcji i kontraktów futures w Stanach ...
Czytaj dalej
aresztowanie 4 szefów Great Private Equity

CBA aresztuje szefów Great Private Equity. Inwestorzy stracili 51 mln PLN

Funkcjonariusze CBA zatrzymali w zeszłym tygodniu 4 osoby z kierownictwa spółki Great Private Equity (GPE) ...
Czytaj dalej
finra usa

FINRA nakłada zakaz działalności na byłego analityka Goldman Sachs

Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) zakazała byłemu analitykowi Goldman Sachs, Brianowi Maguire, pozyskiwania poufnych informacji ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę