menu

Strona Główna > Newsy > Sąd oddala pozew OANDA przeciwko Gain Capital o naruszenie patentu

Sąd oddala pozew OANDA przeciwko Gain Capital o naruszenie patentu


Sprawa o naruszenie patentu wniesiona przez OANDA przeciwko Gain Capital została oddalona przez sąd w New Jersey. Broker z siedzibą w Kanadzie ma 60 dni na złożenie poprawionego pozwu. W przeciwnym razie sąd zamieni oddalenie powództwa z możliwością powtórnego wniesienia sprawy w trwałe odrzucenie.

Wyjaśniając powody swej decyzji, sędzia powiedział, że spółka OANDA nie wnioskowała o nałożenie wstępnego zakazu, co jest swego rodzaju przeciwwskazaniem do stwierdzenia nadmiernego uszczerbku. Ponadto, sędzia stwierdził, że broker nie wyjaśnił, dlaczego nie skierował sprawy do sądu we wcześniejszym terminie i dlaczego czekał aż 18 miesięcy po początkowym ostrzeżeniu GAIN o potencjalnym naruszeniu. Zdaniem sądu, taka zwłoka jest niewytłumaczalna i nie działa na korzyść OANDA.

Amerykańskie Biuro ds. Patentów i Znaków Towarowych (PTAB) odrzuciło wniosek firmy Gain Capital o przeprowadzenie przeglądu dwóch patentów, o których naruszenie spółka została oskarżona. Sędzia stwierdził jednak, że ta odmowa może zostać unieważniona i PTAB może wszcząć procedurę CBM, która może potrwać nawet rok lub dłużej i dopiero wtedy sąd będzie mógł podjąć ostateczną decyzję.

Sprawa wraca do punktu wyjścia

Przypomnijmy, że OANDA zarzuca grupie GAIN naruszenie dwóch patentów zarejestrowanych w PTAB. Pozew w tej sprawie trafił do sądu w maju bieżącego roku. W lipcu spółki GAIN wystąpiły o oddalenie pozwu argumentując, że OANDA nie wskazała żadnego produktu, który rzekomo narusza prawa patentowe i w związku z tym nie ma podstaw do żadnych roszczeń z tego tytułu. Zdaniem GAIN, z 80% prawdopodobieństwem można stwierdzić, że co najmniej część roszczeń OANDA nie będzie podlegać ochronie patentowej.

Niedawno pisaliśmy również o odrzuceniu wniosku o CBM, złożonego do PTAB przez GAIN. Zachęcona tym spółka OANDA zwróciła się wówczas do sądu o przyspieszenie postępowania, jednak jego ostatnia decyzja z pewnością stanowi spory zawód dla kanadyjskiego brokera.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę