menu

Strona Główna > Newsy > Sąd oddala pozew OANDA przeciwko Gain Capital o naruszenie patentu

Sąd oddala pozew OANDA przeciwko Gain Capital o naruszenie patentu


Sprawa o naruszenie patentu wniesiona przez OANDA przeciwko Gain Capital została oddalona przez sąd w New Jersey. Broker z siedzibą w Kanadzie ma 60 dni na złożenie poprawionego pozwu. W przeciwnym razie sąd zamieni oddalenie powództwa z możliwością powtórnego wniesienia sprawy w trwałe odrzucenie.

Wyjaśniając powody swej decyzji, sędzia powiedział, że spółka OANDA nie wnioskowała o nałożenie wstępnego zakazu, co jest swego rodzaju przeciwwskazaniem do stwierdzenia nadmiernego uszczerbku. Ponadto, sędzia stwierdził, że broker nie wyjaśnił, dlaczego nie skierował sprawy do sądu we wcześniejszym terminie i dlaczego czekał aż 18 miesięcy po początkowym ostrzeżeniu GAIN o potencjalnym naruszeniu. Zdaniem sądu, taka zwłoka jest niewytłumaczalna i nie działa na korzyść OANDA.

Amerykańskie Biuro ds. Patentów i Znaków Towarowych (PTAB) odrzuciło wniosek firmy Gain Capital o przeprowadzenie przeglądu dwóch patentów, o których naruszenie spółka została oskarżona. Sędzia stwierdził jednak, że ta odmowa może zostać unieważniona i PTAB może wszcząć procedurę CBM, która może potrwać nawet rok lub dłużej i dopiero wtedy sąd będzie mógł podjąć ostateczną decyzję.

Sprawa wraca do punktu wyjścia

Przypomnijmy, że OANDA zarzuca grupie GAIN naruszenie dwóch patentów zarejestrowanych w PTAB. Pozew w tej sprawie trafił do sądu w maju bieżącego roku. W lipcu spółki GAIN wystąpiły o oddalenie pozwu argumentując, że OANDA nie wskazała żadnego produktu, który rzekomo narusza prawa patentowe i w związku z tym nie ma podstaw do żadnych roszczeń z tego tytułu. Zdaniem GAIN, z 80% prawdopodobieństwem można stwierdzić, że co najmniej część roszczeń OANDA nie będzie podlegać ochronie patentowej.

Niedawno pisaliśmy również o odrzuceniu wniosku o CBM, złożonego do PTAB przez GAIN. Zachęcona tym spółka OANDA zwróciła się wówczas do sądu o przyspieszenie postępowania, jednak jego ostatnia decyzja z pewnością stanowi spory zawód dla kanadyjskiego brokera.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

trader of the month tickmill

Tickmill: trader sierpnia ze skutecznością 80%

Nowym traderem miesiąca w konkursie Tickmill został Ahmed, który wykazał się w sierpniu imponującą skutecznością na poziomie ...
Czytaj dalej
etoro nawiązuje współpracę z arsenalem - źródło: arsenal

eToro nawiązuje współpracę z Arsenalem

Izraelski broker eToro poinformował o nawiązaniu współpracy z angielskim klubem piłkarskim Arsenal Londyn. To jeden ...
Czytaj dalej
broker capital.com informuje o dużym wzroście liczby nowych użytkowników w 1 kwartale 2021

Capital.com wprowadza wpłaty i wypłaty poprzez PayPal

Capital.com, jedna z najszybciej rozwijających się platform handlowych i inwestycyjnych w Europie, ogłosiła, że wprowadziła ...
Czytaj dalej
fed utrzymuje politykę monetarną na obecnym kursie

Fed: rynki przygotowane na zmianę polityki monetarnej

Kilka miesięcy temu prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział, że zdaniem banku centralnego w gospodarce ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę