menu

Strona Główna > Newsy > Sąd wydał decyzję w sprawie LBinary i Ivory Option

Sąd wydał decyzję w sprawie LBinary i Ivory Option


Sędzia Rosanna Malouf Peterson z Washington Eastern District Court wydała decyzję zatwierdzającą ugodę w sprawie przeciwko osobom stojącym za nieuczciwymi spółkami LBinary i Ivory Option, które oferowały opcje binarne.

Ugoda została podpisana kilka miesięcy po tym, jak amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełdy (SEC) uzyskała zaoczny wyrok przeciwko Liorowi Babazarze i Antonowi Senderovowi. To właśnie oni stali za dwoma spółkami wyłudzającymi pieniądze swych klientów.

O szczegółach decyzji sądu pisze portal FinanceFeeds. Według tych doniesień, Babazara i Senderov muszą solidarnie zwrócić zyski i odsetki naliczone do wydania wyroku w łącznej kwocie 560 773 USD. Pozwani muszą również zapłacić grzywnę w wysokości 350 000 USD. Postanowienie sądu nakłada na obu oszustów zakaz oferowania i/lub sprzedaży opcji binarnych, jak również stosowania jakichkolwiek urządzeń, programów lub innych sposobów mogących służyć do wyłudzania pieniędzy.

Blisko 3000 oszukanych osób

Sprawa LBinary i Ivory Option trwa od października ubiegłego roku. Wtedy to SEC postawiła obu obywatelom Izraela zarzuty zdefraudowania środków powierzonych im przez 2800 osób. O działalności Senderova i Babazary pisaliśmy na łamach ForexRev. Oszuci prowadzili swą działalność za pomocą dwóch należących do nich spółek, a także przez centrum telefoniczne w Izraelu, które działało jak typowa „kotłownia”.

Według pozwu SEC, pracownicy centrum telefonicznego przekonywali inwestorów do zakładania rachunków na opcje binarne i wpłaty wysokich sum pieniędzy. Pracownicy „kotłowni” podawali fałszywe informacje o swoim doświadczeniu i zapewniali, że broker zarabia tylko wtedy, gdy zarabiają inwestorzy. W rzeczywistości brokerzy zarabiali tylko na stratach inwestorów i nie mieli żadnego powodu, by przedstawić im sposoby zarabiania na opcjach binarnych. Większość inwestorów straciła pieniądze, w tym niektórzy całe swe oszczędności, a brokerzy odrzucali wszelkie prośby o wypłatę środków z rachunków inwestycyjnych.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (24.09): ValueFX, EU FX Index…

Na listach ostrzeżeń pojawili się: Tiomarkets (Tio Markets Ltd) - tiomarkets.com EU FX Index (Terratech ...
Czytaj dalej

Ticmill ostrzega przed fałszywą stroną Tickmill Crypto

W mailingu rozesłanym do klientów, Ticmill ostrzegł przed firmą, która podszywa się pod jego markę.  ...
Czytaj dalej
uokik nakłady kary na banki

UOKiK nakłada ponad 60 mln zł kary na BNP Paribas, Millennium i Santander

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny zakwestionował postanowienia zawarte w aneksach do umów kredytowych, które nieprecyzyjnie określają ...
Czytaj dalej
swissquote broker z dobrymi zyskami

Swissquote dołącza do ekosystemu oneZero

Na tle nieporównywalnego roku upływającego pod znakiem globalnych wydarzeń i bezprecedensowych wolumenów obrotu, krajobraz instytucjonalnego ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę