menu

Strona Główna > Newsy > Sąd wydał decyzję w sprawie LBinary i Ivory Option

Sąd wydał decyzję w sprawie LBinary i Ivory Option


Sędzia Rosanna Malouf Peterson z Washington Eastern District Court wydała decyzję zatwierdzającą ugodę w sprawie przeciwko osobom stojącym za nieuczciwymi spółkami LBinary i Ivory Option, które oferowały opcje binarne.

Ugoda została podpisana kilka miesięcy po tym, jak amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełdy (SEC) uzyskała zaoczny wyrok przeciwko Liorowi Babazarze i Antonowi Senderovowi. To właśnie oni stali za dwoma spółkami wyłudzającymi pieniądze swych klientów.

O szczegółach decyzji sądu pisze portal FinanceFeeds. Według tych doniesień, Babazara i Senderov muszą solidarnie zwrócić zyski i odsetki naliczone do wydania wyroku w łącznej kwocie 560 773 USD. Pozwani muszą również zapłacić grzywnę w wysokości 350 000 USD. Postanowienie sądu nakłada na obu oszustów zakaz oferowania i/lub sprzedaży opcji binarnych, jak również stosowania jakichkolwiek urządzeń, programów lub innych sposobów mogących służyć do wyłudzania pieniędzy.

Blisko 3000 oszukanych osób

Sprawa LBinary i Ivory Option trwa od października ubiegłego roku. Wtedy to SEC postawiła obu obywatelom Izraela zarzuty zdefraudowania środków powierzonych im przez 2800 osób. O działalności Senderova i Babazary pisaliśmy na łamach ForexRev. Oszuci prowadzili swą działalność za pomocą dwóch należących do nich spółek, a także przez centrum telefoniczne w Izraelu, które działało jak typowa „kotłownia”.

Według pozwu SEC, pracownicy centrum telefonicznego przekonywali inwestorów do zakładania rachunków na opcje binarne i wpłaty wysokich sum pieniędzy. Pracownicy „kotłowni” podawali fałszywe informacje o swoim doświadczeniu i zapewniali, że broker zarabia tylko wtedy, gdy zarabiają inwestorzy. W rzeczywistości brokerzy zarabiali tylko na stratach inwestorów i nie mieli żadnego powodu, by przedstawić im sposoby zarabiania na opcjach binarnych. Większość inwestorów straciła pieniądze, w tym niektórzy całe swe oszczędności, a brokerzy odrzucali wszelkie prośby o wypłatę środków z rachunków inwestycyjnych.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro podsumowuje wyniki spółek za IV kwartał

Spółka eToro przedstawiła podsumowanie wyników spółek za IV kwartał. Autorem analizy jest Paweł Majtkowski, analityk ...
Czytaj dalej
Nieruchomosci usa

USA – pozytywne dane z rynku nieruchomości!

Mamy świeże dane na temat pozwoleń na budowę budynków mieszkalnych na terenie Stanów Zjednoczonych. To ...
Czytaj dalej
Wielka Brytania UK CPI

Wielka Brytania – CPI 5.4% vs konsensus: 5.2%

Główny urząd statystyczny Wielkiej Brytanii opublikował świeże dane na temat wartości Consumer Price Index, powszechnie ...
Czytaj dalej
chińska prowincja przetestuje politykę wspólnego dobrobytu czyli redystrybucję dochodów

Chiny z 8,1% wzrostem gospodarczym w 2021 roku

Gospodarka Chin odbiła się w 2021 roku, odnotowując najlepszy wzrost od dekady, w czym pomógł ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę