menu

Strona Główna > Newsy > Saxo Bank nie będzie świadczyć usług klientom z Rosji i Białorusi

Saxo Bank nie będzie świadczyć usług klientom z Rosji i Białorusi


Duńska firma finansowa Saxo Bank poinformowała swoich rosyjskich i białoruskich klientów o zakończeniu świadczenia usług. Według informacji opublikowanej przez RBC, zakończenie świadczenia usług wejdzie w życie z dniem 6 czerwca 2022 roku.

Saxo Bank poprosił również swoich klientów w Rosji i na Białorusi o zamknięcie pozycji handlowych i wypłacenie pieniędzy przed 6 czerwca 2022 roku. Dostawca usług finansowych wspomniał, że głównym powodem zamknięcia usług w tych krajach są ostatnie sankcje nałożone na Rosję i Białoruś.

Firma daje klientom 2 miesiące na reakcję

W liście skierowanym do klientów duński broker zaznaczył, że jeśli klienci z Rosji nie zamkną swoich pozycji handlowych w wyznaczonym terminie, bank zrobi to we własnym zakresie.

– W liście do klientów Saxo Bank twierdzi, że jest zmuszony skorzystać z prawa do zaprzestania współpracy z nimi z powodu sankcji nałożonych na Rosję. Rachunki zostaną zamknięte od 6 czerwca 2022 roku, do tego czasu użytkownicy będą mogli wypłacać środki, zamykać pozycje lub przenosić papiery wartościowe do dowolnego brokera – podał serwis RBC, powołując się na treść listu Saxo Banku.

Saxo Bank w liście wyjaśnił również, że takie transfery podlegają dodatkowym kontrolom lub ograniczeniom ze strony kontrahenta, co wydłuży czas przetwarzania lub uniemożliwi realizację takich żądań. W niektórych przypadkach może być łatwiej zamknąć pozycje i po prostu przekazać gotówkę zamiast papierów wartościowych.

Sankcje na Rosję i Białoruś

W związku z trwającą inwazją Rosji na Ukrainę, kilka krajów na świecie wprowadziło ograniczenia finansowe wobec Rosji i Białorusi. W rezultacie wiodące firmy finansowe przestały świadczyć usługi klientom w obu krajach. W ostatnim tygodniu lutego 2022 roku Interactive Brokers, znany amerykański dostawca finansowych usług brokerskich, ostrzegł mieszkańców Rosji o możliwości zablokowania ich rachunków.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

Dukascopy Bank wprowadza możliwość wpłat i wypłat w USDT

Dukascopy zmienia warunki handlowe w reakcji na kryzys bankowy

Broker Dukascopy Bank zmienia warunki handlowe w odniesieniu do niektórych instrumentów. To reakcja na kryzys, ...
Czytaj dalej
LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

London Metal Exchange (LME) przełożyła w piątek wznowienie handlu niklem w godzinach pracy w Azji ...
Czytaj dalej
Broker Oanda ma kłopoty w Brazylii

OANDA przenosi europejską siedzibę do Polski

OANDA Global Corporations poinformowała o rozpoczęciu prowadzenia europejskiej działalności z Polski pod nadzorem Komisji Nadzoru ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

CySEC podsumowuje działania prowadzone w 2022 roku

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) podsumowała 2022 rok i poinformowała, że nadzorowała 837 ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę