menu

Strona Główna > Newsy > Saxo Bank nie będzie świadczyć usług klientom z Rosji i Białorusi

Saxo Bank nie będzie świadczyć usług klientom z Rosji i Białorusi


Duńska firma finansowa Saxo Bank poinformowała swoich rosyjskich i białoruskich klientów o zakończeniu świadczenia usług. Według informacji opublikowanej przez RBC, zakończenie świadczenia usług wejdzie w życie z dniem 6 czerwca 2022 roku.

Saxo Bank poprosił również swoich klientów w Rosji i na Białorusi o zamknięcie pozycji handlowych i wypłacenie pieniędzy przed 6 czerwca 2022 roku. Dostawca usług finansowych wspomniał, że głównym powodem zamknięcia usług w tych krajach są ostatnie sankcje nałożone na Rosję i Białoruś.

Firma daje klientom 2 miesiące na reakcję

W liście skierowanym do klientów duński broker zaznaczył, że jeśli klienci z Rosji nie zamkną swoich pozycji handlowych w wyznaczonym terminie, bank zrobi to we własnym zakresie.

– W liście do klientów Saxo Bank twierdzi, że jest zmuszony skorzystać z prawa do zaprzestania współpracy z nimi z powodu sankcji nałożonych na Rosję. Rachunki zostaną zamknięte od 6 czerwca 2022 roku, do tego czasu użytkownicy będą mogli wypłacać środki, zamykać pozycje lub przenosić papiery wartościowe do dowolnego brokera – podał serwis RBC, powołując się na treść listu Saxo Banku.

Saxo Bank w liście wyjaśnił również, że takie transfery podlegają dodatkowym kontrolom lub ograniczeniom ze strony kontrahenta, co wydłuży czas przetwarzania lub uniemożliwi realizację takich żądań. W niektórych przypadkach może być łatwiej zamknąć pozycje i po prostu przekazać gotówkę zamiast papierów wartościowych.

Sankcje na Rosję i Białoruś

W związku z trwającą inwazją Rosji na Ukrainę, kilka krajów na świecie wprowadziło ograniczenia finansowe wobec Rosji i Białorusi. W rezultacie wiodące firmy finansowe przestały świadczyć usługi klientom w obu krajach. W ostatnim tygodniu lutego 2022 roku Interactive Brokers, znany amerykański dostawca finansowych usług brokerskich, ostrzegł mieszkańców Rosji o możliwości zablokowania ich rachunków.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

wall street

Kontynuacja spadków na Wall Street – spółki mają problem z inflacją. MakroPrzegląd #4/4 Maj

Rynek powoli wyczekuje końca spadków indeksu S&P500, który tracił na wartości siódmy tydzień z rzędu ...
Czytaj dalej
logo brokera etoro, który zamierza dać klientom kartę debetową

Komentarz eToro: Polak za granicą poszukuje okazji

Paweł Majtkowski, analityk rynków eToro w Polsce, opublikował komentarz poświęcony badaniu przeprowadzonemu przez eToro. Wynika ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

CySEC zawiera ugodę z operatorem marek eXcentral i NicoFX

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) zawarła ugodę z firmą Mount Nico Corp Ltd, ...
Czytaj dalej
reach4biz meetup

Reach4.biz Meetup – Inwestowanie w startupy i nowe technologie

Już 2 czerwca Warszawa otwiera się na inwestorów i startupy. Konferencja Reach4.biz Meetup - inwestycje ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę