SCAM „MarketBull” – sprawdź jak oni to robią
Uwaga na brokera MarketBull
Ostrzegamy przed platformą MarketBull. Z relacji osób poszkodowanych wynika, iż oszuści posługują się wizerunkami osób dobrze nam znanych na przykład z polskiej polityki, oferując m.in. usługę mającą na celu przeprowadzenie osób rozpoczynających inwestowanie na giełdzie przez trudny proces wdrożenia. W celu rozpoczęcia nauki na stronie brokera wystarczy wykupić tzw. „pakiet startowy”, którego koszt wynosi zaledwie 250 USD.
Po dopełnieniu formalności związanych z założeniem konta, z osobą poszkodowaną kontaktuje się telefonicznie konsultant podający się za „licencjonowanego doradcę inwestycyjnego”, którego zadaniem będzie wdrożenie inwestora. Konsultant informuje, iż konieczne będzie zainstalowanie programu do zdalnej obsługi komputera (np. AnyDesk, TeamViewer), przy pomocy którego rzekomy doradca inwestycyjny pozyskuje dostęp np. do rachunków bankowych, czy kont w innych portalach.
Od tego dnia codziennie inwestycje przynosiły 8-12% zysku, „broker” inwestował ostrożnie max obstawiając 70% kwoty i zwiększając zaufanie do swojej fachowości – relacjonuje poszkodowany.
Oszuści wymagają dodatkowo utworzenia konta na platformie Binance.com, za pośrednictwem której klient dokonuje zakupu kryptowalut, które następnie są przekazywane na platformę MarketBull.co.uk. Dzięki takiej ścieżce przekazywania środków (za pośrednictwem dobrze znanej giełdy kryptowalut), stają się one niemożliwe do odzyskania np. przez procedurę chargeback, z której poszkodowani korzystają w pierwszej kolejności.
Klient w międzyczasie otrzymuje wiele „pewnych i sprawdzonych” sygnałów, które miałyby wpłynąć na powielenie zysku inwestora, jest to jednak metoda mająca na celu wyłudzenie kolejnych pieniędzy od ofiary.
Program do zdalnej obsługi komputera ofiary
Oszuści wymagają od klientów instalacji programu do zdalnej obsługi komputera. Poprzez udostępnienie ekranu swojego komputera, klient nieświadomie przekazuje dostęp do wszelkich informacji na temat swoich kont na platformie binance.com, za pośrednictwem, której pieniądze są przekazywane oszustom.
Wypłata środków z platformy
Inwestor w celu weryfikacji procesu wypłaty środków, próbuje dokonać wypłaty części z zarobionej sumy. Konsultanci informują, iż ze względu na sporą ilość zleceń wypłat od innych klientów, wypłata może potrwać do 45 dni od momentu złożenia wniosku. Istnieje jednak inne rozwiązanie aby uzyskać wypłatę natychmiastową – konto klienta musi mieć wartość wynoszącą minimum 40 000 USD, dzięki czemu uzyska status „VIP”, a wypłaty będą realizowane w ciągu 24 godzin. Ponadto po uzyskaniu statusu VIP, klient otrzyma bonus, który dodatkowo zwiększy jego depozyt.
Zainteresowany takim rozwiązaniem inwestor zasila swój rachunek wymaganą kwotą, ponawia próbę wypłaty środków, po czym zostaje poinformowany o konieczności uregulowania należnego podatku z tytułu uzyskanego przychodu na platformie inwestycyjnej. Opłata ta miała być zaledwie zadatkiem, klient miał dokonać dodatkowej wpłaty na rachunek brokera, a kwota ta miała wrócić do niego w ciągu 24 godzin.
Klient zleca wypłatę niewielkiej części depozytu, który ma zostać przekazany na platformę binance.com, z której następnie próbuje dokonać wypłaty na swój rachunek bankowy. Ze względu na udostępnienie swoich danych logowania do konta Binance.com, za pośrednictwem programu do zdalnej obsługi komputera, konsultant nieuczciwego brokera loguje się na to samo konto jako pierwszy, po czym wyprowadza przelaną kwotę na własne rachunki, tak aby uniemożliwić inwestorowi wypłatę tych środków.
„Poprosiłem o przelew z marketbull.co.uk na binace.com w wysokości 500 USD w celu weryfikacji […] pomimo przelania z marketbull.co.uk 500 USD do binance.com i wysłania przelewu do mojego polskiego banku nigdy środki się tam nie znalazły, a z binace.com zniknęły również kolejnego dnia” – informuje poszkodowany
Z wyjaśnień dotyczących zaistniałej sytuacji zniknięcia środków przekazanych klientowi przez osupport portalu Binance.com wynika, iż konto najpewniej zostało zhakowane, co spowodowało kradzież środków.
O całej sytuacji poszkodowany poinformował bank, w którym posiada swój rachunek bankowy, złożył zawiadomienie na Policji oraz w portalu Binance.com. Do platformy nieuczciwego brokera, skierowany został wniosek o dokonanie wypłaty środków.
Co zrobić gdy padłeś ofiarą oszustwa
Pierwsze kroki jakie należy podjąć w sytuacji, gdy zorientowałeś się, że wpłacone przez Ciebie środki zostały przekazane nieuczciwemu brokerowi, opisaliśmy w artykule „Co zrobić jeśli zostałeś oszukany?”
Sprawdź jak zweryfikować brokera
>>Pobierz przygotowany przez nas e-book „Jak wybrać brokera Forex/CFD”<<
Witam
Zostałem oszukany również przez pseudo brokera MARKETBULL mniej więcej w podobny sposób dokonując transakcji przez binance. Czy udało się komuś odzyskać pieniądze np. od binance lub banków?
Mam doświadczenie z „Market Bull” .Chyba ponad rok próbowali mnie skłonić do Inwestycji u nich.Niejaki Adam Krol @ marketbull co.uk twierdząc,że reprezentuje bank prywatny,zarejestrowany ale działacy na innych zasadach zbliżonych do zasad giełdy.Podjął się odzyskania dla mnie zarobionch dolarów na platformie Mercuryo.co. miałem tylko wpłacić 240 USD i zarejestrować się.Czytając ich regulamin zrozumiałem,że wpadłem w pułapkę.Oczywiście nie zarejestrowałem się i zażądałem zwrotu pieniędzy.Już więcej nie usłyszałem ani analityka ani nikogo z działu finansowego.
w ten sam sposob zostalem oszukany na 117 900 zl przez brokera niby Maja Krawiec finantiko i uciekli nie ma sladu po nich zgloszono na policje.
Też zostałem oszukany przez panią Hanna Majer z tej firmy
Cześć Łukaszu,
Proszę Cię o pilny kontakt w sprawie marketbull. Jestem poszkodowany przez hannę majer. Podaję do siebie maila [email protected]
Maciej
Czy udało Ci się odzyskać pieniądze