menu

Strona Główna > Ostrzeżenia > SCAM „MarketBull” – sprawdź jak oni to robią

SCAM „MarketBull” – sprawdź jak oni to robią


Uwaga na brokera MarketBull

Ostrzegamy przed platformą MarketBull. Z relacji osób poszkodowanych wynika, iż oszuści posługują się wizerunkami osób dobrze nam znanych na przykład z polskiej polityki, oferując  m.in. usługę mającą na celu przeprowadzenie osób rozpoczynających inwestowanie na giełdzie przez trudny proces wdrożenia. W celu rozpoczęcia nauki na stronie brokera wystarczy wykupić tzw. „pakiet startowy”, którego koszt wynosi zaledwie 250 USD. 

Po dopełnieniu formalności związanych z założeniem konta, z osobą poszkodowaną kontaktuje się telefonicznie konsultant podający się za „licencjonowanego doradcę inwestycyjnego”, którego zadaniem będzie wdrożenie inwestora. Konsultant informuje, iż konieczne będzie zainstalowanie programu do zdalnej obsługi komputera (np. AnyDesk, TeamViewer), przy pomocy którego rzekomy doradca inwestycyjny pozyskuje dostęp np. do rachunków bankowych, czy kont w innych portalach.

Od tego dnia codziennie inwestycje przynosiły 8-12% zysku, „broker” inwestował ostrożnie max obstawiając 70% kwoty i zwiększając zaufanie do swojej fachowości – relacjonuje poszkodowany.

Oszuści wymagają dodatkowo utworzenia konta na platformie Binance.com, za pośrednictwem której klient dokonuje zakupu kryptowalut, które następnie są przekazywane na platformę MarketBull.co.uk. Dzięki takiej ścieżce przekazywania środków (za pośrednictwem dobrze znanej giełdy kryptowalut), stają się one niemożliwe do odzyskania np. przez procedurę chargeback, z której poszkodowani korzystają w pierwszej kolejności.

Klient w międzyczasie otrzymuje wiele „pewnych i sprawdzonych” sygnałów, które miałyby wpłynąć na powielenie zysku inwestora, jest to jednak metoda mająca na celu wyłudzenie kolejnych pieniędzy od ofiary.

Program do zdalnej obsługi komputera ofiary

Oszuści wymagają od klientów instalacji programu do zdalnej obsługi komputera. Poprzez udostępnienie ekranu swojego komputera, klient nieświadomie przekazuje dostęp do wszelkich informacji na temat swoich kont na platformie binance.com, za pośrednictwem, której pieniądze są przekazywane oszustom.

Wypłata środków z platformy

Inwestor w celu weryfikacji procesu wypłaty środków, próbuje dokonać wypłaty części z zarobionej sumy. Konsultanci informują, iż ze względu na sporą ilość zleceń wypłat od innych klientów, wypłata może potrwać do 45 dni od momentu złożenia wniosku. Istnieje jednak inne rozwiązanie aby uzyskać wypłatę natychmiastową – konto klienta musi mieć wartość wynoszącą minimum 40 000 USD, dzięki czemu uzyska status „VIP”, a wypłaty będą realizowane w ciągu 24 godzin. Ponadto po uzyskaniu statusu VIP, klient otrzyma bonus, który dodatkowo zwiększy jego depozyt.

Zainteresowany takim rozwiązaniem inwestor zasila swój rachunek wymaganą kwotą, ponawia próbę wypłaty środków, po czym zostaje poinformowany o konieczności uregulowania należnego podatku z tytułu uzyskanego przychodu na platformie inwestycyjnej. Opłata ta miała być zaledwie zadatkiem, klient miał dokonać dodatkowej wpłaty na rachunek brokera, a kwota ta miała wrócić do niego w ciągu 24 godzin.

Klient zleca wypłatę niewielkiej części depozytu, który ma zostać przekazany na platformę binance.com, z której następnie próbuje dokonać wypłaty na swój rachunek bankowy. Ze względu na udostępnienie swoich danych logowania do konta Binance.com, za pośrednictwem programu do zdalnej obsługi komputera, konsultant nieuczciwego brokera loguje się na to samo konto jako pierwszy, po czym wyprowadza przelaną kwotę na własne rachunki, tak aby uniemożliwić inwestorowi wypłatę tych środków.

„Poprosiłem o przelew z marketbull.co.uk na binace.com w wysokości 500 USD w celu weryfikacji […] pomimo przelania z marketbull.co.uk 500 USD do binance.com i wysłania przelewu do mojego polskiego banku nigdy środki się tam nie znalazły, a z binace.com zniknęły również kolejnego dnia” – informuje poszkodowany

Z wyjaśnień dotyczących zaistniałej sytuacji zniknięcia środków przekazanych klientowi przez osupport portalu Binance.com wynika, iż konto najpewniej zostało zhakowane, co spowodowało kradzież środków.

O całej sytuacji poszkodowany poinformował bank, w którym posiada swój rachunek bankowy, złożył zawiadomienie na Policji oraz w portalu Binance.com. Do platformy nieuczciwego brokera, skierowany został wniosek o dokonanie wypłaty środków.

Co zrobić gdy padłeś ofiarą oszustwa

Pierwsze kroki jakie należy podjąć w sytuacji, gdy zorientowałeś się, że wpłacone przez Ciebie środki zostały przekazane nieuczciwemu brokerowi, opisaliśmy w artykule „Co zrobić jeśli zostałeś oszukany?

Sprawdź jak zweryfikować brokera

>Pobierz przygotowany przez nas e-book „Jak wybrać brokera Forex/CFD”<<

Przejdź do profilu MarketBull i podziel się opinią

Autor: Izabela Kamionka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.



Reklama:
tms

Najnowsze ostrzeżenia:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia finansowe z Polski (KNF) i Wielkiej Brytanii (FCA) | Listopad 2023 #1

Aktualizacja ostrzeżeń od regulatorów z Polski i Wielkiej Brytanii. Sprawdź, czy znajduje się na niej ...
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia finansowe z Kanady (OSC), Irlandii (CBI), Holandii (AFM), Belgii (FSMA) | Październik 2023 #2

Aktualizacja ostrzeżeń od regulatorów z Kanady (OSC), Irlandii (CBI), Holandii (AFM) oraz Belgii (FSMA). Sprawdź, ...
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia od FCA, CSSF, AMF, HCMC, FSA | Październik 2023 #1

Aktualizacja ostrzeżeń od regulatorów z Wielkiej Brytanii (FCA), Luksemburga (CSSF), Francji (AMF), Grecji (HCMC) oraz ...
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia od HCMC, CSSF, CBI, KNF, CNMV | Wrzesień 2023 #5

Aktualizacja ostrzeżeń od regulatorów z Grecji (HCMC), Luksemburgu (CSSF), Irlandii (CBI), Polski (KNF), Hiszpanii (CNMV) ...

Komentarze

 1. kwmm

  ja straciłem 271 tysięcy zł przez pana Witold Rosowski z MarketBull podałem sprawę na policję i do prokuratury

  Opublikowano 27 sierpnia 2021
 2. Stanislaw

  witam w klubie poszkowanych mnie naszczie wrobili mnie na 210$ mam niby niby ponat 0.3 bitkoina zarobionyh na robocie do wyplaty tylko musze miec na kocie 22000 tysionce jako zabespieczenie aby niby niebyloo poderzenia prania pienidzy naszczescie przeglodolem sobie komentarze i niezgodzilem sie zarzodalem zwrot wkladu zobacze czy zwruco w razie w jest pomoc dla pokrzywdzonych w takich naciogaczach trzeba wejjsc na strone pomocy morze so jeszczeuczciwi ludzie kturzy pomagajo hociarz czesciowo odzyskac te srodki kture rzekomo mialy pomuc podratowac budzrzet domowy trzymajcie cieplo i niedajcie sie trzeba pisac aby nastepni sie w to niewciogneli pozdrawiam

  Opublikowano 18 sierpnia 2021
 3. jack

  Witam, chcę zamieścić ostrzeżenie dla innych przed firmą Marketbull,
  przeglądając filmy na YT wyskakuje reklama ok 30 min z cudownym przedstawieniem
  o automatycznych zyskach z robota, w przeciągu miesiąca pojawiło się co najmniej
  kilka takich filmów w różnych językach i zmieniających się aktorach.
  Nazwy systemów zmienne: Kod Sukcesu, Quantum, itp. Po wpisaniu swoich danych tel,
  email odzwania kobitka ze wschodnim akcentem z rewelacją o super zyskach po szybkim
  zainwestowaniu,
  żeby szybciej poleciła jak później się okazało zrobienie przelewu na
  ,,prywatną osobę – ANDRZEJ GIERCZNSKI, jedyne z tego że środki pojawiły się
  szybko na koncie platformy ,rola wprowadzającej się zakończyła, ale z reklamacją
  zwrot płatności wtopa. Potem ujawnił się ,,analityk ,, obiecując że on Erik Holm
  będzie wszystkim się zajmował, oczywiście koniecznie namawiała do zainstalowania
  programu do zdalnej obsługi ,,Any Desk,, na mój kategoryczny protest odstąpił od
  tego tłumacząc że dla mnie byłoby sprawniej ?! Dzwoniąc z bramki internetowej o
  zmiennym numerze tylko początek 22 niczym z Warszawy. Inwestycje szły rzeczywiście
  jak kurs BTC. Niestety z automatu zastała ręka obsługującego analityka, nic innego
  nie istnieje. Co do nazwy to już występuje jako ,,Marketbull,,Mimo zainwestowanej
  małej kwoty 250$ urosło do 450$, zlecona wypłata czeka od kilku tygodni a pseudo
  analityk zniknął na email tez nie odpowiada. Obecnie dzwonią niby z innej firmy
  (wykorzystując wcześniejsze dane)na kolejne ,,inwestycje” wspólne jest wschodni akcent.
  https://client.marketbull.co.uk/sign-in

  Opublikowano 29 lipca 2021
 4. Tolek

  Mnie również oszukali, nie otrzymałem żadnej wypłaty w dodatku próbowali mnie nakłonić do wpłacenia kaucji za wypłatę bitcoinów. Konsultanci są bezczelni i natarczywi.
  Nie tylko oni są niebezpieczni, ja w przeciągu roku miałem straty na kilu innych portalach i śmiało mogę powiedzieć że zdecydowana większość stron oferujących zarobki na handlu i kopaniu kryptowalut to oszuści. Ja już z tym skończyłem i radzę innym żeby nie próbowali zarobić „szybkich pieniędzy”, na pewno się nie uda.
  Pozdrawiam zawiedzionych.

  Opublikowano 7 lipca 2021
 5. lem

  Zastanawiające są umiejętności wzbudzenia zaufania od potencjalnego klienta przez konsultantów MarketBull…

  Opublikowano 24 czerwca 2021
 6. kerad

  Dzięki, uratowaliście mnie przed stratą.

  Opublikowano 15 czerwca 2021
 7. Lesio

  Przestrzegam przed nimi. Zwykłe wyłudzenia lub jak kto woli kradzież. Podsuwają do przeczytania spreparowany Dz.U.(dopisane punkty w Dzienniku) i na tej podstawie żądają wpłaty równowartości Kapitału.
  Jak chcesz to próbuj. Po próbie wyjaśnienia tego krętactwa, konsultant się wyłącza i brak kontaktu.

  Opublikowano 20 maja 2021
  • Józefa

   Ja również padłam ofiarą – straciłam ponad sto tysięcy. Ludzie, nie dajcie się nabierać. Niech nikt nie inwestuje u tych oszustów żadnej złotówki. Po przelaniu pieniędzy, nie można ich wypłacić. To ukraińcy mówiący po polsku. Obiecują zysk i wypłatę, a tak naprawdę kradną pieniądze i znikają. Pojawiają się teksty o zablokowanym koncie, na którym rzekomo są nasze pieniądze, przez prokuraturę(!). Nie dajcie się omamić wizją zysku. Nie podawajcie swoich danych z dowodu osobistego, ani dostępu do konta bankowego. Nie bierzcie na nich żadnych kredytów (żeby zainwestować). OMIJAC SZEROKIM łUKIEM MARKETBULL.CO.UK z siedzibą w Londynie(!)

   Opublikowano 21 maja 2021
 8. Michał

  Witam
  Zostałem oszukany również przez pseudo brokera MARKETBULL mniej więcej w podobny sposób dokonując transakcji przez binance. Czy udało się komuś odzyskać pieniądze np. od binance lub banków?

  Opublikowano 12 kwietnia 2021
 9. jan

  Mam doświadczenie z „Market Bull” .Chyba ponad rok próbowali mnie skłonić do Inwestycji u nich.Niejaki Adam Krol @ marketbull co.uk twierdząc,że reprezentuje bank prywatny,zarejestrowany ale działacy na innych zasadach zbliżonych do zasad giełdy.Podjął się odzyskania dla mnie zarobionch dolarów na platformie Mercuryo.co. miałem tylko wpłacić 240 USD i zarejestrować się.Czytając ich regulamin zrozumiałem,że wpadłem w pułapkę.Oczywiście nie zarejestrowałem się i zażądałem zwrotu pieniędzy.Już więcej nie usłyszałem ani analityka ani nikogo z działu finansowego.

  Opublikowano 8 kwietnia 2021
 10. Stanislaw

  w ten sam sposob zostalem oszukany na 117 900 zl przez brokera niby Maja Krawiec finantiko i uciekli nie ma sladu po nich zgloszono na policje.

  Opublikowano 8 kwietnia 2021
  • Łukasz

   Też zostałem oszukany przez panią Hanna Majer z tej firmy

   Opublikowano 9 kwietnia 2021
   • Maciej

    Cześć Łukaszu,

    Proszę Cię o pilny kontakt w sprawie marketbull. Jestem poszkodowany przez hannę majer. Podaję do siebie maila [email protected]

    Maciej

    Opublikowano 12 kwietnia 2021
   • Tomek312

    Udało się komuś odzyskać od marketbull pieniądze ? Również prawdopodobnie zostałem oszukany

    Opublikowano 27 kwietnia 2021
   • luki

    tez zostalem oszukany przez ta babke

    Opublikowano 23 września 2021
  • Łukasz

   Czy udało Ci się odzyskać pieniądze

   Opublikowano 9 kwietnia 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Uwaga: Opinie i wpisy w ForexRev.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinny być traktowane jako rekomendacje kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. ForexRev.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.
Przewiń na górę