menu

Strona Główna > Newsy > SEC nakłada 1,1 mld USD kary na 16 firm z Wall Street

SEC nakłada 1,1 mld USD kary na 16 firm z Wall Street


Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) poinformowała, że 15 brokerów i jeden powiązany z nimi doradca inwestycyjny zgodzili się zapłacić łączną karę w wysokości ponad 1,1 mld USD. Kara dotyczy błędów w prowadzeniu dokumentacji.

Amerykański regulator wskazał, że odkrył w firmach „wszechobecną komunikację poza oficjalnymi kanałami”. SEC wyjaśniła, że od stycznia 2018 do września 2021 pracownicy firm komunikowali się o sprawach biznesowych za pomocą aplikacji do przesyłania wiadomości tekstowych na swoich urządzeniach osobistych. „Firmy nie utrzymywały ani nie zachowywały znacznej większości tej komunikacji, naruszając federalne prawo papierów wartościowych”.

SEC ukarała wielkich graczy rynkowych

Wśród ukaranych firm znalazła się m.in. następująca ósemka: Barclays Capital Inc., Bank of America (BofA) Securities Inc., Citigroup Global Markets Inc., Credit Suisse Securities (USA) LLC, Deutsche Bank Securities Inc., Goldman Sachs & Co. LLC, Morgan Stanley & Co. LLC, i UBS Securities LLC.

Karę nałożono również na podmioty zależne niektórych firm, w tym Merrill Lynch, Pierce, Fenner & Smith Inc. (BofA), DWS Distributors Inc. (Deutsche Bank Securities), DWS Investment Management Americas, Inc. (Deutsche Bank Securities), Morgan Stanley Smith Barney LLC (Morgan Stanley & Co) i UBS Financial Services Inc. (UBS Securities LLC). Według komunikatu SEC ukarano również Jefferies LLC, Nomura Securities International, Inc. i Cantor Fitzgerald & Co.

Pierwsze osiem wymienionych firm i pięć ich z ich podmiotów stowarzyszonych zgodziły się na zapłatę kary po 125 mln USD, natomiast Jefferies LLC i Nomura Securities International zapłacą po 50 mln USD. Z kolei Cantor Fitzgerald & Co, bank inwestycyjny i firma brokerska, zapłaci karę w wysokości 10 mln USD.

Regulator podkreśla, że firmy przyznały się do naruszenia przepisów dotyczących przechowywania komunikacji zapisanych w federalnym prawie papierów wartościowych i zapewniły, że rozpoczęły wdrażanie usprawnień w swoich politykach i procedurach zgodności.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

KNF wszczyna postępowanie wyjaśniające w sprawie obrotu akcjami Ekipa Holding SA

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o wszczęciu postępowania wyjaśniającego dotyczącego podejrzenia popełnienia przestępstw wykorzystania i ujawnienia ...
Czytaj dalej
makroprzeglad forexrev

Kryzys bankowy i FED: czy rynek znowu nie ma racji? MakroPrzegląd #4/4 Marzec

W ubiegłym tygodniu FED podniósł stopy o 25pb, ale i zmienił narrację, sygnalizując możliwą pauzę ...
Czytaj dalej
Inwestorzy detaliczni opuszczają rynek akcji

Conotoxia wprowadza usługę doradztwa inwestycyjnego dla klientów detalicznych

Globalna spółka Cinkciarz.pl udostępnia klientom Conotoxia Ltd. (oddziału obsługującego trading detaliczny) usługę doradztwa inwestycyjnego. Klienci ...
Czytaj dalej
nbp podejmuje powolne działania w walce z inflacją w polsce

Amerykańskie banki mogą mieć nawet 1,7 bln USD niezrealizowanych strat

Po gwałtownym upadku Silicon Valley Bank i Signature Bank na początku tego miesiąca, a także ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę