menu

Strona Główna > Newsy > SEC nakłada 1,1 mld USD kary na 16 firm z Wall Street

SEC nakłada 1,1 mld USD kary na 16 firm z Wall Street


Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) poinformowała, że 15 brokerów i jeden powiązany z nimi doradca inwestycyjny zgodzili się zapłacić łączną karę w wysokości ponad 1,1 mld USD. Kara dotyczy błędów w prowadzeniu dokumentacji.

Amerykański regulator wskazał, że odkrył w firmach „wszechobecną komunikację poza oficjalnymi kanałami”. SEC wyjaśniła, że od stycznia 2018 do września 2021 pracownicy firm komunikowali się o sprawach biznesowych za pomocą aplikacji do przesyłania wiadomości tekstowych na swoich urządzeniach osobistych. „Firmy nie utrzymywały ani nie zachowywały znacznej większości tej komunikacji, naruszając federalne prawo papierów wartościowych”.

SEC ukarała wielkich graczy rynkowych

Wśród ukaranych firm znalazła się m.in. następująca ósemka: Barclays Capital Inc., Bank of America (BofA) Securities Inc., Citigroup Global Markets Inc., Credit Suisse Securities (USA) LLC, Deutsche Bank Securities Inc., Goldman Sachs & Co. LLC, Morgan Stanley & Co. LLC, i UBS Securities LLC.

Karę nałożono również na podmioty zależne niektórych firm, w tym Merrill Lynch, Pierce, Fenner & Smith Inc. (BofA), DWS Distributors Inc. (Deutsche Bank Securities), DWS Investment Management Americas, Inc. (Deutsche Bank Securities), Morgan Stanley Smith Barney LLC (Morgan Stanley & Co) i UBS Financial Services Inc. (UBS Securities LLC). Według komunikatu SEC ukarano również Jefferies LLC, Nomura Securities International, Inc. i Cantor Fitzgerald & Co.

Pierwsze osiem wymienionych firm i pięć ich z ich podmiotów stowarzyszonych zgodziły się na zapłatę kary po 125 mln USD, natomiast Jefferies LLC i Nomura Securities International zapłacą po 50 mln USD. Z kolei Cantor Fitzgerald & Co, bank inwestycyjny i firma brokerska, zapłaci karę w wysokości 10 mln USD.

Regulator podkreśla, że firmy przyznały się do naruszenia przepisów dotyczących przechowywania komunikacji zapisanych w federalnym prawie papierów wartościowych i zapewniły, że rozpoczęły wdrażanie usprawnień w swoich politykach i procedurach zgodności.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

makroprzeglad forexrev

„Matka wszystkich kryzysów”. MakroPrzegląd #1/4 Grudzień

Nouriel Roubini był jednym z tych, którzy ostrzegali świat przed kryzysem 2008 roku. 64-letni profesor ...
Czytaj dalej
aresztowanie 4 szefów Great Private Equity

CBA zatrzymało kolejne osoby w sprawie piramidy finansowej

Zespół prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował, że ostatnich dniach zatrzymano kolejne osoby związane z firmą ...
Czytaj dalej
Zamknięcie moskiewskiej giełdy blokuje zyski traderów

10 najbardziej „szortowanych” spółek w listopadzie

Trudna sytuacja makroekonomiczna w 2022 roku negatywnie wpłynęła na wyniki osiągane przez wielu inwestorów funkcjonujących ...
Czytaj dalej
Hiszpańska policja rozbiła gang oszustów inwestycyjnych

Hiszpańska policja rozbiła gang oszustów inwestycyjnych

Hiszpańska policja zlikwidowała gang cyberprzestępców, który wykorzystywał fałszywe strony inwestycyjne do oszukiwania ofiar w całej ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę