menu

Strona Główna > Newsy > SEC nakłada 2,75 mln USD kary na Neovest

SEC nakłada 2,75 mln USD kary na Neovest


Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ogłosiła, że spółka Neovest Inc, dostawca systemu zarządzania zleceniami i realizacją (OEMS), który ułatwia elektroniczny handel, zgodziła się zapłacić 2,75 mln USD kary za brak rejestracji jako broker.

Stanowiło to naruszenie federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych. Sprawa Neovest jest pierwszym przypadkiem prowadzonym przez SEC, w którym dostawca OEMS został oskarżony o działanie jako niezarejestrowany broker.

Zgodnie z postanowieniem SEC, Neovest, spółka zależna JPMorgan Chase & Co, prowadzi OEMS, który pozwala klientom kierować zlecenia na akcje i opcje do ponad 360 wybranych przez klienta brokerów docelowych. SEC stwierdza, że przed przejęciem przez JPMorgan Chase, spółka Neovest prowadziła działalność za pośrednictwem zarejestrowanego brokera, Neovest Trading Inc.

Amerykański regulator zaznacza jednak, że choć spółka Neovest wycofała swą rejestrację brokera po przejęciu przez JPMorgan, nadal prowadziła OEMS jako niezarejestrowany broker.  W zamian za swoje usługi OEMS, Neovest nadal otrzymywała również wynagrodzenie na podstawie transakcji poprzez przekierowywanie płatności od docelowych brokerów do spółki J.P. Morgan Securities LLC, zarejestrowanego brokera, który następnie przekazywał wpływy do Neovest.

Spółka zgadza się z decyzją SEC

SEC stwierdza również, że brak rejestracji Neovest jako brokera pozbawił klientów spółki ochrony związanej z rejestracją, w tym inspekcji i badań przeprowadzanych przez SEC oraz wymogu ustanowienia zasad i procedur w celu zabezpieczenia informacji o klientach. Według Josepha Sansone’a, szefa wydziału ds. nadużyć rynkowych SEC, spółka Neovest omijała system regulacyjny, który przyznaje brokerom przywilej działania na amerykańskich rynkach.

Postanowienie SEC nakłada na Neovest karę i stwierdza, że spółka umyślnie naruszyła artykuł 15(a) ustawy o obrocie papierami wartościowymi z 1934 roku (Securities Exchange Act of 1934).  Neovest nie przyznał się do winy i nie zaprzeczył zarzutom, jednak zgodził się z decyzją SEC i zapewnił, że nie będzie naruszać postanowień artykułu 15(a) ustawy o obrocie papierami wartościowymi, a także zgodził się zapłacić 2,75 mln USD kary.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

trader of the month tickmill

Tickmill: trader sierpnia ze skutecznością 80%

Nowym traderem miesiąca w konkursie Tickmill został Ahmed, który wykazał się w sierpniu imponującą skutecznością na poziomie ...
Czytaj dalej
etoro nawiązuje współpracę z arsenalem - źródło: arsenal

eToro nawiązuje współpracę z Arsenalem

Izraelski broker eToro poinformował o nawiązaniu współpracy z angielskim klubem piłkarskim Arsenal Londyn. To jeden ...
Czytaj dalej
broker capital.com informuje o dużym wzroście liczby nowych użytkowników w 1 kwartale 2021

Capital.com wprowadza wpłaty i wypłaty poprzez PayPal

Capital.com, jedna z najszybciej rozwijających się platform handlowych i inwestycyjnych w Europie, ogłosiła, że wprowadziła ...
Czytaj dalej
fed utrzymuje politykę monetarną na obecnym kursie

Fed: rynki przygotowane na zmianę polityki monetarnej

Kilka miesięcy temu prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział, że zdaniem banku centralnego w gospodarce ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę