menu

Strona Główna > Newsy > SEC nakłada 2,75 mln USD kary na Neovest

SEC nakłada 2,75 mln USD kary na Neovest


Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ogłosiła, że spółka Neovest Inc, dostawca systemu zarządzania zleceniami i realizacją (OEMS), który ułatwia elektroniczny handel, zgodziła się zapłacić 2,75 mln USD kary za brak rejestracji jako broker.

Stanowiło to naruszenie federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych. Sprawa Neovest jest pierwszym przypadkiem prowadzonym przez SEC, w którym dostawca OEMS został oskarżony o działanie jako niezarejestrowany broker.

Zgodnie z postanowieniem SEC, Neovest, spółka zależna JPMorgan Chase & Co, prowadzi OEMS, który pozwala klientom kierować zlecenia na akcje i opcje do ponad 360 wybranych przez klienta brokerów docelowych. SEC stwierdza, że przed przejęciem przez JPMorgan Chase, spółka Neovest prowadziła działalność za pośrednictwem zarejestrowanego brokera, Neovest Trading Inc.

Amerykański regulator zaznacza jednak, że choć spółka Neovest wycofała swą rejestrację brokera po przejęciu przez JPMorgan, nadal prowadziła OEMS jako niezarejestrowany broker.  W zamian za swoje usługi OEMS, Neovest nadal otrzymywała również wynagrodzenie na podstawie transakcji poprzez przekierowywanie płatności od docelowych brokerów do spółki J.P. Morgan Securities LLC, zarejestrowanego brokera, który następnie przekazywał wpływy do Neovest.

Spółka zgadza się z decyzją SEC

SEC stwierdza również, że brak rejestracji Neovest jako brokera pozbawił klientów spółki ochrony związanej z rejestracją, w tym inspekcji i badań przeprowadzanych przez SEC oraz wymogu ustanowienia zasad i procedur w celu zabezpieczenia informacji o klientach. Według Josepha Sansone’a, szefa wydziału ds. nadużyć rynkowych SEC, spółka Neovest omijała system regulacyjny, który przyznaje brokerom przywilej działania na amerykańskich rynkach.

Postanowienie SEC nakłada na Neovest karę i stwierdza, że spółka umyślnie naruszyła artykuł 15(a) ustawy o obrocie papierami wartościowymi z 1934 roku (Securities Exchange Act of 1934).  Neovest nie przyznał się do winy i nie zaprzeczył zarzutom, jednak zgodził się z decyzją SEC i zapewnił, że nie będzie naruszać postanowień artykułu 15(a) ustawy o obrocie papierami wartościowymi, a także zgodził się zapłacić 2,75 mln USD kary.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę