menu

Strona Główna > Newsy > SEC obciąża 2 osoby związane z oszustwem w kotłowni

SEC obciąża 2 osoby związane z oszustwem w kotłowni


Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) doprowadziła do skazania dwóch oszustów związanych z nieuczciwym call-center. Kotłownia, w której pracowali, wyłudziła co najmniej 10 mln USD. 

Emin Cohen i Dennis Verderosa należą do 13 osób zaangażowanych w wyłudzenie 10 mln USD. Działalność, w której uczestniczyli przebiegała według klasycznego schematu oszustwa w kotłowni: telefony wykonywane do przeważnie starszych ludzi, miały nakłonić ich do podjęcia trefnych inwestycji. Pozyskane od nich pieniądze, zamiast na rynek, trafiały zaś do przestępców.

Obydwaj oszuści zostali obciążeni grzywnami. Emil Cohen zapłaci 136 tys. USD, a Dennis Verderos 383 tys. USD. Do podanych kwot mają dołączyć odsetki, a całość zostanie odzyskana w ramach przepadku mienia, gdy obaj nieuczciwi telemarketerzy otrzymają wyroki w sprawie karnej. Toczące się równolegle do działań SEC, postępowanie może zakończyć się wkrótce. Cohen i Verderos przyznali się już bowiem do winy. Grożą im kary więzienia, wynoszące odpowiednio, 24 i 72 miesiące pozbawienia wolności, po których będą objęci 3-letnim dozorem.

Kotłownia z Nowego Jorku

Emin Cohen i Dennis Verderosa dołączyli do 3 skazanych już wcześniej osób, uczestniczących w tym samym oszustwie. SEC rozliczyło się z nimi w czerwcu ubiegłego roku, obciążając ich grzywnami wysokości 2 mln 212 tys., 2 mln 446 tys. oraz 251 tys. dolarów. Każdy z nich może otrzymać również wyrok do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie karne jest ciągle w toku.

Według dokumentów sądowych kotłownia działała z Nowego Jorku. W pozwie wymieniono 27 osób i podmiotów prawnych, które czerpały zyski z nielegalnej działalności. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wszczęła działania przeciwko wszystkim 13 pracownikom SCAM’u. Każdy z nich został oskarżony za oszustwa, zaś 9 otrzymało dodatkowo zarzuty manipulacji rynkowej.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Najnowsze wiadomości:

bank goldman sachs zapłaci 2 mld usd w ramach ugody z doj

Goldman Sachs zawarł ugodę o wartości 2 mld USD

Bank Goldman Sachs zawarł ugodę z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości dotyczącą udziału banku w skandalu 1MDB ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (19.10): FXPB, EVFX, Markets Swiss…

Na listach ostrzeżeń pojawili się:  FXPB - fxpb.us AVEX Capital - avexcapital.com UI Group - ...
Czytaj dalej
trader of the month tickmill

Tickmill: trader września zarobił 45 000 USD

Zwycięzcą wrześniowej edycji konkursu Tickmill: Trader of The Month został Longjun. Wygraną przyniosły mu wysoka ...
Czytaj dalej

Australijski sąd nakłada 53 mln USD kary na trzy spółki

Australijski Sąd Federalny nałożył karę w wysokości 75 mln AUD (około 53,19 mln USD) na ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę