menu

Strona Główna > Newsy > SEC obciąża 2 osoby związane z oszustwem w kotłowni

SEC obciąża 2 osoby związane z oszustwem w kotłowni


Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) doprowadziła do skazania dwóch oszustów związanych z nieuczciwym call-center. Kotłownia, w której pracowali, wyłudziła co najmniej 10 mln USD. 

Emin Cohen i Dennis Verderosa należą do 13 osób zaangażowanych w wyłudzenie 10 mln USD. Działalność, w której uczestniczyli przebiegała według klasycznego schematu oszustwa w kotłowni: telefony wykonywane do przeważnie starszych ludzi, miały nakłonić ich do podjęcia trefnych inwestycji. Pozyskane od nich pieniądze, zamiast na rynek, trafiały zaś do przestępców.

Obydwaj oszuści zostali obciążeni grzywnami. Emil Cohen zapłaci 136 tys. USD, a Dennis Verderos 383 tys. USD. Do podanych kwot mają dołączyć odsetki, a całość zostanie odzyskana w ramach przepadku mienia, gdy obaj nieuczciwi telemarketerzy otrzymają wyroki w sprawie karnej. Toczące się równolegle do działań SEC, postępowanie może zakończyć się wkrótce. Cohen i Verderos przyznali się już bowiem do winy. Grożą im kary więzienia, wynoszące odpowiednio, 24 i 72 miesiące pozbawienia wolności, po których będą objęci 3-letnim dozorem.

Kotłownia z Nowego Jorku

Emin Cohen i Dennis Verderosa dołączyli do 3 skazanych już wcześniej osób, uczestniczących w tym samym oszustwie. SEC rozliczyło się z nimi w czerwcu ubiegłego roku, obciążając ich grzywnami wysokości 2 mln 212 tys., 2 mln 446 tys. oraz 251 tys. dolarów. Każdy z nich może otrzymać również wyrok do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie karne jest ciągle w toku.

Według dokumentów sądowych kotłownia działała z Nowego Jorku. W pozwie wymieniono 27 osób i podmiotów prawnych, które czerpały zyski z nielegalnej działalności. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wszczęła działania przeciwko wszystkim 13 pracownikom SCAM’u. Każdy z nich został oskarżony za oszustwa, zaś 9 otrzymało dodatkowo zarzuty manipulacji rynkowej.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.



Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (15.06): RevoTrade, Tradobit, Antares…

All Financial Trading - www.allfinancialtrading.com JMGTradingMarkets - www.jmgtradingmarkets.com EUFM / European Financial Market - www.eufm.eu Eu-Trade4u ...
Czytaj dalej
były trader jp morgan spędzi 8 miesięcy w więzieniu

Deutsche Bank może zarobić 1 mld USD na inwestycji w firmę żeglugową

Mark Spehn nie mógł dołączyć do miliardera Idana Ofera na przyjęciu z okazji pierwszej oferty ...
Czytaj dalej
kubańskie banki nie będą przyjmować dolarów w gotówce

Banki na Kubie przestaną przyjmować dolary w gotówce

Od 21 czerwca kubańskie banki przestaną przyjmować dolary w gotówce, z powodu embarga nałożonego przez ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (14.06): SEC aktualizuje zbiorczą listę ostrzeżeń

Investorcog - www.investorcog.com Irvine Mutual - www.irvinemutual.com JC Capital Markets - www.jccapitalmarkets.com Lane Capital Group - ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę