menu

Strona Główna > Newsy > SEC zamierza dokonać przeglądu programu nagród dla informatorów

SEC zamierza dokonać przeglądu programu nagród dla informatorów


Program nagradzania informatorów prowadzony przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pozwolił jej odzyskać blisko 3 mld USD w nałożonych sankcjach.

Jednocześnie 186 informatorów otrzymało łącznie około 942 mln USD w formie nagród. Przewodniczący SEC Gary Gensler przemawiał przed National Whistleblower Center i przypomniał, że osoby zgłaszające przypadki naruszenia odgrywają kluczową rolę w egzekwowaniu prawa.

Podkreślając swoje zaangażowanie w program nagradzania informatorów Gensler ujawnił, że planuje dokonać przeglądu programu w celu poprawy jego wydajności i skuteczności.

– Wskazówki, uwagi i wnioski, które dostarczają informatorzy, są kluczowe dla Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, ponieważ egzekwujemy zasady funkcjonowania na naszych rynkach kapitałowych. Gdy widzę działania Komisji w zakresie egzekwowania prawa, przypominam sobie, jak program informowania o nieprawidłowościach pomaga nam lepiej pełnić nasze obowiązki, realizować misję i chronić inwestorów przed nieprawidłowościami – powiedział SEC Gary Gensler.

Prawie 1 mld USD w wypłaconych nagrodach

Szef Komisji Papierów Wartościowych i Giełd poprosił pracowników o zbadanie, czy i jak można jeszcze bardziej wzmocnić program, aby zapewnić, że SEC będzie w ramach swych kompetencji identyfikować, rozwiązywać i zapobiegać nieprawidłowościom. Agencja chce się mieć pewność, że osoby zgłaszające nieprawidłowości mogą ujawnić się, gdy zauważą niewłaściwe zachowanie, będą odpowiednio wynagradzane zgodnie z ramami ustanowionymi przez Kongres, oraz że osoby zgłaszające nieprawidłowości są chronione przed odwetem.

Program SEC pozwolił odzyskać prawie 3 mld USD w sankcjach pieniężnych, a w jego ramach 186 osób otrzymało łącznie 942 mln USD. Nagrody dla informatorów mogą wynosić od 10% do 30% zebranych pieniędzy, gdy sankcje pieniężne przekraczają 1 mln USD. Rozwój rynku kryptowalut oraz związany z  nim wzrost liczby oszustw kryptowalutowych jest jedną z głównych przyczyn rekordowych nagród przyznanych przez regulatora.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę