menu

Strona Główna > Newsy > SEC zamierza dokonać przeglądu programu nagród dla informatorów

SEC zamierza dokonać przeglądu programu nagród dla informatorów


Program nagradzania informatorów prowadzony przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pozwolił jej odzyskać blisko 3 mld USD w nałożonych sankcjach.

Jednocześnie 186 informatorów otrzymało łącznie około 942 mln USD w formie nagród. Przewodniczący SEC Gary Gensler przemawiał przed National Whistleblower Center i przypomniał, że osoby zgłaszające przypadki naruszenia odgrywają kluczową rolę w egzekwowaniu prawa.

Podkreślając swoje zaangażowanie w program nagradzania informatorów Gensler ujawnił, że planuje dokonać przeglądu programu w celu poprawy jego wydajności i skuteczności.

– Wskazówki, uwagi i wnioski, które dostarczają informatorzy, są kluczowe dla Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, ponieważ egzekwujemy zasady funkcjonowania na naszych rynkach kapitałowych. Gdy widzę działania Komisji w zakresie egzekwowania prawa, przypominam sobie, jak program informowania o nieprawidłowościach pomaga nam lepiej pełnić nasze obowiązki, realizować misję i chronić inwestorów przed nieprawidłowościami – powiedział SEC Gary Gensler.

Prawie 1 mld USD w wypłaconych nagrodach

Szef Komisji Papierów Wartościowych i Giełd poprosił pracowników o zbadanie, czy i jak można jeszcze bardziej wzmocnić program, aby zapewnić, że SEC będzie w ramach swych kompetencji identyfikować, rozwiązywać i zapobiegać nieprawidłowościom. Agencja chce się mieć pewność, że osoby zgłaszające nieprawidłowości mogą ujawnić się, gdy zauważą niewłaściwe zachowanie, będą odpowiednio wynagradzane zgodnie z ramami ustanowionymi przez Kongres, oraz że osoby zgłaszające nieprawidłowości są chronione przed odwetem.

Program SEC pozwolił odzyskać prawie 3 mld USD w sankcjach pieniężnych, a w jego ramach 186 osób otrzymało łącznie 942 mln USD. Nagrody dla informatorów mogą wynosić od 10% do 30% zebranych pieniędzy, gdy sankcje pieniężne przekraczają 1 mln USD. Rozwój rynku kryptowalut oraz związany z  nim wzrost liczby oszustw kryptowalutowych jest jedną z głównych przyczyn rekordowych nagród przyznanych przez regulatora.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

trader of the month tickmill

Tickmill: trader sierpnia ze skutecznością 80%

Nowym traderem miesiąca w konkursie Tickmill został Ahmed, który wykazał się w sierpniu imponującą skutecznością na poziomie ...
Czytaj dalej
etoro nawiązuje współpracę z arsenalem - źródło: arsenal

eToro nawiązuje współpracę z Arsenalem

Izraelski broker eToro poinformował o nawiązaniu współpracy z angielskim klubem piłkarskim Arsenal Londyn. To jeden ...
Czytaj dalej
broker capital.com informuje o dużym wzroście liczby nowych użytkowników w 1 kwartale 2021

Capital.com wprowadza wpłaty i wypłaty poprzez PayPal

Capital.com, jedna z najszybciej rozwijających się platform handlowych i inwestycyjnych w Europie, ogłosiła, że wprowadziła ...
Czytaj dalej
fed utrzymuje politykę monetarną na obecnym kursie

Fed: rynki przygotowane na zmianę polityki monetarnej

Kilka miesięcy temu prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział, że zdaniem banku centralnego w gospodarce ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę