menu

Strona Główna > Newsy > SFC nakłada 2,1 mln HKD kary na Credit Suisse Securities

SFC nakłada 2,1 mln HKD kary na Credit Suisse Securities


Securities and Futures Commission (SFC), regulująca rynek finansowy Hongkongu, poinformowała o nałożeniu kary w wysokości 2,1 mln HKD (ok. 271 866 USD) na Credit Suisse. Decyzja SFC związana jest z naruszeniami przepisów w zakresie elektronicznych systemów tradingowych.

Regulator ujawnił, że w dniu 28 lutego 2019 między godzinami 9:39 i 9:47 spółka wprowadziła na rynek 16 935 błędnych cen rynkowych, co skutkowało realizacją 8042 opcji po cenach odbiegających od dominujących cen rynkowych. Incydent był spowodowany błędem logicznym w programie mapującym stosowanym przez Credit Suisse do generowania cen rynkowych.

SFC uznała, że system kontroli wewnętrznej Credit Suisse i regularne testy nie zapobiegły nieprawidłowościom i nie wykryły błędów. Na tej podstawie regulator zdecydował, że niedociągnięcia ze strony brokera stanowią naruszenie wymogów elektronicznego tradingu. Podejmując swą decyzję, SFC wzięła pod uwagę odpowiednie okoliczności, takie jak szybkie środki naprawcze wdrożone przez Credit Suisse po tym incydencie oraz współpracę z regulatorem w toku postępowania.

Regulatorzy nakładają wysokie kary

To kolejna kara dla Credit Suisse. W lipcu bieżącego roku Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji ukarała Credit Suisse grzywną w wysokości 75 tysięcy USD. Podstawą lipcowej kary była informacja o naruszeniach złożona przez Rynkową Radę Dyscyplinarną (Markets Disciplinary Panel, MDP). We wrześniu natomiast oddział spółki w USA otrzymał karę 600 tys. USD od amerykańskiego regulatora.

Kary nakłada również regulator Hongkongu. Niedawno szerokim echem odbiła się grzywna w wysokości 350 mln USD, jaką SFC zastosowała wobec azjatyckiego oddziału banku Goldman Sachs. To efekt zaangażowania w malezyjski skandal 1MDB. Za tę samą aferę Goldman Sachs otrzymał też 2 mld USD kary w USA i 2,5 mld USD w Malezji.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

trader of the month tickmill

Tickmill: trader sierpnia ze skutecznością 80%

Nowym traderem miesiąca w konkursie Tickmill został Ahmed, który wykazał się w sierpniu imponującą skutecznością na poziomie ...
Czytaj dalej
etoro nawiązuje współpracę z arsenalem - źródło: arsenal

eToro nawiązuje współpracę z Arsenalem

Izraelski broker eToro poinformował o nawiązaniu współpracy z angielskim klubem piłkarskim Arsenal Londyn. To jeden ...
Czytaj dalej
broker capital.com informuje o dużym wzroście liczby nowych użytkowników w 1 kwartale 2021

Capital.com wprowadza wpłaty i wypłaty poprzez PayPal

Capital.com, jedna z najszybciej rozwijających się platform handlowych i inwestycyjnych w Europie, ogłosiła, że wprowadziła ...
Czytaj dalej
fed utrzymuje politykę monetarną na obecnym kursie

Fed: rynki przygotowane na zmianę polityki monetarnej

Kilka miesięcy temu prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział, że zdaniem banku centralnego w gospodarce ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę