menu

Strona Główna > Newsy > SFC nakłada 2,1 mln HKD kary na Credit Suisse Securities

SFC nakłada 2,1 mln HKD kary na Credit Suisse Securities


Securities and Futures Commission (SFC), regulująca rynek finansowy Hongkongu, poinformowała o nałożeniu kary w wysokości 2,1 mln HKD (ok. 271 866 USD) na Credit Suisse. Decyzja SFC związana jest z naruszeniami przepisów w zakresie elektronicznych systemów tradingowych.

Regulator ujawnił, że w dniu 28 lutego 2019 między godzinami 9:39 i 9:47 spółka wprowadziła na rynek 16 935 błędnych cen rynkowych, co skutkowało realizacją 8042 opcji po cenach odbiegających od dominujących cen rynkowych. Incydent był spowodowany błędem logicznym w programie mapującym stosowanym przez Credit Suisse do generowania cen rynkowych.

SFC uznała, że system kontroli wewnętrznej Credit Suisse i regularne testy nie zapobiegły nieprawidłowościom i nie wykryły błędów. Na tej podstawie regulator zdecydował, że niedociągnięcia ze strony brokera stanowią naruszenie wymogów elektronicznego tradingu. Podejmując swą decyzję, SFC wzięła pod uwagę odpowiednie okoliczności, takie jak szybkie środki naprawcze wdrożone przez Credit Suisse po tym incydencie oraz współpracę z regulatorem w toku postępowania.

Regulatorzy nakładają wysokie kary

To kolejna kara dla Credit Suisse. W lipcu bieżącego roku Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji ukarała Credit Suisse grzywną w wysokości 75 tysięcy USD. Podstawą lipcowej kary była informacja o naruszeniach złożona przez Rynkową Radę Dyscyplinarną (Markets Disciplinary Panel, MDP). We wrześniu natomiast oddział spółki w USA otrzymał karę 600 tys. USD od amerykańskiego regulatora.

Kary nakłada również regulator Hongkongu. Niedawno szerokim echem odbiła się grzywna w wysokości 350 mln USD, jaką SFC zastosowała wobec azjatyckiego oddziału banku Goldman Sachs. To efekt zaangażowania w malezyjski skandal 1MDB. Za tę samą aferę Goldman Sachs otrzymał też 2 mld USD kary w USA i 2,5 mld USD w Malezji.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

ICC Intercertus Capital zawiera ugodę z CySEC

ICC Intercertus Capital zawiera ugodę z CySEC

Spółka ICC Intercertus Capital Limited, operator marki Axiance, która oferuje instrumenty rynku forex i kontrakty ...
Czytaj dalej
ASIC ostrzega przed kampaniami typu „pump and dump”

ASIC: 28% inwestorów nie chce inwestować w kontrakty CFD

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) opublikowała raport z badania inwestorów detalicznych, w którym ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

FXBFI Broker zawiera ugodę z CySEC o wartości 150 tys. EUR

FXBFI Broker Financial Investment Limited, firma inwestycyjna zarejestrowana na Cyprze, zapłaciła 150 tys. EUR Cypryjskiej ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje kolejne towary do swej platformy

Broker internetowy eToro dodał do swojej platformy inwestycyjnej osiem towarów. Tym razem wśród nowych aktywów ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę