menu

Strona Główna > Newsy > SFC nakłada zakaz na byłego pracownika CTSL

SFC nakłada zakaz na byłego pracownika CTSL


Regulująca rynek finansowy Hongkongu – Securities and Futures Commission (SFC) zakazała byłemu pracownikowi China Tonghai Securities Limited (CTSL) jakiejkolwiek aktywności na rynku przez okres 18 miesięcy. To kara za przeprowadzanie nieautoryzowanych transakcji z rachunków klientów.

Postępowanie przeprowadzone przez SFC wykazało, że w okresie od kwietnia 2011 roku do czerwca 2018 roku Chan Yiu Ting zrealizował 6031 transakcji w imieniu klienta, nie uzyskując wcześniej jego zgody. Łączna suma transakcji przekracza 573 mln USD. Ponadto były pracownik CTSL nie zgłaszał nieautoryzowanych transakcji swemu pracodawcy i nie stosował się do instrukcji, jakie otrzymywał od klientów.

Rejestry spółki CTSL wskazują, że klient podpisał upoważnienie do obsługi rachunku, jednak na innego pracownika, którym był brat Chana. Co więcej, upoważnienie zostało wycofane w roku 2011, kiedy to klient zdecydował się na przeniesienie obsługi rachunków do Chana. W tym przypadku jednak klient nie upoważnił opiekuna rachunku do działania bez jego zgody. Gdy dział ds. zgodności z prawem spółki CTSC zwrócił się do Chana o uzyskanie od klienta pisemnej zgody na prowadzenie rachunku oraz zatwierdzenie wcześniejszych transakcji, były pracownik spółki nawet nie próbował skontaktować się z klientem.

Chan bez licencji SFC

W momencie złamania przepisów Chan był przedstawicielem handlowym zarejestrowanym w SFC. Na tej podstawie mógł on zajmować się obrotem papierów wartościowych i kontraktami futures. Na mocy decyzji podjętej przez regulatora Chan Yiu Ting stracił swą licencję SFC i nie jest już zarejestrowany w Hong Kong Monetary Authority. Postępowanie Chana było również niezgodne z wewnętrzną polityką jego pracodawcy, a jego zachowanie naruszało standardy Kodeksu postępowania. Na tej podstawie SFC uznała, że nie jest on osobą, która może legitymować się licencją regulatora.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (24.09): ValueFX, EU FX Index…

Na listach ostrzeżeń pojawili się: Tiomarkets (Tio Markets Ltd) - tiomarkets.com EU FX Index (Terratech ...
Czytaj dalej

Ticmill ostrzega przed fałszywą stroną Tickmill Crypto

W mailingu rozesłanym do klientów, Ticmill ostrzegł przed firmą, która podszywa się pod jego markę.  ...
Czytaj dalej
uokik nakłady kary na banki

UOKiK nakłada ponad 60 mln zł kary na BNP Paribas, Millennium i Santander

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny zakwestionował postanowienia zawarte w aneksach do umów kredytowych, które nieprecyzyjnie określają ...
Czytaj dalej
swissquote broker z dobrymi zyskami

Swissquote dołącza do ekosystemu oneZero

Na tle nieporównywalnego roku upływającego pod znakiem globalnych wydarzeń i bezprecedensowych wolumenów obrotu, krajobraz instytucjonalnego ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę