menu

Strona Główna > Newsy > SFC nakłada zakaz na byłego pracownika CTSL

SFC nakłada zakaz na byłego pracownika CTSL


Regulująca rynek finansowy Hongkongu – Securities and Futures Commission (SFC) zakazała byłemu pracownikowi China Tonghai Securities Limited (CTSL) jakiejkolwiek aktywności na rynku przez okres 18 miesięcy. To kara za przeprowadzanie nieautoryzowanych transakcji z rachunków klientów.

Postępowanie przeprowadzone przez SFC wykazało, że w okresie od kwietnia 2011 roku do czerwca 2018 roku Chan Yiu Ting zrealizował 6031 transakcji w imieniu klienta, nie uzyskując wcześniej jego zgody. Łączna suma transakcji przekracza 573 mln USD. Ponadto były pracownik CTSL nie zgłaszał nieautoryzowanych transakcji swemu pracodawcy i nie stosował się do instrukcji, jakie otrzymywał od klientów.

Rejestry spółki CTSL wskazują, że klient podpisał upoważnienie do obsługi rachunku, jednak na innego pracownika, którym był brat Chana. Co więcej, upoważnienie zostało wycofane w roku 2011, kiedy to klient zdecydował się na przeniesienie obsługi rachunków do Chana. W tym przypadku jednak klient nie upoważnił opiekuna rachunku do działania bez jego zgody. Gdy dział ds. zgodności z prawem spółki CTSC zwrócił się do Chana o uzyskanie od klienta pisemnej zgody na prowadzenie rachunku oraz zatwierdzenie wcześniejszych transakcji, były pracownik spółki nawet nie próbował skontaktować się z klientem.

Chan bez licencji SFC

W momencie złamania przepisów Chan był przedstawicielem handlowym zarejestrowanym w SFC. Na tej podstawie mógł on zajmować się obrotem papierów wartościowych i kontraktami futures. Na mocy decyzji podjętej przez regulatora Chan Yiu Ting stracił swą licencję SFC i nie jest już zarejestrowany w Hong Kong Monetary Authority. Postępowanie Chana było również niezgodne z wewnętrzną polityką jego pracodawcy, a jego zachowanie naruszało standardy Kodeksu postępowania. Na tej podstawie SFC uznała, że nie jest on osobą, która może legitymować się licencją regulatora.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

asic uderza w dwa scamy

ASIC ogłasza poważne zmiany zasad integralności rynku

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) opublikowała nowe zasady integralności rynku, których celem jest ...
Czytaj dalej

Promocja Purple Trading: 50% zniżki dla pierwszych 100 osób

Broker Purple Trading ogłosił promocję, w której nagrodzi 100 pierwszych osób, które otworzą u niego ...
Czytaj dalej
maltański nadzór finansowy mfsa

MFSA nałożyła blisko 1 mln EUR kar administracyjnych w 2020 roku

Maltański Urząd Nadzoru Usług Finansowych (MFSA) opublikował roczne sprawozdanie za 2020 rok, w którym wskazuje, ...
Czytaj dalej
fed utrzymuje politykę monetarną na obecnym kursie

Fed zachowuje optymizm i nie zmienia polityki monetarnej

Zgodnie z oczekiwaniami, Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) jednogłośnie utrzymał stopy procentowe na niezmienionym poziomie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę