menu

Soros, Rothschildowie i Rockefellerowie inwestują w kryptowaluty


W 2017 rok wiele liczących się w świecie inwestowania osób negatywnie podchodziła do tematu Bitcoina i jego pochodnych. Negatywnie wypowiadał się o nich m.in prezes JP Morgan i George Soros, inaczej znany jako ”Człowiek który pokonał Bank Anglii”. Spowodowało to dużą niepewności w branży, gdyż Bitcoin zaliczał kolejne rekordy, a świat wydawał się coraz bardziej odwracać od kryptowalut. Pomimo słabego początku roku 2018, teraz wszystko wskazuje na to, że kryptowaluty mogą niedługo przeżyć kolejny boom.

Soros po cichu romansuje z kryptowalutami?

Adam Fisher, osoba odpowiedzialna w Soros Fund Management za makro inwestycje, uzyskała wewnętrzną zgodę na handel kryptowalutami już kilka miesięcy temu, jednak póki co nie dokonał znaczących ruchów. Może się to jednak niedługo zmienić – od czasu, gdy w styczniu tego roku Soros nazwał wirtualne waluty bańką, wartość Bitcoina spadła o 41%. Znając jednak historię inwestycji tego gracza, jego słowa raczej nie zostały rzucone bez przyczyny, tak więc mogą zbliżać się wielkie zakupy.

Rockefellerowie i Rothschildowie

Swoją dolę z kryptowalut chce ugrać również rodzina Rockefellerów. Venrock, oficjalny fundusz venture capital rodziny, wedle najnowszych informacji podpisał umowę partnerską z CoinFund, funduszem inwestycyjnym który wspiera branżę kryptograficzną i innowacyjne firmy oparte o blockchain. Jak mówi David Pakman, osoba odpowiedzialna za tego typu umowy:

Na rynku jest wielu krypto-traderów i funduszy hedgingowych opartych o kryptowaluty. Ta sytuacja dla nas jest jednak zupełnie inna, patrzymy na to, jako na inwestycje wysoko ryzykowną. Chcemy współpracować z zespołem który faktycznie inwestował i pomagał w projektowaniu wielu różnych projektów z branży kryptograficznej.

CoinFund jest właścicielem platformy Coinlist która wspomaga ICO tokenów i walut. Jest również producentem aplikacji Kik służącej do czatowania, która w ramach swojego pierwszego ICO zyskała prawie 100 milionów dolarów.

W grudniu ubiegłego roku pojawiły się informację, ze również rodzina Rothschildów postanowiła zainwestować w wirtualne waluty za pośrednictwem platformy Grayscale Bitcoin Trust. Póki co nie pojawiły się jednak żadne nowe informacje, lecz widząc ruchy pozostałych dużych graczy, może się to niedługo zmienić.

Nie taki wilk straszny jak go malują?

Zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych kryptowalutami, może bardzo znacząco odbić się na rynku. W związku z tymi i ostatnimi wydarzeniami tj. oświadczeniach rządu Malty i Luksemburga oraz rozjaśnianiem się sytuacji w Korei Południowej można uznać, że Bitcoin swoje najgorsze ma póki co za sobą. Mamy za sobą marzec, miesiąc historycznie najgorszy dla kursu popularnej waluty, także efekty ruchów grubych ryb powinny niedługo odbić się na rynkach. Czy to zapewni przyszłość kryptowalutom? Na pewno nie, ale po raz kolejny udowadnia ogromny potencjał tego innowacyjnego finansowego rozwiązania.


Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

„Rafał Zaorski Wyjawia Publicznie Prawdę…” czyli jak działają scamy

Użytkowników Facebooka zasypują reklamy prowadzące do scamów i oszustw inwestycyjnych. Jedną z ostatnich ofiar procederu ...
Czytaj dalej
Polski rząd chce współpracować z założycielem Bitbay

Rosyjska kancelaria oferuje odzyskanie $2 mld z Mt. Gox

Mt. Gox była największą giełdą kryptowalutową na świecie. Jej działalność zakończył atak hakerski: skradziono 850 ...
Czytaj dalej
Logo Admiral Markets

Oszuści podszywają się pod Admiral Markets

Broker Admiral Markets ostrzegł inwestorów przed próbami wyłudzenia dokonywanymi przez oszustów podających się za jego ...
Czytaj dalej
Rosja chce obniżyć maksymalny lewar

Rosyjski rynek Forex/CFD umiera

Bank centralny Federacji Rosyjskiej prowadzi 200 spraw przeciwko tzw. kotłowniom. Przez ich działalność, przypominającą film ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę