menu

Soros, Rothschildowie i Rockefellerowie inwestują w kryptowaluty


W 2017 rok wiele liczących się w świecie inwestowania osób negatywnie podchodziła do tematu Bitcoina i jego pochodnych. Negatywnie wypowiadał się o nich m.in prezes JP Morgan i George Soros, inaczej znany jako ”Człowiek który pokonał Bank Anglii”. Spowodowało to dużą niepewności w branży, gdyż Bitcoin zaliczał kolejne rekordy, a świat wydawał się coraz bardziej odwracać od kryptowalut. Pomimo słabego początku roku 2018, teraz wszystko wskazuje na to, że kryptowaluty mogą niedługo przeżyć kolejny boom.

Soros po cichu romansuje z kryptowalutami?

Adam Fisher, osoba odpowiedzialna w Soros Fund Management za makro inwestycje, uzyskała wewnętrzną zgodę na handel kryptowalutami już kilka miesięcy temu, jednak póki co nie dokonał znaczących ruchów. Może się to jednak niedługo zmienić – od czasu, gdy w styczniu tego roku Soros nazwał wirtualne waluty bańką, wartość Bitcoina spadła o 41%. Znając jednak historię inwestycji tego gracza, jego słowa raczej nie zostały rzucone bez przyczyny, tak więc mogą zbliżać się wielkie zakupy.

Rockefellerowie i Rothschildowie

Swoją dolę z kryptowalut chce ugrać również rodzina Rockefellerów. Venrock, oficjalny fundusz venture capital rodziny, wedle najnowszych informacji podpisał umowę partnerską z CoinFund, funduszem inwestycyjnym który wspiera branżę kryptograficzną i innowacyjne firmy oparte o blockchain. Jak mówi David Pakman, osoba odpowiedzialna za tego typu umowy:

Na rynku jest wielu krypto-traderów i funduszy hedgingowych opartych o kryptowaluty. Ta sytuacja dla nas jest jednak zupełnie inna, patrzymy na to, jako na inwestycje wysoko ryzykowną. Chcemy współpracować z zespołem który faktycznie inwestował i pomagał w projektowaniu wielu różnych projektów z branży kryptograficznej.

CoinFund jest właścicielem platformy Coinlist która wspomaga ICO tokenów i walut. Jest również producentem aplikacji Kik służącej do czatowania, która w ramach swojego pierwszego ICO zyskała prawie 100 milionów dolarów.

W grudniu ubiegłego roku pojawiły się informację, ze również rodzina Rothschildów postanowiła zainwestować w wirtualne waluty za pośrednictwem platformy Grayscale Bitcoin Trust. Póki co nie pojawiły się jednak żadne nowe informacje, lecz widząc ruchy pozostałych dużych graczy, może się to niedługo zmienić.

Nie taki wilk straszny jak go malują?

Zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych kryptowalutami, może bardzo znacząco odbić się na rynku. W związku z tymi i ostatnimi wydarzeniami tj. oświadczeniach rządu Malty i Luksemburga oraz rozjaśnianiem się sytuacji w Korei Południowej można uznać, że Bitcoin swoje najgorsze ma póki co za sobą. Mamy za sobą marzec, miesiąc historycznie najgorszy dla kursu popularnej waluty, także efekty ruchów grubych ryb powinny niedługo odbić się na rynkach. Czy to zapewni przyszłość kryptowalutom? Na pewno nie, ale po raz kolejny udowadnia ogromny potencjał tego innowacyjnego finansowego rozwiązania.Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
broker etx capital

Najnowsze wiadomości:

Wyniki polskich inwestorów - Q1 2018

Brokerzy zaprezentowali wyniki swoich klientów za Q1 2018

Polskie domy maklerskie działające na rynkach OTC od III kwartału 2016 roku są zoobligowanE do ...
Czytaj dalej
Admiral Markets rozszerza swoją ofertę

Nowy rodzaj kont od Admiral Markets

Międzynarodowy broker Admiral Markets ogłosił wprowadzenie nowego typu kont Admiral.Invest na swoją platformę opartą o ...
Czytaj dalej
wybór brokera forex

Jak wybrać brokera FX/CFD? Sprawdź w naszym eBooku

Zastanawiałeś się jak wybrać najlepszego brokera dla siebie? Jeśli tak, to z pewnością powinieneś zapoznać ...
Czytaj dalej
XTB publikuje wyniki za I kwartał 2018

XTB publikuje dane za Q1 2018

Jeden z największych polskich brokerów, X-Trade Brokers, opublikował właśnie dane dotyczące wyników swoich klientów w ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę