menu

Strona Główna > Newsy > S&P Global zamierza kupić IHS Markit za 44 mld USD

S&P Global zamierza kupić IHS Markit za 44 mld USD


Według doniesień magazynu Wall Street Journal, spółka S&P Global zamierza przejąć HIS Markit Ltd. Dziennikarze, powołując się na „osoby znające kulisy sprawy”, twierdzą, że kwota transakcji wyniesie 44 mld USD. Jeżeli te informacje potwierdzą się, będzie to największa tego typu transakcja w tym roku.

Dotychczas żadna z firm nie potwierdziła możliwości połączenia, jednak oczekuje się, że oficjalny komunikat pojawi się jeszcze w tym tygodniu. Spółka IHS Markit powstała w roku 2016 w wyniku połączenia spółek IHS i Markit. Obecnie firma ma swą siedzibę w Londynie i oferuje bankom oprogramowanie obsługujące oferty akcji i obligacji. Wartość rynkowa IHS Markit szacowana jest na około 37 mld USD. Jest to jeden z największych dostawców streamingu danych finansowych, a popyt na usługi spółki znacząco wzrósł w ciągu ostatnich kilku lat. Według danych finansowych za trzeci kwartał, firma IHS Markit osiągnęła ponad 300% wzrostu w dochodach netto.

Z kolei S&P Global jest jedną z wiodących firm w obszarze danych dotyczących rynków kapitałowych i towarowych. Spółka specjalizuje się sporządzaniu ratingów krajów i przedsiębiorstw. W roku 2011 S&P Global oddzieliła się od spółki McGraw-Hill i obecnie jej wartość rynkowa wynosi około 82 mld USD.

Rośnie znaczenie danych finansowych

W ciągu ostatnich dwóch dekad gwałtownie wzrosło zapotrzebowanie na dane finansowe, w efekcie na rynku pojawiło się wiele firm oferujących takie usługi. Mimo że przejęcie IHS Mrkit przez S&P Global nie zostało jeszcze sfinalizowane, spółka zarządzająca londyńską giełdą (London Stock Exchange) toruje sobie drogę do przejęcia firmy Refinitiv za 27 mld USD. Przejęcie to wcześniej napotkało na przeszkody ze strony regulatorów antymonopolowych w Europie. W efekcie operator giełdy musiał pozbyć się swoich udziałów we włoskiej giełdzie. Grupa LSE zamierza zamknąć transakcję przejęcia spółki Refinitiv w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

tradingview osiąga kapitalizację rzędu 3 mld

Platforma TradingView pozyskała finansowanie w wysokości 298 mln USD

Spółka TradingView, jedna z najpopularniejszych na świecie platform do tworzenia wykresów dla inwestorów i traderów, ...
Czytaj dalej
etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro (UK) ze wzrostem przychodów o 717% w 2020 roku

Spółka eToro (UK) Limited, brytyjski oddział globalnej grupy, ujawniła swoje dane finansowe za rok fiskalny ...
Czytaj dalej
Atak hakerski na ASIC

ASIC bierze na cel 300-osobową grupę pump and dump

Na kanale ASX Pump Organization w serwisie Telegram pojawiło się ostrzeżenie od Australijskiej Komisji Papierów ...
Czytaj dalej
giełda w bukareszcie z rekordową wartością transakcji

Zaskakująca aktywność traderów detalicznych w Korei Południowej

Ostatni miesiąc letnich wakacji przyniósł kontynuację kluczowych trendów w branży FX. Jak pokazują najnowsze dane ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę