menu

Strona Główna > Newsy > Surowe wyroki dla organizatorów piramidy finansowej Eagle Gates

Surowe wyroki dla organizatorów piramidy finansowej Eagle Gates


Wymiar sprawiedliwości w Tajlandii bardzo surowo potraktował zatrzymanych w sprawie piramidy finansowej Eagle Gates. Z 21 osób aresztowanych w kwietniu bieżącego roku, aż 19 otrzymało wyroki pozbawienia wolności.

Pierwsze wyroki zapadły przed miesiącem. 28 października sąd skazał czterech obywateli Tajlandii i dwóch obywateli Tajwanu za defraudację i oszustwo. Jeden z oskarżonych spędzi w więzieniu 50 lat, a pozostała piątka za kratami pozostanie przez 20 lat. Według doniesień Bangkok Post, cała szóstka ma również zwrócić pieniądze oszukanym inwestorom wraz z odsetkami wynoszącymi 8% w skali roku.

Kilka dni temu wyroki usłyszeli pozostali zatrzymani. Trzynastu organizatorów piramidy Eagle Gates zostało skazanych na 10 lat pozbawienia wolności, jednak sąd złagodził im karę do 6 lat i 8 miesięcy więzienia w zamian za złożenie zeznań, które przyczyniły się do wyjaśnienia sprawy. Dwie osoby zostały uniewinnione.

250 oszukanych inwestorów

Piramida Eagle Gates powstała w roku 2016. Spółka przedstawiała się jako amerykański podmiot obracający aktywami giełdowymi, obecny na rynku od 2005 roku. Eagle Gates od kilku lat była na celowniku organów śledczych. Spółka jest oskarżona o oszustwo na szkodę 250 klientów w Tajlandii i defraudację 235 mln THB (około 29 mln złotych).

W 2018 władze Tajlandii zatrzymały w tej sprawie obywatela USA. Były żołnierz armii amerykańskiej tłumaczył wówczas, że od 2016 roku był w kontakcie z rekruterem, który szukał dla firmy Eagle Gates „zachodniej twarzy”. Organizatorzy piramidy finansowej zapłacili mu 15 tys. USD za udział w kilku filmach promocyjnych. Przekonywały one inwestorów do powierzenia środków firmie Eagle Gates i obiecywały wysokie zyski. Po 13 miesiącach pobytu w areszcie Amerykanin został jednak oczyszczony z zarzutów i zwolniony.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

wall street

Kontynuacja spadków na Wall Street – spółki mają problem z inflacją. MakroPrzegląd #4/4 Maj

Rynek powoli wyczekuje końca spadków indeksu S&P500, który tracił na wartości siódmy tydzień z rzędu ...
Czytaj dalej
logo brokera etoro, który zamierza dać klientom kartę debetową

Komentarz eToro: Polak za granicą poszukuje okazji

Paweł Majtkowski, analityk rynków eToro w Polsce, opublikował komentarz poświęcony badaniu przeprowadzonemu przez eToro. Wynika ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

CySEC zawiera ugodę z operatorem marek eXcentral i NicoFX

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) zawarła ugodę z firmą Mount Nico Corp Ltd, ...
Czytaj dalej
reach4biz meetup

Reach4.biz Meetup – Inwestowanie w startupy i nowe technologie

Już 2 czerwca Warszawa otwiera się na inwestorów i startupy. Konferencja Reach4.biz Meetup - inwestycje ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę