menu

Strona Główna > Newsy > Surowe wyroki dla organizatorów piramidy finansowej Eagle Gates

Surowe wyroki dla organizatorów piramidy finansowej Eagle Gates


Wymiar sprawiedliwości w Tajlandii bardzo surowo potraktował zatrzymanych w sprawie piramidy finansowej Eagle Gates. Z 21 osób aresztowanych w kwietniu bieżącego roku, aż 19 otrzymało wyroki pozbawienia wolności.

Pierwsze wyroki zapadły przed miesiącem. 28 października sąd skazał czterech obywateli Tajlandii i dwóch obywateli Tajwanu za defraudację i oszustwo. Jeden z oskarżonych spędzi w więzieniu 50 lat, a pozostała piątka za kratami pozostanie przez 20 lat. Według doniesień Bangkok Post, cała szóstka ma również zwrócić pieniądze oszukanym inwestorom wraz z odsetkami wynoszącymi 8% w skali roku.

Kilka dni temu wyroki usłyszeli pozostali zatrzymani. Trzynastu organizatorów piramidy Eagle Gates zostało skazanych na 10 lat pozbawienia wolności, jednak sąd złagodził im karę do 6 lat i 8 miesięcy więzienia w zamian za złożenie zeznań, które przyczyniły się do wyjaśnienia sprawy. Dwie osoby zostały uniewinnione.

250 oszukanych inwestorów

Piramida Eagle Gates powstała w roku 2016. Spółka przedstawiała się jako amerykański podmiot obracający aktywami giełdowymi, obecny na rynku od 2005 roku. Eagle Gates od kilku lat była na celowniku organów śledczych. Spółka jest oskarżona o oszustwo na szkodę 250 klientów w Tajlandii i defraudację 235 mln THB (około 29 mln złotych).

W 2018 władze Tajlandii zatrzymały w tej sprawie obywatela USA. Były żołnierz armii amerykańskiej tłumaczył wówczas, że od 2016 roku był w kontakcie z rekruterem, który szukał dla firmy Eagle Gates „zachodniej twarzy”. Organizatorzy piramidy finansowej zapłacili mu 15 tys. USD za udział w kilku filmach promocyjnych. Przekonywały one inwestorów do powierzenia środków firmie Eagle Gates i obiecywały wysokie zyski. Po 13 miesiącach pobytu w areszcie Amerykanin został jednak oczyszczony z zarzutów i zwolniony.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

cmc markets ogłasza wyniki za pierwsze półrocze

CMC Markets przyspiesza cyfrową transformację z AWS

Broker CMC Markets nawiązał współpracę z Amazon Web Service (AWS), aby skuteczniej i bezpieczniej dostarczać ...
Czytaj dalej
oanda wprowadza nowe konta profesjonalne w australii

OANDA wprowadza profesjonalne konta w Australii

Niespełna dwa miesiące przed wprowadzeniem przez Australijską Komisję Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) zaostrzonych warunków ...
Czytaj dalej
prokuratura szuka osoby pokrzywdzone przez aspen holding

Prokuratura szuka pokrzywdzonych przez Aspen Holding

Prokuratura Krajowa wydała ostrzeżenie przed fałszywym brokerem Aspen Holding i prosi poszkodowanych o zgłaszanie się ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (26.01): Ballion, GMBanc, Tessline…

Na listach ostrzeżeń pojawili się:  Ballion (Ballion Investments Ltd.) - ballion.net GMBanc (Goldmans Banc) - ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę