menu

Strona Główna > Newsy > Światowe rynki na plusie przed decyzją o amerykańskim pułapie długu

Światowe rynki na plusie przed decyzją o amerykańskim pułapie długu


Światowe giełdy zanotowały wzrost w poniedziałek, napędzany ostrożnym optymizmem przed dyskusjami na temat 31,4 biliona dolarów amerykańskiego limitu zadłużenia. Inwestorzy z niecierpliwością oczekują na szereg danych ekonomicznych oraz sygnały od banków centralnych dotyczące potencjalnych podwyżek stóp procentowych.

Dlaczego to jest ważne? Kluczowe punkty:

  • Globalne rynki akcji reagują pozytywnie na perspektywę rozwiązania problemu amerykańskiego limitu zadłużenia, a kontrakty na amerykańskie i europejskie indeksy giełdowe wykazują wzrosty.
  • Rynki wschodzące wykazują mieszane reakcje – turecka lira osiągnęła dwumiesięczne minimum, natomiast tajski baht zyskał na wartości po wyborczym zwycięstwie opozycji.
  • Wynik dyskusji na temat amerykańskiego limitu zadłużenia będzie miał znaczący wpływ na globalny krajobraz finansowy, ponieważ domyślna wartość może powodować rozległe zakłócenia gospodarcze.
  • Dane ekonomiczne i działania banków centralnych w tym tygodniu mogą znacząco wpłynąć na rynki.

Dyskusje na temat amerykańskiego długu

Oczekiwania związane z dyskusjami na temat amerykańskiego limitu zadłużenia, połączone z szeregiem danych ekonomicznych i komunikatów banków centralnych, doprowadziły do wzrostu na światowych giełdach. Kontrakty na indeks S&P 500 i Nasdaq zyskały odpowiednio 0,4% i 0,3%, a europejskie rynki, reprezentowane przez regionalny indeks Stoxx, wzrosły o 0,4% do godziny 11:02 GMT.

Rynki wschodzące zareagowały różnie; turecka lira spadła do dwumiesięcznego minimum po nierozstrzygniętych wyborach w weekend, podczas gdy tajski baht zyskał prawie 1% po zwycięstwie opozycji w wyborach.

Bank centralny Chin utrzymał stopy procentowe dla średnioterminowych kredytów na niezmienionym poziomie, chociaż rosną oczekiwania, że w nadchodzących miesiącach może być nieuniknione złagodzenie polityki pieniężnej, aby wesprzeć ożywienie gospodarcze.

W kwestii amerykańskiego limitu zadłużenia, prezydent Joe Biden ma spotkać się z liderami Kongresu w nadchodzący wtorek, aby podnieść limit zadłużenia i uniknąć katastrofalnej niewypłacalności. Biden powiedział w sobotę, że rozmowy postępują.

Zaniepokojenie związane z niepodniesieniem limitu zadłużenia przez Kongres Stanów Zjednoczonych na czas, stworzyło duże zakłócenia na krótkim końcu krzywej dochodowości, ponieważ inwestorzy unikają obligacji, które dojrzewają w momencie, gdy Skarb może nie mieć środków.

W tym tygodniu wystąpi również szereg urzędników Rezerwy Federalnej, w tym przewodniczący Jerome Powell w piątek, co może wywołać wiele nagłówków, które przesuną wskaźnik jeszcze dalej.

Autor: ForexRev Team

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę