menu

Strona Główna > Newsy > Swissquote otrzymuje licencję CySEC

Swissquote otrzymuje licencję CySEC


Szwajcarski broker Swissquote uzyskał nową licencję operacyjną od regulatora rynku finansowego na Cyprze, Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC).

Muamar Behnam, dyrektor ds. sprzedaży w Swissquote, wyjaśnił w środę, że licencja została przyznana lokalnie utworzonej spółce zależnej, która funkcjonuje pod nazwą Swissquote Capital Markets Ltd (CY). Działalność w ramach nowego podmiotu rozpocznie się w przyszłym roku. Nie podano jednak konkretnego terminu.

– Cieszę się, że możemy podzielić się kolejną ważną wiadomością w krótkiej historii Swissquote. Otrzymaliśmy licencję od CySEC i jesteśmy gotowi do rozpoczęcia działalności w nowym roku – napisał Behnam we wpisie na swym profilu w LinkedIn.

Swissquote Group Holding SA, główna spółka holdingu Swissquote, jest jednym z niewielu brokerów notowanych na giełdzie. Broker jest regulowany w Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, na Malcie, w Dubaju, Hongkongu, na Malcie, w Singapurze i Luksemburgu.

Licencja cypryjskiej spółki inwestycyjnej (CIF) pozwoli szwajcarskiemu brokerowi rozszerzyć działalność w Europie, ponieważ korzystając z cypryjskiego podmiotu może świadczyć usługi także w innych krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). Wydaje się, że Swissquote od pewnego czasu przygotowywał się do uruchomienia działalności na Cyprze, ponieważ niedawno powiększył zespół w Limassol, a Zoltan Nemeth został mianowany dyrektorem operacyjnym na Cyprze.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

ACCC sprawdzi influencerów

ACCC sprawdzi influencerów

Australijska Komisja ds. Konkurencji i Konsumentów (ACCC) rozpoczęła w tym tygodniu przegląd w celu zidentyfikowania ...
Czytaj dalej
invest cuffs 2023

Wystartował Konkurs Invest Cuffs 2023! Oddaj głos na swoich faworytów

Już 24-25 marca 2023 roku odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie ...
Czytaj dalej
dolar usd usa

Inwestorzy szukają zysków za pośrednictwem gotówki

W ostatnich czterech tygodniach inwestorzy dodali około 135 mld USD do globalnych funduszy rynku pieniężnego, ...
Czytaj dalej
google otrzymał karę od francji

Nancy Pelosi sprzedała akcje Google o wartości 3 mln USD

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi sprzedała akcje Google warte 3 mln USD zaledwie miesiąc przed ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę