menu

Strona Główna > Newsy > Swissquote składa sprawozdanie finansowe za rok 2020

Swissquote składa sprawozdanie finansowe za rok 2020


Brytyjski Companies House poinformował, że Swissquote, internetowa platforma handlowa z siedzibą w Szwajcarii, złożyła pełne sprawozdanie finansowe za rok rozliczeniowy kończący się 31 grudnia 2020.

Według strony internetowej Companies House, dokument jest na etapie przetwarzania i będzie dostępny w ciągu dziesięciu dni. Według wcześniejszych doniesień medialnych, broker zanotował w 2020 roku znaczny wzrost przychodów netto i zysku netto oraz wyjątkowo duży wzrost liczby aktywnych klientów.

Ponadto firma Swissquote podkreśliła, że jej przychody netto wyniosły 317,3 mln CHF w 2020 roku, co stanowi wzrost o 37,6% w porównaniu do 2019 roku. Zyski netto przekroczyły oczekiwania i osiągnęły 91 mln CHF, co oznacza wzrost o ponad 100% w porównaniu do 2019 roku.

– Rok 2020 był wyjątkowy pod wieloma względami. Firma Swissquote osiągnęła silny i fundamentalny wzrost i może po raz pierwszy poinformować o ponad 400 000 rachunków klientów. Aktywa klientów wzrosły do rekordowego poziomu 39,8 mld CHF dzięki organicznemu napływowi nowych środków pieniężnych netto w wysokości 5,3 mld CHF. Przychody netto wzrosły o 37,6% do 317,3 miliona CHF, podczas gdy zysk przed opodatkowaniem wzrósł ponad dwukrotnie do 105,6 miliona CHF, w porównaniu z rokiem ubiegłym – komentowała niedawno platforma Swissquote.

Broker poszerza swą działalność

W ubiegłym miesiącu firma Swissquote ogłosiła uruchomienie cyfrowej aplikacji bankowej o nazwie „Yuh”, którą tworzy wspólnie z PostFinance, jednostką usług finansowych szwajcarskiej poczty. Ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem, obie firmy uruchomiły aplikację podczas wydarzenia online 11 maja 2021. Ponadto pod koniec ubiegłego roku platforma transakcyjna nawiązała współpracę z amerykańskim producentem samochodów elektrycznych Tesla, kierowanym przez Elona Muska. Swissquote chciało pomóc szwajcarskim klientom skorzystać z oferty cyfrowego leasingu dla osób zainteresowanych zakupem nowych samochodów w ramach ekspansji w branży motoryzacyjnej i sektorze kredytowym.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

inflacja

Ponure perspektywy dla rynków wschodzących

Pierwsza połowa roku była trudna dla rynków wschodzących, a wraz z rozpoczęciem przez Rezerwę Federalną ...
Czytaj dalej
Brytyjski rzecznik ds. usług finansowych wskazuje na rosnącą liczbę oszustw

Brytyjski rzecznik ds. usług finansowych wskazuje na rosnącą liczbę oszustw

Brytyjski rzecznik ds. usług finansowych opublikował coroczne dane dotyczące skarg za rok finansowy 2021/22 (od ...
Czytaj dalej
cena ropy spada gdy zapasy w usa rosną

Złe dane ze światowych rynków zapowiadają nadchodzącą recesję

W środę światowe rynki akcji drugi dzień z rzędu notowały spadki, a rentowność obligacji obniżyła ...
Czytaj dalej

70-80% traderów traciło środki w ciągu ostatnich 5 lat, średnio 6 657 zł [KNF]

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała raport na temat wyników klientów detalicznych na rynku Forex. Dotyczy on ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę