menu

Strona Główna > Newsy > Swissquote składa sprawozdanie finansowe za rok 2020

Swissquote składa sprawozdanie finansowe za rok 2020


Brytyjski Companies House poinformował, że Swissquote, internetowa platforma handlowa z siedzibą w Szwajcarii, złożyła pełne sprawozdanie finansowe za rok rozliczeniowy kończący się 31 grudnia 2020.

Według strony internetowej Companies House, dokument jest na etapie przetwarzania i będzie dostępny w ciągu dziesięciu dni. Według wcześniejszych doniesień medialnych, broker zanotował w 2020 roku znaczny wzrost przychodów netto i zysku netto oraz wyjątkowo duży wzrost liczby aktywnych klientów.

Ponadto firma Swissquote podkreśliła, że jej przychody netto wyniosły 317,3 mln CHF w 2020 roku, co stanowi wzrost o 37,6% w porównaniu do 2019 roku. Zyski netto przekroczyły oczekiwania i osiągnęły 91 mln CHF, co oznacza wzrost o ponad 100% w porównaniu do 2019 roku.

– Rok 2020 był wyjątkowy pod wieloma względami. Firma Swissquote osiągnęła silny i fundamentalny wzrost i może po raz pierwszy poinformować o ponad 400 000 rachunków klientów. Aktywa klientów wzrosły do rekordowego poziomu 39,8 mld CHF dzięki organicznemu napływowi nowych środków pieniężnych netto w wysokości 5,3 mld CHF. Przychody netto wzrosły o 37,6% do 317,3 miliona CHF, podczas gdy zysk przed opodatkowaniem wzrósł ponad dwukrotnie do 105,6 miliona CHF, w porównaniu z rokiem ubiegłym – komentowała niedawno platforma Swissquote.

Broker poszerza swą działalność

W ubiegłym miesiącu firma Swissquote ogłosiła uruchomienie cyfrowej aplikacji bankowej o nazwie „Yuh”, którą tworzy wspólnie z PostFinance, jednostką usług finansowych szwajcarskiej poczty. Ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem, obie firmy uruchomiły aplikację podczas wydarzenia online 11 maja 2021. Ponadto pod koniec ubiegłego roku platforma transakcyjna nawiązała współpracę z amerykańskim producentem samochodów elektrycznych Tesla, kierowanym przez Elona Muska. Swissquote chciało pomóc szwajcarskim klientom skorzystać z oferty cyfrowego leasingu dla osób zainteresowanych zakupem nowych samochodów w ramach ekspansji w branży motoryzacyjnej i sektorze kredytowym.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

tradingview osiąga kapitalizację rzędu 3 mld

Platforma TradingView pozyskała finansowanie w wysokości 298 mln USD

Spółka TradingView, jedna z najpopularniejszych na świecie platform do tworzenia wykresów dla inwestorów i traderów, ...
Czytaj dalej
etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro (UK) ze wzrostem przychodów o 717% w 2020 roku

Spółka eToro (UK) Limited, brytyjski oddział globalnej grupy, ujawniła swoje dane finansowe za rok fiskalny ...
Czytaj dalej
Atak hakerski na ASIC

ASIC bierze na cel 300-osobową grupę pump and dump

Na kanale ASX Pump Organization w serwisie Telegram pojawiło się ostrzeżenie od Australijskiej Komisji Papierów ...
Czytaj dalej
giełda w bukareszcie z rekordową wartością transakcji

Zaskakująca aktywność traderów detalicznych w Korei Południowej

Ostatni miesiąc letnich wakacji przyniósł kontynuację kluczowych trendów w branży FX. Jak pokazują najnowsze dane ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę