menu

Strona Główna > Newsy > Swissquote zamierza uruchomić własną giełdę kryptowalut

Swissquote zamierza uruchomić własną giełdę kryptowalut


Swissquote planuje otworzyć giełdę kryptowalut i chce dokonać tego w pierwszej połowie 2022 roku. Inne ambicje w przestrzeni kryptowalutowej obejmują uzyskanie pozycji „wiodącego szwajcarskiego dostawcy aktywów cyfrowych”. W tym celu broker zamierza poszerzyć swą ofertę kryptowalutową.

Jeśli giełda kryptowalut Swissquote rozpocznie działalność zgodnie z planem, w Szwajcarii nastąpi nagły wzrost dostępności do platform handlowych dla aktywów cyfrowych. W ostatnich tygodniach szwajcarska giełda papierów wartościowych SIX uruchomiła w pełni licencjonowaną giełdę SDX.

Zaledwie kilka dni później Berner Kantonalbank uruchomił platformę SMEIX. Wcześniej, we wrześniu 2020 bank kryptowalutowy Sygnum otrzymał zielone światło od regulatorów na uruchomienie nowego systemu transakcyjnego, który działa również jako giełda aktywów kryptowalutowych.

Spółka zwiększa zatrudnienie

Spółka Swissquote już wiosną ubiegłego roku zwiększyła liczbę pracowników w odpowiedzi na gwałtowny wzrost popytu na cyfrowe aktywa i nadal zamierza zwiększać zatrudnienie. Wzrost zatrudnienia przyniósł efekt w skróceniu czasu oczekiwania na połączenie z centrum obsługi.

– Nasze zespoły ds. zgodności z przepisami i obsługi klienta zostały niemalże przeciążone przez gorączkę kryptowalutową. Teraz regularnie udaje się otworzyć konto transakcyjne w ciągu jednego dnia – mówi Jan De Schepper, kierownik ds. sprzedaży w Swissquote.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
tms

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę