menu

Strona Główna > Newsy > Swissquote zyskuje dostęp do papierów wartościowych notowanych w Dubaju

Swissquote zyskuje dostęp do papierów wartościowych notowanych w Dubaju


Spółka Swissquote, dostawca usług finansowych online z siedzibą w Szwajcarii, uzyskała dostęp do Dubai Financial Market (DFM), giełdy papierów wartościowych z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. DFM ogłosiła we wtorek, że klienci Swissquote od 25 października mogą uzyskać dostęp do papierów wartościowych notowanych na tym rynku.

Szwajcarska firma uzyskała dostęp poprzez ścieżkę Direct Market Access (DMA) GTN Middle East Financial Services (GTNME), dostawcy regionalnych i międzynarodowych instytucjonalnych usług brokerskich na Bliskim Wschodzie. Połączenie Swissquote do DFM zostało ułatwione poprzez ścieżkę DMA firmy BHM Capital Financial Services, która jest kolejnym dostawcą instytucjonalnych usług maklerskich na DFM.

Komentując zawiązaną współpracę, Hamed Ali, dyrektor generalny DFM i Nasdaq Dubai, powiedział, że podłączenie Swissquote do rynku jest częścią planów udostępnienia giełdy rozszerzonej bazie inwestorów. – Cieszymy się, że Swissquote Bank z naszą pomocą łączy się z ekosystemem DFM. Wzmacnia to naszą czołową pozycję w zakresie transformacji cyfrowej rynków kapitałowych – powiedział Ali.

– Biorąc pod uwagę naszą lokalną i międzynarodową bazę klientów, zapewnienie bezpośredniego dostępu do rosnących możliwości inwestycyjnych, które oferuje Dubai Financial Market, ma strategiczne znaczenie dla naszej grupy i pokazuje naszą ambicję dalszego rozszerzania obecności w ZEA – wyjaśnił Jacques Barakat, dyrektor generalny Swissquote Middle East.

Swissquote poszerza zakres usług

Połączenie Swissquote z DFM jest tylko jednym z kilku kluczowych kamieni milowych, które dostawca usług handlowych online osiągnął od początku roku. Na początku miesiąca firma uruchomiła giełdę kryptowalut SOX, dołączając do konkurentów takich jak Dukascopy. W ten sposób może zaoferować bardzo szeroki zakres usług kryptowalutowych.

Firma wskazała, że scentralizowane miejsce handlu kryptowalutami zostało zaprojektowane w celu poprawy doświadczeń klientów w obszarach handlu, realizacji zleceń i płynności.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

London Metal Exchange (LME) przełożyła w piątek wznowienie handlu niklem w godzinach pracy w Azji ...
Czytaj dalej
Broker Oanda ma kłopoty w Brazylii

OANDA przenosi europejską siedzibę do Polski

OANDA Global Corporations poinformowała o rozpoczęciu prowadzenia europejskiej działalności z Polski pod nadzorem Komisji Nadzoru ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

CySEC podsumowuje działania prowadzone w 2022 roku

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) podsumowała 2022 rok i poinformowała, że nadzorowała 837 ...
Czytaj dalej
nbp podejmuje powolne działania w walce z inflacją w polsce

Inflacja w Polsce w lutym na poziomie 18,4%

Główny Urząd Statystyczny podał dziś odczyt inflacji za luty bieżącego roku. Według danych GUS inflacja ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę